Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megpuffadt az aksi, mi lehet?

Megpuffadt az aksi, mi lehet?

Figyelt kérdés

Strandon voltunk, telo bekapcsolva csomagban. Majdnem teljesen fel volt töltve, de kikapcsolt. Bekapcsolam, és azt jelezte hogy az aksi le van merülve. Ezt nem értettem már, hazamentem, rádugtam töltőre de nem töltött. Ezután bekapcsoltam, bekapcsolódott és pár százalékot még mutatott az aksi. Vártam pár órát, rádugtam megint töltőre, ekkor már feltöltött. Másnap elvittem magammal a telot, de megint csak kikapcsolt, megint lemerült. Később bekapcsoltam, majdnem maxon volt az aksi.

Párszor még próóbálkoztam, de mindig kikapcsolt. Az aksin észrevettem, hogy olyan simán nem illeszkedik ah elyére mint eddig, kicsit meg van puffadva. Ha most bekapcsolom akkor a képernyő vibrál. Mi lehet a gond? Ma lesz uj aksi, kíváncsi leszek, de érdekel hogy mi okozza ezt, és mitől dagadt meg az akkumulátor.



2013. júl. 15. 14:16
 1/8 SzilKa ***** válasza:
Valószínűleg a tűző napon lévő meleg ártott meg neki, a túl magas hőmérséklettől ment tönkre.
2013. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kint hagytad a napon és visszafordíthatatlan kémiai folyamatok - gázképződés - indult meg benne. Gyakorlatilag sikerült hazavágni szerencsétlen akksit. :(

Az új akkura jobban vigyázz! 40°C fölött necces még a tárolása is.

Egyébként sokan nem tudják, de pl. 0°C alatt TILOS tölteni az Li-ion akksikat. Ez pedig könnyen előfordulhat télen, az éjszaka csillaggarázsban parkolt gépkocsiba beülsz és rögtön ráteszed a kocsi szivargyújtós töltőjére, holott a belső hőmérséklet még egy ideig akár -10°C is lehet.

Érdemes elolvasni a Li-ion akksik kezeléséről szóló cikkeket pl. itt a Neten.

2013. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tönkrement az akku ne kísérletezz vele mert szétdurranhat,dobd el!
2013. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

#3

Úgy b+ dobja el mi? Veszélyes hulladék de azé dobja el... Ennyi hülye f@aszt...

2013. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

oké köszi, kidobom valami gyűjtőbe.

és lehet hogy emiatt vibrál a kép? a telefont nem ronthatta el, ugye?

2013. júl. 15. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Lecsökkent az akksi kapacitása. Az új akkuval gond nélkül menni fog. :)
2013. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, estére elvileg lesz új akksi bele :)
2013. júl. 15. 18:14
 8/8 A kérdező kommentje:
kijelzőcsere is kellett :\
2013. aug. 4. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!