Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tévhit vagy nem az? A telefont...

Tévhit vagy nem az? A telefontöltőt húzzuk ki, ha nem használjuk, mert baj lesz.

Figyelt kérdés
Ennyi erőből a tévét és a számítógépet is kikellene húzni. Valahol hallottam ezt több helyről. Gondoltam megkérdezem. Mi a valóság és miért?

2013. jún. 14. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem is baj,de felesleges túlfogyasztás.Igaz,nem túlságosan releváns,néhány watt ról beszélhetünk.Hosszú távon ez akár még ezreseket is jelenthet.Bár ahogy kis hazánkban variálják az áram díjakat...

Igen, az "energiatudatosfelhasználás":) szempontjából javasolt a szgép és tv kihúzása is. Megoldható egyébként kapcsolós hosszabbítóval is.

2013. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
nem igy vagy nez. mert a telefontöltő leadja az áramot, akár be van dugva a telefon, akár nem, azért irja ki a telefon is, hogy húzd ki. a számitógépek esetében nem teljesen igy működik a dolog.
2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A töltők, a számítógép, a TV, a mosógép mindegyik akkor is fogyaszt áramot, amikor "csak" be van dugva - ezért is célszerü kihúzni a konektorból.


2. Ha be vannak dugva, akkor villámcsapáskor tönkre tud menni töle a készülék - és igen sokba kerülhet.

2013. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ki szoktam húzni mindent. Pontosabban olyan a konnektorom, hogy van rajta egy kapcsoló, és azzal tudom áramtalanítani.
2013. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A tévén stimmt, hogy a készenléti lámpa viszi az áramot. A számítógépnél szintén, ha a táp be van kapcsolva. Viszont ha azt a fizikai törvényt vesszük alapul: az energia nem vész el, hanem átalakul akkor a nem használatban lévő töltő energiája hova vész?
2013. jún. 15. 06:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Hatásfokról hallottál? He megfogod a töltöt, akkor az akkor is melegszik, ha nincs rajta a készülék - ezt a meleg az áramfelhasználástól keletkezik.
2013. jún. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Hiszek neked. Bár a töltőm így is hideg. :)
2013. jún. 15. 08:51
 8/11 anonim ***** válasza:

a legújabb töltők már a szekundert lekapcsolják saját maguk, ha nincs rajta teher..egyre korszerűbb az elektronikai vezérlés, én már évek óta nem húzok ki semmit..ha töltőn van a teló, laptop, vagy a tablet, az sem melegszik ha fel van töltve..automatikusan sztendbájra áll, csak a figyelőelektronika fogyaszt..


most megfogtam a tablet töltőt, langyos, mert órák óta játszom... de reggel például hideg volt a töltő, és a tablet is..pedig mindig folyamatosan a hálózaton lóg..

2013. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor az első válaszadónak nincs igaza?
2013. jún. 16. 06:13
 10/11 Steve0707 válasza:
A minden töltő amiben van egy transzformátor az fogyaszt áramot akár új akár régi a primer tekercsben ugyan úgy folyik áram. A régi töltőknél még veszélyes volt bent hagyni mert nagyon melegedtek és eléghetett bennük a drót ellenben a mai töltőket úgy csinálják hogy jobban letudják adni a hőt ezért nem veszélyes csak áramot fogyaszt. Döntsd el hogy ér e neked annyi pénzt az hogy nem húzod ki a konektorból vagy sem.
2017. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!