Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a különböző mobilgyártók szinte csak ugyanolyan külsejű telefonokat adnak ki?

Figyelt kérdés

Érdekelne mi a véleményetek arról, hogy a különböző mobilgyártók szinte csak ugyanolyan külsejű telefonokat adnak ki.

Én nem feltétlenül tartom rossznak. Szerintem marketing szerepe van, erősíti a "márkahovatartozást" a felhasználókban. Tehát nincs különbség olcsó és drága, illetve alsó és felső kategóriás telefon között egy gyártónál. Aki olcsóbbat vesz, az is ugyan azt szép telefont kapja, mint aki az ún. ,,high-end"-et vette. Persze a hardver és a felhasználói élmény már más.

Én pl. szívesebben venném meg az Xperia SP-t, mint a Xperia T-t. Az előbbi szinte ugyan az kinézetben, mint a zászlóshajó Xperia Z.



2013. máj. 21. 13:36
 1/2 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha a dizájnereknek sikerül összehozni egy szép, eladható formatervet akkor azt használják, nem próbálkoznak újabbal és újabbal.

Másik indok, hogy így mindenki látja az Xperia Z reklámját, tudja hogy az egy hűdejó telefon, de nem tudja megvenni. Viszont ha van egy olcsóbb "testvére" is, kisebb tudással akkor azt elég szívesen megveszik.

Így lehet eladni pl az S3 minit is :)

2013. máj. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én ha mobilgyártó lennék biztos csinálnák háromszög alakú vagy kör vagy banán alakú telót is . Most gondoljatok bele mi lehet jobb egy banán alakú telefonon versenyezni?
2013. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!