Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A T-mobilenak mennyire szokása...

A T-mobilenak mennyire szokása tiltani a telefonokat (lent pontosítás)?

Figyelt kérdés
Tehát, egy HTC one X-et készülök venni, mindenestül, ergo számlával is, még van rajta 2 hónap törlesztő részlet, a pali garanciát vállal érte, hogy fizeti viszont azért érdekel a vélemény, hogy ha mégse akkor mit tesz velem a T-mobile? Tiltja az IME-t vagy csak a kártyát? Egyébként ugyan ennek van egy másik előfizuja is, ergo gondolom akkor azzal is megfingatják ha nem fizeti.

2013. máj. 24. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg már az IME-it is tiltják, viszont ha a telefon részlete lejár, akkor csak a kártyát tiltják le ha az előfizetéses persze.

Nem tiltják le azonnal, 2-3 hónap türelmi idő van, akkor felszólítás hegyek szoktak rá jönni.

2013. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem,

Ha iratok vele adás vételit, hogy mindenképp fizetni fogja az elég a rendőrségnek ha gáz lenne? :)

2013. máj. 24. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló téved, leírom hogy működik.

Részletre veszel telefont, alap esetben 2 éves szerződéssel, amiből a törlesztés 1X hónapig tart.


Első 1X hónapban a havi számla tartalmazza a törlesztési díjat.


Viszont: ameddig a hűségidő tart (24 hónap!), a mobiltelefon nem a tied, jogilag a mobilszolgáltatóé! A részletfizetés nem a készülékre vonatkozik, hanem annak az összegnek a részletét fizeted, ami az adott készülékre vonatkozna, ha azt részletfizetés nélkül kérnéd.


Példa: HTC One X 2 éves szerződéssel 140e Ft.


Részletfizetéssel 10x 14e Ft.


A részletfizetéssel nem a készüléket "veszed meg", hanem az egyben kifizetendő 140e-t aprózod szét x hónapra.


Mivel a mobil nem a tied 2 évig, elvileg nem is ruházhatod át másra. Az más kérdés, hogy a szolgáltatónak nincs joga ellenőrizni ezt..és nem is szokta.


Ami a lényeg, hogy 2 évig rendesen kell fizetni a számlákat, mert a szolgáltatók (MIND! T-VODA-TELENOR) tiltanak, ha hűségidő alatt elmaradsz.


Tehát ha az eladó azt mondja, hogy már csak 2 hónap törlesztő van rajta, akkor kb 8 hónapja vette a HTC-t, még hátravan 14 hónap, amikor a Tmobil bármikor tilthat, ha nem fizeti a számlát.


Mielőtt belemennél abba, hogy letiltás ellen garanciát is vállal, ha kéred, jelzem, azzal a papírral kitörölheted. Mehetsz bíróságra, polgári perre, kezdő költségeid lesznek (amiket, ha megnyered, követelhetsz, kamatostul), de a végeredmény kétséges lesz, meg a behajthatóság is.

2013. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Közben látom, érkezett egy válasz, ami sajnos hülyeség, a rendőrség nem foglalkozik azzal, hogy letiltották a készüléket, akkor foglalkozna, ha felmerülne a csalás, ami btk által szabályozott dolog. De ennek a bizonyítása.. hogyismondjam, necces lenne ilyen esetben.


Bizonyítanod kellene, hogy az eladó az adásvétel pillanatában tudta, hogy nem fogja fizetni a számlákat és a mobil letiltódik. De pl. ha eladja a mobilt neked és befizet 1 (!!) számlát, onnantól hivatkozhat arra, hogy nem történt csalás, pénzzavarba került és ezért tiltották a készüléket.

2013. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De most ha pl 10 hónap a törlesztés és 24 a hűség, akkor a 10 hónapon túl amikor már ki van fizetve a teljes össze még csak a simet tiltják, nem?
2013. máj. 24. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom: a hűségidő alatt tiltanak. Miért?


Mert addig jogilag a készülék nem az előfizetőé.


A részletfizetéssel nem kerül az előfizető tulajdonába a mobil.

2013. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Xperia.floyd ***** válasza:
Lehet rosszul tudom , nekem már volt ilyenem (sajnos) , a telefon ára ki van törlesztve viszont a havidíjjal (amit lebeszélhetek) azzal elmaradtam és a SIM-et tiltották le , beletehettem másik kártyát azzal működött. Mikor kitisztáztam , újra használhattam a SIM-et.
2013. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudod rosszul, csak hiányosak az információid.


Számla-nemfizetés esetén első körben a kimenő hívásaidat tiltják le, hogy ne tudd növelni a számlád összegét.


Második körben a számodat úgy en bloc tiltják, hogy hívásokat sem tudsz fogadni.


Harmadik kör: a mobil tiltása, a számlatartozás behajtásra átadása.

2013. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg is érdemlitek, hogy átverjenek ezzel a használtteló vásárlásokkal.

Megéri kockáztatni biztos.

2013. máj. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
márpedig ha a részletek ki vannak fizetve, onnantól teljesen mind1, hogy az előfizetést hogy nem fizeti. ha azt se fizeti, akkor mehet hozzá a végrehajtó, de ha eladja a telefont, akkor aki megvette, annak semmi köze nem lesz az ügyhöz. még így sem, max letiltják a telefont, és kész. másik részről én biztos nem vennék így használt telefont, hogy még nincs kifizetbe, de akár írásba is adná, hogy kifizeti azt a maradékot. azzal a nyilatkozattal nem mennél semmire igazából, max ha perre vinnéd, de nincs senkinek sem kedve pereskedni egy telefonletiltás miatt. legalábbis én ezért nem vennék így semmit.
2013. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!