Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 3GS-re melyik a legfris...

IPhone 3GS-re melyik a legfrissebb szoftver verzió? Meg lehet csinálni itthon a frissítést? ( Jailbreak-elt! ) iPhone 3GS,8 Gigás.

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja vittem szervízbe a telefont, Jailbreak-et csinálni. Megbántam!!

Megcsinálták 10 000 (!!) magyar forintért ( nyilván látták rajtam hogy balek vagyok. )

Azóta csak szenvedek a telefonnal. A menü belassult, az írás akadozva megy (pl sms, e mail írás) , egy csomó alkalmazás, ami előtte pengén ment, most akadozik, kilép... Zene hallgatásnál a zene is akadozik, fényképezésnél sokszor 5-10 mp-et gondolkozik mielőtt megcsinálja a fotót, és még sorolhatnám a gondokat.

Vissza vittem azóta a szervízbe, valamit állítottak rajta, azt mondták jobb lesz-hát nem lett :(

Mégegyszer már nem akarok ugyanabba a szervízbe menni, hogy hülyének nézzenek, netán lehúzzanak még egy tizessel.

Meg lehet otthoni laptoppal csinálni egy szoftver frissítést? Az se zavar ha el tűnik róla a Jailbreak, sőt, tünjön is el! Azóta lett szar a telóm mióta az fönn van...



2013. júl. 14. 16:29
1 2 3
 1/21 reptoid ***** válasza:
100%
Apple weboldaláról letöltöd az iTunes nevű programot a gépedre. Azzal kell csinálnod rajta egy visszaállítást, így rá fog kerülni a jelenlegi legújabb szoftver. Ez a 6.1.3, viszont minden adatod el fog tűnni a telefonról. Ugyan csinálhatnál biztonsági mentést, azonban a jailbreak miatt ez nem ajánlott, lehet összekuszálódik a rendszer. Mindenesetre a visszaállítás után gyári állapotban lesz, elvileg nem szabad semmi bajának lenni.
2013. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
31%
Csakis az eredeti Apple márkaszervizt ajánlhatom. Ha igényes vagy és minden bizonnyal az vagy, mivel Iphone-t vettél, akkor hozzájuk fordulsz. Leformázzák az egész telefonod és felrakják rá a friss szoftvert kb. 30-40 ezer pénz csupán és olyan, mintha új lenne a telefon. Ennyit szerintem megér az Apple féle minőségi szervizelés bárkinek.
2013. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, van iTunes, használom is mióta megvan a teló. De szoftverfrissítést még soha nem csináltam. Nyugodtan mondhatom, ebben amatőr vagyok! Tudnál segíteni?


Második válaszoló: némi cinikusságot vélek felfedezni az írásodban :) bár lehet h tévedek.

Szivesen vinném Apple szervízbe, de sajnos nincs felesleges 30-40ezer forintom. Az a 10ezer bukta is sok volt.

2013. júl. 14. 16:45
 4/21 reptoid ***** válasza:

Azért, nyomjanak rá egy Restore-t, felesleges szervizbe vinni. Pénzt adni érte főleg, mikor 2 kattintás a gépen.


Itt jegyzem meg, hogy a jailbreaket is meg lehet csinálni otthon 1 kattintással.


Ha nyomsz egy restore-t (visszaállítást), akkor a telefon teljesen alapbeállításokra áll vissza, mintha a dobozból vennéd ki. Ez azért fontos, mert ha esetleg használtad vetted, akkor előfordulhat, hogy nem itthoni hálózatba tartozik, és csak szoftveresen lett függetlenítve. Ha ilyenkor csinálsz visszaállítást, akkor bizony utána egy neki megfelelő külföldi sim-mel kell aktiválni, a függetlenítés pedig lehet, hogy kérdéses lesz.

Természetesen ha itthon lett véve, vagy eleve független, akkor semmi gond nem lesz vele. Ha pl. garis lenne még, valami gondot észlelnél, akkor egy (normális) szervizben is ez lenne az első dolog, amit tanácsolnak, hogy csinálj rajta egy restore-t.


Rádugod a gépre, iTunes elindít, iPhone gombra rámész, és ott jobb oldalon felül lesz a visszaállítás.


De mondom, minden adat, alkalmazás, fotó el fog tűnni, mert a biztonsági mentés jailbreakelt állapotból való, ha van, amit visszarakni nem tanácsos.


Amit tudok ajánlani, hogy töltsd le az iTools nevű programot. Ezzel is tudod kezelni az iPhone-t. Innen szépen ki tudod menteni a fotókat, kontaktokat, majdnem mindent. A restore után pedig innen is vissza tudod őket pakolni.


A restore után pedig meg fogja kérdezni, hogy új iPhone-ként legyen-e beállítva. Ekkor nyomj rá, hogy igen.

2013. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, köszönöm a hasznos tanácsokat!


Elkezdem csinálni, ha elakadok, kérdezhetek még?


Köszi elöre is!

2013. júl. 14. 18:37
 6/21 reptoid ***** válasza:
Persze :D
2013. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Folyamatban van a dolog, remélem mindent jól csináltam :)
2013. júl. 14. 19:13
 8/21 A kérdező kommentje:
Most almalogó látható, alatta fehér csik fut felfelé
2013. júl. 14. 19:13
 9/21 A kérdező kommentje:
Az normális, hogy eljutott a csik kb a harmadáig, és 5perce ott áll?
2013. júl. 14. 19:28
 10/21 reptoid ***** válasza:
Nyugi
2013. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!