Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen gyakran kell formázni...

Milyen gyakran kell formázni (ha egyáltalán kell) a memóriakártyát a telefonomban?

Figyelt kérdés

Van egy Nokia Lumia 820-as típusú mobilom. Vettem bele egy 32Gb-os class 10-es memóriakártyát.

Napi rendszerességgel fényképeket és Full HD videókat készítek a telefonnal. Ha felraktam a számítógépre a képeket és a videókat, akkor csak simán törlöm a kártyáról őket. Ez így elég? Egy weboldalon olvastam valami olyasmit, hogy bizonyos időközönként jót tesz a kártyának a formázás. Ez tényleg így van? Ha nem formázom pl. 1 évig az nem tesz jót neki?

Ha tényleg szükség van az időközi formatálásra, akkor azt milyen gyakran tegyem és mivel? Számítógéppel, vagy magával a telefonnal?



2013. jún. 19. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Töredezettségmentesiteni nem árt néha.


3 éve van meg a nokia 5800-ám,16 gigás kártyával,formázni nem szoktam,csak töredezettségmentesiteni.

2013. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Fene tudja. Nem igazán szükséges. Egy néha bevetett lemez ellenőrzés és töredezettség-mentesítés használhat gyorsaságban, de ez sem igazán lényeges.

A formázás ugyanúgy elvesz az élettartamból, mint az írás-olvasás.

Ha fellépnek problémák, adatvesztés, nem ismeri fel a kártyaolvasó stb., akkor érdemes.

2013. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" Egy weboldalon olvastam valami olyasmit, hogy bizonyos időközönként jót tesz a kártyának a formázás."


Csak ha gond van vele.

Alapesetben nem használ ha formázgatod.

2013. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!