Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy mobil telefon torony...

Egy mobil telefon torony hatótávolsága mennyi?

Figyelt kérdés

a telefon torony hatótávolsága Kb hány méter légvonalban???

csak azért, mert szinteminden településen van. akkor kb 5 kilométer? vagy még annyi sincs? vagy tud valaki egy olyan linket ahol ez le van írva? köszi!



2013. jún. 30. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A környezettől, a domborzattól függ. 5 féle méretű GSM cella szabvány létezik: macro, micro, pico, femto és esernyő cellák.

A legnagyobb 35 km, de az is duplázható akár, de a kapacitása felére esik.

A távolság tehát a gyakorlatban az ellátott területen előfordulő végberendezések mennyiségétől függ. Zsúfolt belvárosban minden második sarkonként új cella kis teljesítménnyel, elszórt vidéki településeken kisebb kapacitással, nagyobb teljesítménnyel nagyobb cellaméret jellemző.

2013. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. köszi! és ha a telefonom a zsebemben van, nem nyúlok hozzá és megyek kocsival akkor is vált a cellák között? és átjelentkezik a másik toronyra, vagy ez csak akkor jelentkezik át, ha hívás jön rá, vagy én kezdeményezek hívást?
2013. jún. 30. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A cellavezérlő a cellákon keresztül a mobiltelefonod mérési adatai alapján dönti el hogy mikor legyen handover. Mindegy hogy közben telefonálsz vagy sem. A kapott infók szerint utasítja a szomszédos cellákat.

A GSM rendszer lényege hogy a végberendezés folyamatos kapcsolatban van a hálózattal. Így ha van szabad kapacitás, akkor a legközelebbi cellavezérlő vesz át.

2013. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem! Köszi!
2013. jún. 30. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!