Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jól látom, hogy a Microsoft...

Jól látom, hogy a Microsoft eléggé elhanyagolja a Windows phone-os alkalmazásait, miközben pl. a vele leszerzdött Nokia gőzerővel próbál újdonságokat felmutatni?

Figyelt kérdés
Mintha a Microsoft hátratett kezekkel flegmán kezelné a saját operációs rendszerét, és pl. a Nokiától várja, hogy hasznot szerezzen a mobiltelefonos piacom. Ez szomorú, mert én pl. Nokia telefont vennék, de látom, mennyire el van hanyagolva a Windows phone...

2013. jún. 23. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is nem a Microsoft dolga feltölteni a piacteret.A Google esetében sem ő csinálta azt a 700ezer alkalmazást.Egyébként mi olyan dolog van,ami annyira hiányzik?Amit nem találsz abban a 170ezer alkalmazásban?Ahogy a platform terjed,úgy nő az alkalmazás fejlesztők,és az alkalmazások száma.A Nokia meg hagyományosan anno Symbian-ra,Meego-ra is fejlesztett elég sok alkalmazást.Van direkt ezzel foglalkozó részlegük.Ha volna Nokia Android,arra is fejlesztenének,attól függetlenül,hogy a Android market dugig van már alkalmazással.Amúgy az MS-nek sokkal komolyabb tervei vannak,mint egy sikeres mobilplatform.Ugye a Win8 összeolvasztása.Az ikonos ablakos,régi felületről,a metros teljes képernyős interaktív modern felületre áttérés.Tehát mindenben.Az EA a Fifa2016-ot már metro alkalmazásként csinálja meg pl.Szóval érted.

Ha még nem láttál volna Win8 alkalmazást:

http://www.youtube.com/watch?v=5bs96V-oEgg

Az ESET is csinálja a modern UI változatát,a Firefox is,a Chrome már kész,a Winamp is csinálja.Nyilván először a nagyok,majd később mindenki.Akkor ha egyesíti a rendszereit az MS,nem 700ezer,hanem 700millió alkalmazást tölthetsz telefonra.Ez a cél.X Jakab csinál egy zenelejátszót Windowsra,az automatikusan elérhető lesz a telefonra/tablet-ra is,mert ugyanaz a rendszer,ugyanaz a felület.Már most találtam olyan WP alkalmazást ami van Win8-ot,és fordítva,és tök ugyanaz,persze most még át kell portolni,de nyilván könnyebb egy Win8 alkalmazást WP-re átdobni,mint Androidra.Csak azért írtam le,mert nem értik az emberek mikor mondja valaki hogy a Windows(Phone)-nak komoly jövője van.Illetve más a cél,mint pl.a Google-nek az Androiddal.Legutóbb az Electronic Arts vezérigazgatója beszélt erről.Tehát nem feltétlenül kell a piacteret duzzasztani,duzzad az majd magától automatikusan,ahogy a software fejlesztő csinálják a programjaikat Windows-ra.A Google-t azért nem kell félteni.Akármilyen meglepő,Androidból van a legkisebb haszna.Első a Google kereső,aztán a Youtube,Gmail és csak utána a droid.Aki ebbe belebukhat az Apple,ha nem lépnek ők is valami hasonlót.A Nokia viszont újra a csúcsra juthat.Samsung példája a legjobb.Sehol sem volt,aztán elsőként használta a droidot,és ez a helyzeti előnye a csúcsra vitte.

2013. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ :) Nem tudtam, hogy a Microsoft egyesíteni akarja a mobil és a pc platformokat. Ebben nagy lehetőségek vannak, de ugye csak azok tudják majd teljes mértékben kihasználni, akiknek a telefonjában elég erős processzor fut. Nem, mintha annyira fontosak lennének számomra a játékok, vagy az appok, (nem igazán azok - és idáig is megtaláltam, ami érdekelt), de idáig azt láttam, hogy az Apple és a Google gőzerővel bővíti az alkalmazásait, saját platformját, a Microsoft pedig egyszerűen ad a Nokia-nak x milló dollárt hogy életben maradjon, és fejlesszen, miközben ő a saját mobilplatformját "alig fejleszti". Így persze már kicsit másképp hangzik a dolog.
2013. jún. 24. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Már nagyon rég a mobilarénán volt egy statisztika , hírtelen sajnos nem kaptam meg , de az volt a lényege hogy egy évre vonatkozóan leírta hogy meik platform mennyi appot ad ki átlagban , a legkevesebb valami fura mód az Androidnak volt és szinte holt versenyben ált a windows és az ios . De elhanyagolásról szó sincs szerintem , mert rengeteg frissítés és napi jellegben appok jönnek ki .
2013. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"de ugye csak azok tudják majd teljes mértékben kihasználni, akiknek a telefonjában elég erős processzor fut."

Hagyományos pc-nél is csak akkor futnak a legkomolyabb játékok,ha áldozol rá.Egy 90ezres Media Markt-os notebook-on is megy a Windows8,de a legújabb Tomb Raider-t csuma grafikán nem viszi.Telefonnál sem lesz ez másképp.Ez mindig is így volt,így lesz.A referencia modell,ami a legdrágább,és a legújabb technológia,a rendszert,környezetet amiben van 100% ki tudja használni.Onnan lefelé egyre több minden ki van véve,és csökken a %. Végül elérünk az aljára,a 90ezres notebook-ig.

2013. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!