Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 0%-os THM, hitelképesség...

Tomi5244 kérdése:

0%-os THM, hitelképesség elbírálása a T-Mobilnál. Rokkant személynek van esélye, az átlagosnál kicsit drágább telefont venni?

Figyelt kérdés

Annyi lenne a kérdésem, hogy ha 0%-os THM-el szándékoznék venni telefont akkor a hitelképességi eljárásnál hátrányt jelent e, hogy a vásárló fél, mozgáskorlátozott/rokkant személy?


Állandó keresetem ugyan nincs de a magyar államtól kapok támogatást az egészségügyi állapotom révén ami betudható fix havi jövedelemnek is. Ezek mellett természetesen szüleim támogatnak és még nyilván velük is élek. Ha esetleg konkrét információk kellenének még ami a személyemet érinti akkor szívesen leírom. Közel 7 éve vagyok Telenoros előfizető, számlatartozásaim soha nem voltak és feketelistán sem vagyok, elmúltam 25.


Az én esetem eléggé egyedi, azért próbálok informálódni minél több helyen.


Köszönöm előre is az útbaigazítást.



2013. jún. 10. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A hitelelbírálásnál a hitelező csak azt veszi figyelembe, mennyi az igazolható jövedelmed. Nem érdekli , milyen státuszban vagy.
2013. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig erre hivatkozva utasítják el a kérelmed, (és a kereseted megfelelő), vedd fel a kapcsolatot az Egyenlő Bánásmód Hatósággal.
2013. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok ha nem megfelelő a jövedelmem akkor kérnek előleget/kauciót a telefon árán felül ami minimum 10e Ft. Amit később jóváírnak a havidíjban. Csak kérdés, hogy a havi rokkantsági hozzájárulásom elegendő összeg e, hogy egyáltalán szóba álljanak velem :) Ez 23e FT. -Nevetséges összeg, tudom - Vannak kisebb nagyobb bevételeim is de arról meg nincs hivatalos igazolásom.


Olvastam, hogy sokan úgy kapják meg a hitelt, hogy még tanulnak sőt volt aki 18 év alatti volt....

2013. jún. 10. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a Telenornál vagy 7 éve, akkor miért nem használod ki a Bónusz programot? Én 8 éve vagyok előfizetőjük és a mostani telefonomat Bónusz programban hoztam el tőlük részletre.
2013. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


Igen, ez is egy opció csak én iphone-t szeretnék venni. Az pedig a Telenornál szinte csak listaáron érhető el. Vagy vannak egyedileg elbírálható árai is? Bónusz programban? :)

2013. jún. 10. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha még nem használtad ki a Bónusz program adta lehetőséget egyszer sem, akkor feltétlenül érdemes lenne náluk érdeklődni!
2013. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eddig mindig igénybe vettem a bónuszprogramot. Mivel idén nyáron jár le az előfizum szerintem most is így váltanék telefont. Ha az iphone-t sikeerül jó áron részletre elhozni. Ha nem akkor megyek a T-hez. Meglátjuk. :)


Köszönöm mindenkinek az eddigieket. Akinek még van bármilyen tanácsa vagy személyes tapasztalata ne habozzon! :)

2013. jún. 10. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért a T-vel vigyázz ha mégis oda mész! :) Nekem csak rossz tapasztalataim vannak velük kapcsolatban.
2013. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Telenornál megérdeklődtem:


"iPhone 4S 16 GB készüléket az általad leírt tarifacsomaggal bruttó 179 990,- Ft-os áron tudod megvásárolni, amennyiben részletvétellel veszed, úgy 71 990,- Ft-os kezdőrészlet és 12x 9000,- Ft-ért tudod megvásárolni. Szép napot!"


Ez így nevetségesen drága. Pont annyiért adják mint a hivatalos apple független ára.... 7 éve vagyok előfizetőjük, ezzel szemben a T-nél új ügyfélként 130e lenne a vége...


Dobtam egy hátast

2013. jún. 10. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!