Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 920 vagy Note 2?

Nokia Lumia 920 vagy Note 2?

Figyelt kérdés

Én a note 2-t láttam jobbnak, de sok helyen annyira odavannak a 920-ért, pedig árban ugyanannyi mint note 2.

[link]

[link]



2013. jún. 4. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Én a 920-t venném, nem szeretem az Androidot.
2013. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ės OPrendszertől eltekintve?
2013. jún. 4. 22:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Op rendszert eltekintve is Lumia. A Samsungban egy rakat olyan felszerelés van, amit ki se használ az ember. (pl a szemkövetés, arcfelismeréses képernyőzár feloldó, S Pen...

Lumiában pl a kamera ami irdatlanul jó, meg ingyé' navi - ami nagyon jó, tapasztalat. Kesztűben használható kijelző, És egy rakat olyan program ami kihasználja a telefon előnyeit.

Note 2 se rossz, sőt elismerem, jó telefon nagyon, de...némi feleslegességet érzek benne.


És igen, én se szeretem az androidot.

2013. jún. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha zárt rendszer kell,kevesebb letölthető alkalmazással akkor nokia. Ha nyitott és sokkal több alkalmazás akkor a note.
2013. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

#3

Valszeg a hardware-ra gondolt, ha már nem az oprendszert kérdezte. Mivel a szemkövetés, meg ilyen egyéb cuccok még mindig szoftveres feature-k. A kamerát sem használja ki az ember, mivel nem azért vesz telefont, hogy kamerázzon. Vagy ha igen, akkor a Nokiának megvan erre a telefonja, vagy ha nem tetszik, akkor 1 kamárát kell venni. A kesztyűben használható kijelző az épp baromság, mert ennek hála, legalább visszatérnek a rég elfeledett jó kis zsebhívások. Szerintem 1 osztott képernyő, vagy a toll-as dolgok nem feleslegesek.


De amúgy kérdező.. Először is döntsd el, hogy neked mi kell. Egy Note 2-re tudsz Lumia, vagy akár 100féle felületet tenni semmi feltöréssel is, de 1 Lumiára csak azt amit gyárilag kapsz. Amúgy a Lumiák még a mai napig gyengébb hardverrel vannak felszerelve, mint a tavalyi Androidos készülékek. Vagy döntsd el, hogy kihasználod-e azokat a dolgokat, amiket írtak neked, vagy a Note 2-nek a tollas cuccát, vagyis jegyzetelsz-e, vagy rajzolsz-e néha, esetleg kihasználnád-e. Amúgy nekem az Android a hack-elés szempontjából is jobbnak ígérkezik, mivel ezzel bármit megcsinálhatsz. Majd, ha a Samsung elfelejti a Note 2-t a frissítések miatt, akkor te felteheted még mindig a legfrissebb rendszert akár 3 év múlva is. Viszont ha jól tudom, a tavalyi Lumiáknak csak másfél évig lesz új rendszerük, utána pedig ha frissebb rendszert akarsz, akkor vegyél újat. Viszont a navigáció szerintem baromság, mert hogy ingyenes, stb.. hát, az Androidra is vannak ingyenes navigációk. Például ott van a Google Maps, ami teljesen használható. De van a Signic(talán így írják), ami ingyenes, és tökéletes. Vagy ott a Navigon 14e ft-ért. Viszont azt elfelejtik az emberek, hogy itt lehet warezolni. Habár nekem a Google Maps is tökéletes, és így nem foglal felesleges tárhelyet egyéb navigáció. Azt javaslom neked, hogy nyomkodd meg a készülékeket, és döntsön az. Amúgy ha Lumiát akarsz, akkor a 928-at vedd inkább, az valamivel jobb. Félre ne értsetek, a Nokiák bejönnek design-ileg, de próbáltam a WP8-at felületet Androidon, és nekem nem jött be valamiért. Talán túl hozzászoktam a gyári kinézethez.

2013. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
23%
Nokia az egy retek nem ajánlom !Mindenhez jó pénz kell, Játékok programok szűkös a választék is!Sok program nincs is rá ami hasznos pl torrent kliens flash Player. És még nagyon sok más!Csak az áruházból lehet rá telepíteni amiért jo pénzt kell fizetni!Ja és bank kártyával ami nem biztonságos!Fm rádió sincs a 920ba!
2013. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen a lumia. Zártnak zárt, de legalább stabil. Nem úgy mint az OnDroid. Kevésnek kevesebb az alkalmazás. De nincs meg ugyan az az alkalmazás 15 ezerszer, nem úgy mint az OnDroidon. Én eddig minent megtaláltam rá, amire szükségem volt. Fagyni soha nem fagyot, nem úgy mint az OnDroid. Kamerája lényegese jobb a 920-asnak bármelyik telefonnál. Gondolom a kérdezős sem hurcol magával állandóan egy eos kamerát... Nem mintha azt ki váltaná a lumia. De valljuk be, telefonhoz képest azért nagyon jó képet csinál. Szvsz, arra jó, ha valahol jár, és gyorsan csinálni kell egy fotót. Akkor az jó lesz. A kijelzőt lehet kesztyűben is kezelni. Nekem még soha nem oldódott ki a zsebembe. Nem is tud, ha akar se. Mert egy FIZIKAI feloldó gombja van a kijelzőnek. Na meg még ott van az indukciós töltő. Szerintem jó dolog, este rá hajintom a telefont. Reggel meg leveszem róla, addigra fel is van töltődve.


Részemről lumia.

2013. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Félre ne értsetek, a Nokiák bejönnek design-ileg, de próbáltam a WP8-at felületet Androidon, és nekem nem jött be valamiért"

Egy WP-t élőben kell kipróbálni, és nem egy androidra letöltött UI-n. WP-re 170 ezer app található, köztük minden fontossal. Játékok is szép számban jönnek. A frissítések is állandóak.

