Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » T-mobilénál vagyok és mms-t...

T-mobilénál vagyok és mms-t küldtek nekem de nem tudom megnyitni . Többit leirom lent!?

Figyelt kérdés
na szoval küdltek nekem egy mms-be képet és nem tudom megnyitni.. mert hamikor rámegyek hogy letöltés ezt irja ki : sikertelen adatkapcsolat . ellenőrizze az adatkapcs. beállitásait.. azt hittem nincs aktiválva az a cucc hogy tudjak fogadni mms-t el is küldtem valamit hogy aktiválva legyen a mms szolgálatás erre visszaküldtek egy sms-t hogy nekem mrá aktiválva vvan.. szoval nem tudom mi lehet a baj .. talán a beállitásoknál.. de annyi féle lehetöség van és nem tudom mire kéne rámennem :( samsung omnia 2 telefonom van,,
2013. júl. 15. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítsd be az MME APNT is a telefonodon.
2013. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az mi ? :|
2013. júl. 16. 16:55
 3/5 A kérdező kommentje:
kerestem a telefonomban MME APNT de nem találom sehol..
2013. júl. 16. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:

"az mi ? :|"


Az APN egy logikai dolog, és arra szolgál, hogy meghatározza, hogy egy előfizető milyen adatszolgálatást tud igénybe venni.Az APN hozzárendelést általában az előfizető HLR profiljában végzik el, de természetesen az SGSN is bele tud szólni ebbe a dologba, a GGSNben nem vagyok biztos... Remélem tudsz követni, igyekeztem nem túl bonyolulttá tenni a dolgot :)


Amit egy mezei embernek tudna szükséges az annyi, hogy bármilyen adatszolgáltatás igénybevételéhez a szükséges egy APN beállítás a telefonon aminek összhangban kell lennie az HLR beállítással. A telefon megmondja mit akar a SGSNnek, az pedig megkérdezi a HLRtől, hogy szabad e neki. ( Ennél azért bonyolultabb a dolog, de nem kell ide kisregény )


Egyes APNekkel egyszerre lehet pl internetezni és MMSt küldeni,fogadni - de esetetben az MMS APNnel csak MMS szolgáltatásokat tudsz igénybe venni.


"kerestem a telefonomban MME APNT de nem találom sehol.."


Mondjuk ha elárultad volna a telefon típusát akkor több segítséget kaphattál volna.

Szerintem két dolgot kell tenned. Felveszel a hozzáférési pontok között egy MMS APNt a következő adatokkal:


Név T-Mobile MMS

APN mms

Proxy <üresen hagy>

Port <üresen hagy>

Felhasználónév mms

Jelszó mms

Szerver <üresen hagy>

MMS-központ [link]

MMS proxy 212.051.126.010

MMS port 8080

MCC 216

MNC 30

Hitelesítés típusa PAP

Hozzáférésipont-név típusa mms


Ha újabb telefonod van akkor valószínűleg így már jó lesz minden. Van olyan telefon ahol az MME beállításoknál az előbb létrehozott APNt hozzá kell rendelni a MME szolgáltatáshoz.


Sok sikert!

2013. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) sikerült megcsinálni amugy
2013. aug. 24. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!