Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ekkora az adatforgalom...

Miért ekkora az adatforgalom mobilneten?

Figyelt kérdés

3G Watchdog programmal mérem...


Ha simán megnyitok egy oldalt, elolvasok egy cikket, akkor 2 Mb-ot már el is használtam.


Egy általos hosszúságú klipet megnézek a youtube-on, akkor 10-20 Mb el is ment a keretemből...


Egy Skype vagy Viber hívásról ne is beszéljünk...


Ez normális? Másnak is ennyire fogynak a megabyte-ok? Opera Mobile böngészőt használok...


--


150 Mb keret van egy hónapra, de így tulajdonképpen egy negyed óra alatt elhasználható...


Ja, és nem töltök le semmit direktbe!



2013. máj. 14. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinél ennyire "fogy", fogadd el!

Jah és a mértékegység, amire te gondolsz az a megabájt (MB) és nem a megabit (Mb)!

2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert ekkora egy youtube videó vagy egy átlagos honlap mérete :)


150 Mb szinte semmire sem elég.



Amivel spórolhatsz:


1. Használj Opera Mini -t. Ez tömöríti az oldalakat, így SOKKAL kevesebbet fog enni, cserébe mivel a képeket is tömöríti csúnyábban jelennek meg az oldalak.


2. Skype&Viber sokat fog enni nem tudsz vele mitkezdeni.


3. Youtube sokat fog enni nem tudsz vele mitkezdeni.


4. Blogok olvasásához használahtsz még RSS olvasót az konkrétan csak a tartalmat szippantja be, és nem kell a menüket, fejlécképet, hirdetéseket stb is letöltenie.


Ui: Most látom csak h Opera Mobile -t használsz. Kapcsold be rajta a turbo módot az ugyanazt a hatást éri el mint ha opera minit használnál.

2013. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Opera mobile helyett használj Opera minit, az tömöríti az adatforgalmat, bár a youtube, a skype, meg a viber akkor is ugyanennyit elvisz majd, de minden máson sokat spóról.
2013. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Stream videót csak wifin nézz (youtube stb.).

Opera mini valóban jó.

Én folyamatos használattal is a havi 500MB keretem töredékét tudom csak elhasználni.


"Ha simán megnyitok egy oldalt, elolvasok egy cikket, akkor 2 Mb-ot már el is használtam"

Na akkor itt viszont valami nagyon gáz, ez pár kilobyte-nál semmiképpen nem lehet több, még gyári böngészővel sem.

2013. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!