Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi van ha veszel egy olcsó...

Mi van ha veszel egy olcsó androidos telefont és betelik a memória a szoftverfrissítésekkel?

Figyelt kérdés

Annyira alultervezett lehet egy alsó kategóriás Androidos telefon, hogy a szoftverek ahogy híznak és frissítik magukat túlnövik a memóriát és ez által használhatatlan lesz a telefon?

Lefagy, nem indulnak programok stb.

Minden hétre jön valami frissítés Google play music, youtube, stb. stb. Ezek alapból telepített szoftverek, nyilván frissítem őket. Alig akad szoftver amit felteszek.

Erről miért nem tájékoztat a T-isztelt mobilszolgáltató amikor eladja a telefont a sza*ros custom ROM-jával?



2013. jún. 15. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Telefon függő a dolog. Ami eleve olcsó attől ne várjon sokat az ember. A másik dolog meg az hogy a mobil operációs rendszerét és rendben kell tartani mint a pcset.
2013. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi a rendben tartás? nekem max a gps miatt kellett de egy vibert sem lehet már normálisan használni rajta.


nincs agyontelepítve mindenféle programmal. Max 4-5 plusz program lett telepítve.

2013. jún. 15. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:

És ha ez mind nem volt elég,akkor elárulok valamit:

-fél évet használtam a telefonom,alig töltöttem..most fél év után a telefonomat minden második nap töltenem kellene,pedig naponta kb 5 percet használom összesen!Így tehát először az akkumulátor,utána az isten tudja mi megy benne tönkre..

Direkt csinálják ezt velünk a szolgáltatók.

Nem azért,de szívesen meggyanúsítanám őket a "tervezett elavulással".(beraknak valahova egy apró chipet és az szépen sorban kiüti a dolgokat a telefonban..vagy stb.)

2013. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

milyen telefon?


valami 2-3 éve kiadott galaxy?

2013. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet nem fog tetszeni amit írok. Részben igazad van (szerintem), de én picit másként látom.

Amit egy telefonnal kapok, meg programokkal, a GPS rendszer, akár ingyenes sport programok, bármi, ezeknek a kifejlesztése és fejlesztése, üzemeltetése, karbantartása, akár csak a mobilhálózat stb. hihetetlen pénzekbe kerül. Csak egy bázisállomás kiépítése sok tízmilliós tétel ami lefed pár száz méteres területet. Gondold el mi pénz egy országot lefedni és akkor pár évente jönnek az újabb és újabb generációs mobiltechnológiák, amivel cserélhetik le az egész rendszert.


Szerintem ok, hogy vegyünk új telefont évente, mert nem tudna fejlődni egy csomó iparág ami a mobiltelefon, távközlés köré épül. Persze ez még nem az az ország ahol ezt bárki megtehetné, de azt világosan látni kell, hogy nincs semmi ingyen. A tervezett elavulás szükséges, hogy fejlődni tudjunk, ezt sokan nem képesek belátni, hogy ha minden örökké tartana, akkor leállna a fejlődés. Pár tízezer forintért férünk hozzá olyan technológiákhoz, ami 10-20 éve elképzelhetetlen volt. Ehhez képest tényleg aprópénz. Azt se felejtsük el, hogy a nyugat fizeti ki a legnagyobb részét annak, amit mi csóróbb országok ugyanúgy használunk.



Az én gondom, hogy miért adnak el egyáltalán egy olyan telefont, ami pár frissítés után már használhatatlan.

A T-mo egyedi romjába beintegrált vackok, az origo és az összes szemét T-kom szolgáltatás nem érdekel, viszont a tárhelyet csökkenti. Az alap és értelmes programok meg nyilván híznak és idő után már be sem lehet frissíteni őket.

2013. jún. 15. 21:55
 6/11 A kérdező kommentje:
ZTE telefon fél éves. Alsó kategória. Ma 30e Ft feltöltővel.
2013. jún. 15. 21:56
 7/11 anonim ***** válasza:

zte?


olyan amilyen, tipustól függ, de tàmogatás hozzá kb 0

2013. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg előfordul amit írtál, hogy a frissítések miatt nem lehet használni egy idő után az olcsóbb telefonokat?
2013. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálam nagyjából erről van szó. Pofátlanság a T-mob részéről is, meg a ZTE corp. részéről is.
2013. júl. 5. 06:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idő után telt be a memória a telefonodban?

Nem is tudtam, hogy van ilyen :(

2013. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!