Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beadtuk szervizbe a Galaxy S...

Beadtuk szervizbe a Galaxy S III-at, amikor visszakaptuk, más lett az IMEI, ez milyen problémát eredményezhet?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, az IMEI módosítása eléggé törvénybe ütköző és akár börtönbüntetés is járhat érte. Valakinek tapasztalat?
2013. máj. 30. 18:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ugyanaz a telefont kaptuk vissza.
2013. máj. 30. 18:48
 2/11 anonim ***** válasza:
miért lett beadva és hova? ha hivatalos szervízbe vittétek volna, akkor nem lenne ilyen baj.
2013. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen, az IMEI megváltoztatása törvénybe ütközik, és bizony el is itélhetnek érte. Már volt erre példa kishazánkban! Jelentsd a szolgáltatódnál, hogy mi történt, mielőtt problémád lenne belőle!
2013. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, már tudom, hogy GSM boltból soha az életben nem veszünk telefont, de egy éve még nem tudtam. Egyébként még garis és azért lett beadva, mert le lett tiltva a hálózatról, T-mobile és Pannon kártyával lett kipróbálva.

Tehát gondolom előfizetésre megvették, root aztán függetlenítés és eladták.

2013. máj. 30. 19:12
 5/11 A kérdező kommentje:

És ezt hogyan lehet jelenteni, illetve ez nekünk hogyan sülhet el jól?

Értelemszerűen nem akarjuk elveszteni a készüléket, de így illegálisan sem a legjobb.

Le tudják nyomozni, hogy nem stimmel a szám és meg tudnak találni?

2013. máj. 30. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a jelenlegi "új"szám nem lesz ismét letiltva akkor már

nincs tennivalód.

2013. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jobb esetben nem történik semmi, rosszabb esetben felfüggesztett jár érte, ha az előéleteddel gond van akkor akár letöltendő is lehet belőle.

Viszont ha jóhiszeműleg bejelented a rendőrségen, akkor elkerülheted a dolgot.

Sajnos drága telefont így tudnak olcsón adni, megveszik szerződéssel olcsón más nevére és eladják.

Aztán a szolgáltató nem kap pénzt és tiltja az IMEI-t.

IMEI csere pedig illegális.

Az megint más dolog hogy 100 esetből 1 derül ki, de ha te vagy az az egy, akkor elég sz@rul érinthet.

2013. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak az aggaszt, hogy ha mondjuk jelentem is, akkor gondolom eljárás indul, aztán nem is lehet bizonyítani, hogy a szerviz volt, mert bizonyíték az nincs rá..

Amúgy csekkoltam, a jelenlegi IMEI számra is S3-at ír az online ellenőrző, szóval szerintem nem nagyon tűnik fel a szolgáltatónak. Ha pedig mégis, akkor sem mi változtattuk meg, mi csak jóhiszeműen használjuk a "megjavított telefont".

2013. máj. 30. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
második vagyok. hát akkor meg mi a kérdés? letiltás ellen nem lehet mást tenni. át kell írni az imei számát. igen, illegális, természetesen a garancia elveszett.
2013. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bp1985 ***** válasza:
Melyik volt ez a remek bolt? Látom te is spórolni akartál ahelyett, hogy megvetted volna normális helyen 10-15 ezerrel többért, hivatalos háttérrel.
2013. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!