Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A wifi az ingyen van?

A wifi az ingyen van?

Figyelt kérdés
Boccs már, hülye vagyok :DD... (Lécci nézzétek el)! Szóval, azt tudom, hogy úgy tudok netezni,hogy ha van router, és rá bírok csatlakozni, nincs jelszóval védve. De INGYEN?? Most kapok majd hamarosan egy új telót, és nem akarom,hogy fizetni kelljen. Csomó ismerős így netezik. Gondolom ők se fizetnek, vagy előfizetéses? Vagy vmi ajándék? Kérlek titeket világosítsatok fel erről mert nagyon hülye vagyok...És még annyi,hogy hány méterig tart a wifi...vagy értitek,hogy mondom!?
2013. júl. 16. 22:41
 1/10 A kérdező kommentje:
itt most amúgy első sorban netezésnél a facebookra gondoltam. Az is ingyenes? Minden ingyenes? Vagy van olyan amiért fizetni kell? Bocsi,hogy még írtam hozzá :S
2013. júl. 16. 22:42
 2/10 Vortrex ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy valaki fizeti az internetet > az internet egy Modem segítségével megérkezik a házba > utána egy Router szétossza az internetet, vezetékes és vezetéknélküli módon.

Ha a szomszéd wifijét tudod lopni, az ingyen van. De ha a saját router-etek adja, akkor az ugyan olyan, mintha simán a gépen neteznél

2013. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Plusz, ha a szomszédét lopod és rájön, könnyen szétkaphatja a szádat.
2013. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 FannaL ***** válasza:
100%
A "méter" meg a wifi antenna, router antenna vagy hogy mondjam, hogy megértsd, erősségétől függ, ha erősebbet veszek akkor messziről is tudom fogni a netet. De ez nálam telefon függő is volt.
2013. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg attól is függ, hogy mik árnéykolják a router jelét. Lehet ha semmi se árnyékolja akkor 50m de ha mondjuk közted és a router között van 2 fal akkor lehet, hogy a router jele 10m hatótávolságra csökken. (ez nem egy pontos példa, függ a router típusától, az antennától, de még a készülékedtől is)
2013. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát, hogy csak megértsem: itthon= olyan mintha gépeznék, fizetni kell. Máshol (mondjuk egy ismerősnél)= nekem ingyen van, de neki nem. Szóval,ha mondjuk a főtéren facebookozott egy osztálytárs, akkor az is ingyen volt ugye? De aki adta a jelet annak nem..Nekem akkor csak az kerül pénzbe amit a saját gépemről "veszek", vagy értitek?! És ha az udvaron szeretnék netezni? Még ott is tudok??
2013. júl. 17. 12:16
 7/10 FannaL ***** válasza:
100%
Ha elég erős, akkor lehet még az udvarról is fogni. De ezt már leírtuk 2-en is, hogy mitől függ. Komolyan, csak értelmezni kéne.
2013. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó bocsi, nem tehetek róla, mondtam,hogy nem vagyok ebben jártas,tudom,hogy le írták , de kimondottan azt nem,hogy udvaron ez,hogy megy. Senki nem tökéletes. Komolyan,lassan már semmit nem merek kérdezni, mert már mindenki csak ossza a másikat :S... De azért köszönöm a te válaszodat is!!
2013. júl. 17. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyél kétségbeesve:

A Wifi-használat azt jelenti, hogy rácsatlakozol a telefonoddal egy routerre (a router teszi elérhetővé a netet pl. wifi-s telefonra). Ha van a gépeden internet és router is van, akkor rácsatlakozol és már netezel is. A wifi nem kerül pénzbe, mivel egy már létező, működő hálózatra csatlakozol routeren keresztül. Ha le van kódolva, csak akkor tudsz rácsatlakozni, ha tudod a kódot és beírod.

Két egyszerű példa:

1. példa:

Nekem van egy internet előfizetésem, routerrel megosztva, mert én is netezek a telefonomról wifin keresztül. Arra jársz, látod, hogy van elérhető wifi hálózat, amire tudsz csatlakozni, mert nincs lekódolva. Nem kerül pénzbe, mert az én netem. Ugyanakkor ez nekem sem plusz pénz, mert van internet előfizetésem.

2. példa:

Neked van internet előfizetésed (tehát van net a gépeden). Routeren keresztül rácsatlakozol és netezel. Nem kerül semmibe, mert a saját internetetekre csatlakozol.


Ennyi az egész.

2013. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most már értem. Nagyon szépen köszönöm :)!!
2013. júl. 18. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!