Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldi szolgáltatós telefono...

Külföldi szolgáltatós telefonok esetében van megoldás a "honosításra"?

Figyelt kérdés
Ha pl Brit Vodafone-os telefonom van, akkor megoldható az, hogy mivel itthon is Vodafone-os lennék, ezért használhassam az itteni kártyával? Valami kérvényt kell hozzá benyújtani, vagy "rész függetlenítés" vagy hasonló?

2013. júl. 3. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Az angol Vodafone tudja neked függetleníteni ingyenesen, ha bizonyítod hogy a telefon valóban a tied és eredetileg te vásároltad.
2013. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De elvileg egy cég a kettő, ergo egy helyre folyik be a hívásaim által a pénz. Akkor miért nem tudják megoldani, hogy az angol vodafone-os telefon elfogadja a magyar vodás kártyát is?
2013. júl. 3. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés :) De sajnos nem működik a dolog.
2013. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tudom intézni a hivatalos függetlenitést ha nem sikerül megoldanod a dolgot. irj ha aktuális
2013. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem egy cég a kettő. Ugyanannak az anyacégnek két különböző leányvállalatáról beszélünk. Semmilyen kapcsolat nincs a kettő között, külön szolgáltatónak számít.


Tehát az egyetlen megoldás, ha függetleníted a készülékedet. Ahogy az első válaszoló írta, szakszerűen a szolgáltató végzi el a függetlenítést, az viszont fontos, hogy ez alapvetően nem ingyenes, az ára pedig függ attól, hogy milyen régi a telefonod.


De ha már Magyarországon vagy, és nem megoldható, hogy a briteknél függetleníttesd, akkor vannak különböző GSM boltok, ahol olcsóbban megcsinálják a függetlenítést, csak akkor ugrik a gari.

2013. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Mint ahogy írtam, az Angol Vodafone ingyen és bérmentve függetleníti.

Ugyan úgy mint ingyen ad bármilEn SIM kártyát ha elhagyod, ha nanora mikro vagy normálosra akarod cserélni.

2013. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
max abban az esetben csinálja meg ingyen,ha nincs rjat hüség, és tudod igazolni,hogy tied a teló valami papirral. én itt dolgozom angliában egy mobil boltban. szerencsére elég sokan jönnek,hogy csináljam már meg függetlenre a telójukat,és bövan van közte vodás is.
2013. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az hogy mobil boltban dolgozol nem jelenti azt hogy tudod hogy működnek a dolgok a vodánál. :)

Nekem eddig 3 iPhonet függetlenített voda Angliában az elmúlt 10 év alatt, és mind a háromra volt még több mint egy év hűség hátra.


A szerződéssel, számlával be kell menni egy voda üzletbe és kész. Ingyenes.

2013. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor nem álltam messze az igazságtól mikor azt irtam,hogy kell igazolni,hogy tied a teló valami papirral. az,hogy ingyen megcsinálja még akkor is ha van rajt hüség, az érdekes számomra, de ha már te csináltál ilyet, akkor bizots ugy van... 16 éve kezdtem mobilozni, és megszakitás nélkül nyomom,ezért fura, nah de igaz, ez csak a magyar szolgáltatóknál lehetetlen dolog,hogy ingyen hüségidö alatt bármi ilyet is megcsináljanak :)
2013. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Vodafone UK honlapjáról származik az infó:


How much does it cost to unlock your phone?


Pay monthly: it's free if you've had your plan for over 12 months. If you've had it less than 12 months, you'll need to pay £19.99.


Pay as you go: you'll pay £19.99.


Business: you'll pay £19.99.


Tehát ha feltöltőkártyád vagy (gondolom az), ~20 font.

2013. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!