Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik fajta kijelző a jobb,...

Melyik fajta kijelző a jobb, az IPS vagy az AMOLED?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Kinek melyik. Én pl. ki nem állhatom az amoledet, de van aki meg csak olyan telefont hajlandó venni.
2013. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És az IPS jó technológiának számít?
2013. máj. 15. 13:52
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2013. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

IPS-be sokkal élethűbbek a színek, nagyobb betekintési szög, világosabb, így pl. napfénybe is jobban lehet látni, egyetlen hátránya, hogy a fekete nem annyira fekete.

AMOLED meg ennek az ellentéte, túlszaturált, kicsit sem élethű színek (ami nekem pl. kizáró ok, de sokaknak tetszik, hisz nem nagyon érdekli őket az élethűség), kisebb betekintési szög (de amúgy sem oldalról nézed a telefonod, szóval ez nem akkora baj), sötétebb, napon alig látható kijelző, viszont a fekete itt az igazán fekete, mert a feketét úgy jeleníti meg, hogy egyszerűen ott "kikapcsol" a kijelző, tehát nem világít semmi. Viszont a fehér meg sokkal sárgásabb, tehát a fehér nem fehér.

Szóval az AMOLED egyetlen igazi előnye a fekete szín, és hogy ez miatt energiatakarékosabb is, ha fekete a kép.

2013. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi, mennek a + ok
2013. máj. 15. 17:04
 6/19 anonim válasza:
70%
Én csak sajtát véleménnyel tudok szolgálni, én végigmentem a samsung galaxy szérián, családban pedig van fullhd ips, tehát nem a régiekhez viszonyítom, és pl ez a napon alig látható nagyon nagy hülyeség. Sokkal jobban látszik az amoled mint az ips. A fehér tényleg nem fehér, de engem nem érdekel, és az meg hogy élethű vagy nem, sztem megint nem szempont, mert ha nincs viszonyítási alapod, akkor ez már nem is játszik, illetve én személy szerint mikor ránézek az amoledre, akkor azt látom, hogy erős, kontrasztos, szép színek vannak. És én nem értek ahhoz, hogy most ilyen meg olyan sub-pixelek, meg ez meg az meg amaz, csak a tapasztalat. És a tapasztalat nálam azt mondja, hogy a super amoled csak a fehér színben nincs ott, mint ahol az ips, minden másban(betekintés, fekete, fényerő, színek) jobb összhatást ad.
2014. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

#6


Érdekes, nem tudom hogy lehet ilyeneket látni, amikor tény, hogy az IPS ebben meg abban jobb.

2014. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt nem értem, hogy miért kell egy majd 1 éves kérdésre válaszolni?
2014. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
a fenébe is :D
2014. febr. 4. 18:03
 10/19 anonim válasza:
84%

#7 Mitől tény? Részemről nem az számít, hogy mit írnak, milyen technika, mik a "tények", csupán leírtam a tapasztalatomat. Sokakkal ellentétben nem szidom a másikat, akárhova felmegyek, mindenhol csak azt látom, hogy pl mgrögzött iphone fanok szidják az amoledet, hogy így szar, meg úgy béna. Én nem ezt tettem, hanem elmondtam a majd 4 éves állandó tapasztalatomat. És ebből látszik, hogy ezek nem tények, mindenkinek más a természetes, én úgy láttam, hogy jobb a betekintési szöge az amolednek, egyáltalán nem érdekel, hogy élethűbb-e, mert mint már mondtam, összességében sztem jobb. De megismétlem mégegyszer, ez CSAK A SAJÁT TAPASZTALATOM ÉS VÉLEMÉNYEM. Nem szidni akarom az ips-t, mert az is valami eszméletlenül állat kijelző.


Elnézést, hogy válaszoltam, nem néztem mikori a kérdés, csak gondoltam ezzel segítek kicsit.

2014. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!