Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Memóriakártya merítheti a...

Memóriakártya merítheti a telefont? Számít hogy class 4 vagy class 6 egy telefonban? Nokia telefonba mindegy hogy nokia, vagy sandisk a kártya? Létezik 12gb-os microsdhc?

Figyelt kérdés
A class sebesség tudom hogy telefonnál nem számít, a kérdés arra vonatkozik hogy tudja-e majd olvasni a telefon? Nem lassul be tőle vagy bármi probléma?

2013. máj. 27. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A class érték akkor számít, ha a telefon ki tudja használni a nagyobbat is. (pl video rögzítésénél gyorsabban ír a kártyára class6nál)


Méretben csak a 2 hatványai méretű kártyák vannak, (persze nem 2GB-tól kezdődően), de pl. 1,2,4,8,16,32...

Vagyis 12GB-os nincs.


A kártya márkája teljesen mindegy ebből a szempontból.

2013. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. Éppen kártya vásárlás előtt állok, Nokia telefonba. A Nokia kártyák nagyon drágák, ezért kérdeztem a kompatibilitást. Illetve ami fontos, hogy azok mind class4 de inkább class2-esek, még a 32gb is class 2, ezért kérdeztem nem kavar-e be egy class4, class6? Csak nem véletlenül ad ki a nokia is class2/class4-et és nem gyorsabbat? Illetve ők is azt írják hogy más kártya nem biztos hogy kompatibilis, bár lehet ez reklámfogás hogy nokiát vegyünk?


12gb-ra pedig elég sok leírás van, nem értem miért nincsen. A 8gb nekem kevésnek tűnik a 16gb viszont rengeteg, a 12 lenne a pont ideális, attól tartok a 16gb belassítaná nagyon a telefont?

2013. máj. 27. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol láttál 12Gb-os kártyát?


Class2 az viszont már lassíthat, nem tudom milyen nokiába keresel kártyát.

Ha a 8 kevésnek tűnik, inkább fektess be 16GB-ba. Így elkerülöd, hogy később megint vegyél, persze a 8-as kártyát tudod használni máshol is.

2013. máj. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt vannak a nokia kártyák, 2class-os a 16gb és a 32gb is, nem értem miért:


nokia 16gb: [link]



12gb microsd : [link]


vagy:


Gigantikus microSD kártya a SanDisk-től


(f)

(p)


Írta: (An)Dante | 2008-01-09 10:55 | Forrás: Slashphone

A SanDisk kínálatában lesz hamarosan elérhető a rendkívül gyors, 12GB kapacitású microSD kártya.

A telefonok belső memóriájának kapacitása meglehetősen megszaladt az elmúlt év során. Ma már nem ritka az sem, ha a telefonok belső memóriáját gigabájtban adják meg a korábbi megabájtos mérőszámok helyett. A memóriakártyák piaca azonban ennek ellenére, vagyis ezzel párhuzamosan szinte robbanásszerűen növekszik. A SanDisk által bemutatott 12 GB kapacitású microSDHC kártya ráadásul meglehetősen fürge, SD Speed Class 4 osztályba tartozik, mely azt is jelenti, hogy nem csak kapacitás, hanem adatelérési sebesség terén is igen komoly előrelépést jelent. A kártya piaci bevezetésének pontos ideje és ára egyelőre nem ismert. Azt azonban tudni lehet, hogy a SanDisk partnerei már tesztelik a kártya működését, hogy mely mobilokban lesz használható a gigantikus háttértár.

2013. máj. 28. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt nézd meg a google linkjét, az első árgépnél bár ad egy találatot, de aztán rákattintva semmit se.


Másrészt ez 2008-as hír, hogy gigantikus, akkor ez csúcs volt. Ma már nincs, ne is nagyon keress 12GB-os kártyát. Egy 16-osat megkapsz 5ezer forint alatt, és sokáig elég lesz.

Ha csak class2, akkor felejtsd el a nokiásat, van ezer másik (olcsóbb is), amelyek class4 v. 6-osok.

2013. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!