Viszont a másfél évvel nem értek egyet. Hiszen a Microsoft frissítések terén kiszámíthatatlan. Állandóan ki-ki tolja a határokat. Pl az Optimus 7-es Samsung 2010-es, és idén is kapott több hivatalos frissítést, sőt, jövő tavaszig kapni fogja.

A kamera, meg oké.. de jelenleg a Lumiáknak van a legjobb kamerája a mobil piacon (optikia stabilizátor) (920, 925, 928, de az utóbbi csak az USA kapja meg) ami azért nem hülyeség...mondjuk buli közben, vagy koncert közben.

Hiába gyengébb a hardvre, a WP 2x gyorsabb a mai csúcs Androidoknál (S4-et ne vegyük ide, túlerőben van) A WP gyenge hardveren is vidáman, gyorsan elfut, lagg és fagyás nélkül.


Nekem nem jön be az android...telefonon. Valahogy komplikáltnak találom. Számomra egyszerűbb, hogy minden a kezdőképernyőn van. Ott a telefon ikon, rákoppintok, és hozza is a híváslistát... nekem nagyon bejön, hogy minden kint van a kezdőképernyőn. Pedig anno én se szerettem a WP-t, amg élőben egy Lumián ki nem próbáltam. Bejött, és nem váltanék androidra.


Az android a lehetőségek világa, mindent meg lehet benne csinálni, tény, de mindenben ott van a laggolás és a fagyás lehetősége.

2013. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

#7

OnDroid? LOL

Rendes úgy írtál, mint aki még túl fiatal.. :D

"Egyértelműen a lumia. Zártnak zárt, de legalább stabil."

Ne Galaxy Mini nyomkodás után döntsd el, hogy milyen az összes Androidos készülék.

" De nincs meg ugyan az az alkalmazás 15 ezerszer, nem úgy mint az OnDroidon." Kit érdekel, hogy mennyi van rá? Ez csak 1 farok méregetési statisztika, más nem. Egyébként pedig ha több app van rá, az csak jobb lehet, mivel fennáll a válogatás lehetősége, és így mindenki egyedibb lehet.

"Kamerája lényegese jobb a 920-asnak bármelyik telefonnál. " Ezt azért kijelenteni elég merész volt nem?

"Mert egy FIZIKAI feloldó gombja van a kijelzőnek." Bennevan a kijelző közepében nemigaz? Mikor lezár, átvált középen 1 gombra.. :D Amúgy meg tökmindegy, mert bármikor meg lehet nyomni a zsebben. Az S4-nél ezért nem tetszik ez a dolog.

"Na meg még ott van az indukciós töltő." Van az S3/4/Note 2-höz is, csak venni kell 1 olyan hátlapot. A sammobile.com-on nemrég mutattak be olyan hátlapokat.

"Reggel meg leveszem róla, addigra fel is van töltődve."

Akkor most nem tök mindegy, hogy töltőn van, vagy csak ráteszed az indukciós töltőre? :)


#8

Kipróbáltam élőben a telenornál őket. De nekem úgy sem jött be. A 928 tetszik, azt felvállalnám, bár nem tudom, hogy használnám-e.. :D

A másfél évet valahol olvastam, hogy a 920 addig kapta, bár nem tudom, hogy mennyire reális. Majd kiderül.

A kamera engem nem érdekel, bár ami a Note 2-ben van ilyen éjszakai kamera funkció, tetszik, mert ha csak simán fotózom, akkor sötét és zajos lesz, de éjszakaiban szinte minden látszik, és elég tiszta a kép. Habár lehet, hogy a 920-é jobb, de nekem ennyire pont elég a kamera. Hát, elég gördülékeny a WP, de amióta custom romot használok a telefonomon, nem szaggat egyáltalán. A 2magos telefonok talán néha szaggatnak, vagy azok, amik nincsenek optimalizálva. Ezzel a szaggatás dologgal nem értek egyet. Az a baj pl, ha valaki megnyomogat a boltokban 1 Androidos telefont, akkor fagy meg szaggat, de valszeg azért, mert szétcseszték a benéző vendégek. Múltkor néztem én is a telefonokat, hogy hogy állnak, és szinte az összes Androidos telefon televolt ilyen vacak felesleges ingyenes játékokkal. Ezt az iOS-es és a WP-s telefonokról nem mondhatom el, mert lehet, hogy ahhoz nem értenek, és így nem tudják telerakni vackokkal, de azok tiszták voltak.

Az Android sem bonyolult. Itt is vannak ikonok. A WP és az Android logikailag nem sokban különbözik, mert ott is 2 főbb menürész van. Az egyik az appdrawer, a másik pedig a főképernyő, nos, idáig mindkettőben megtalálhatóak ezek, csak máshogy néz ki, és ha te rátapintasz akárhova, behozza. Habár azért vannak ezek a rendszerek, hogy mindenkinek meglegyen az a rendszer, amelyik a legjobban jön be neki. Nekem sajnos nem jött be, de maga a felület is valamennyire tetszik, de nem tudnám használni. Naa, azért ha tudsz használni 1 telefont, és tudod, hogy mi miatt lehet, akkor nincs ott semmi. Ha valakinek Androidja van, akkor minimálisan érteni is kell hozzá. Nálam valamiért nem akad. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.

2013. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy egy telefon alapkján van meg a véleményem az OnDroidról. Egyébbként nem feltétlenül kell droidos telefont vennem. Hogy tudjam a hibáit. Elég amikor hallom ismerőseimet, haverjaimat amikor szidják. Mert valami nem működik rajta.
2013. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!