Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak úgy küldözgethetnek...

Csak úgy küldözgethetnek nekem, szolgáltatás hirdető SMS-t?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy sms-t egy 90-es telefonszámról, hogy "Kata flörtölni szeretne velem" és ha szeretnék én is akkor küldjek vissza egy "OK"-szót.Tehát tulajdonképpen rendeljem meg a szolgáltatásukat potom 560Ft-ért amit az ÁSZF-ből tudtam meg.A zárómondat "ASZF és a szolgáltatásról valo leiratkozas a ... weboldalon. Van joguk bárhonnan megszerzett telefonszámomra(nem adtam meg sehol ) hirdető sms-eket küldeni ?

2013. jún. 4. 16:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A mai világban ilyen téren nem számít, kinek mihez van joga. A spam email is bűncselekménynek minősül, de nyilván ilyen apróságokért senki nem tesz feljelentést. Sok nyereményjátékos, az adataidért ajándékot adó cég, aki azt állítja, hogy harmadik fél részére soha, semmit, eladja az így megszerzett adatbázist különféle telemarketinges cégeknek. Ha te akármikor az életed során kitöltöttél valamit akár papíron, akár online, már ott vagy a vérkeringésben :)


Csak majd azt nézd meg a számlán, hogy a kapott SMS-ért nem vonnak e le jópárszáz forintot, mert ha netán véletlenül mégis megadtad a számod egy nyerj egy iphonet és társai típusú cucckombóra, akkor azzal hozzájárultál, hogy kemény pénzeket fizetsz a kapott SMS-ekért.


De az előbbi dolog szerintem lényegtelen. Túl van hájpolva manapság az adatvédelem. Ha megvan valakinek? Na és? A google amúgy is mindent tud rólad a legapróbb részletekig. Már azzal kiszolgáltatod a személyiségedet, hogy használod a keresőt :)

2013. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!