Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia j vagy Samsung...

Sony xperia j vagy Samsung Galaxy S Advance?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket kérjem? Bármelyiket megkaphatom csak választanom kell,de annyi negatívumot hallottam már mind kettőröl hogy nem tudok választani. Vagy kb. ilyen árban milyet tudtok ajánlani? :)

2013. júl. 22. 13:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Megvettem a J-t, szerintem az Advance szar. 2.3-as androiddal semmit se érsz. Nekem a J tetszik,nagyon imádom ;))
2013. aug. 6. 13:51
 12/19 anonim ***** válasza:

A Samsungon, már kb fél éve elérhető a 4.1-es Jelly Bean, Sokkal izmosabb a hardvere is, mint a J-nek, drágább is, jobb is... de te tudod :)


Nekem J-m van most, de ezt fogom cserélni Samsungra, mert szerintem 100x jobb, és nem laggol, mint a J...


Annó én is azt hittem, hogy a Sony J, jó választás lesz, de a rootolás se fenékig tejfel, a rendszerbetöltés utáni szabad memória is elég irritáló (160-165 MB, még a gyári appokkal legyalulásával is)


Viszont szép a kijelző az előny, ami gáz a J-be:


- Kevés RAM

- Sok laggolás

- Nehézkes a rootolás

- Az enyémnek nem tudtam kinyitni a bootloaderét, szóval nem is valószínű hogy custom romokat lehet (vagy olyan könnyen lehet) rátolni

- Az ára irreális a Samsunghoz képest...


45 ezer a Sony, 50 ezer a Samsung, kb 5-6 ezer különbség a T-mobile webshopba, és majdnem 2x olyan izmos cucc (2 magos proci, több ram, jobb videógyorsító) + A Samsungot elvileg nagyon könnyű rootolni


Szóval tartom az álláspontomat! :)

2013. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ja itt a bónusz :)


[link]

2013. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Már bocs , de a Samsung Galaxy S Advance 2.3-as androiddal rendelkezik. Frissítés rá NINCS,meg is kérdeztem. A j nekem egyáltalán nem laggol nem beszélve hogy 38.000ért vettük , a Galaxy S Advance pedig 72.990. lett volna. Most akkor szerinted nem jártam jól vele? Én imádom ezt a telefont.
2013. aug. 9. 15:24
 15/19 A kérdező kommentje:
A link amit küldtél azt most néztem meg , nemtudom nekem vodafonenál azt mondták 2.3-as android van rajta , és nem lehet frissíteni. Nem tudom hogy van ez , nekem így mondták, így jártam:)
2013. aug. 9. 15:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát szerintem téged akkor átcsesztek a Vodafone-nál, az egyik, a másik, hogy a a Vodafone-nál brutális árak vannak, ezért azt ne vedd alapul... Vagy T-mobile Webshop vagy függetlenül (pl: ujgsm.hu)


Már több hónapja van frissítés a Samsunghoz, amit bárhol megnézhetsz, Youtube, Google, Mobilaréna, bárhol...


A küldött linken is tisztán látszik, vagy szerinted photoshoppolta valaki poénból?


Elképzelhető, hogy bizonyos helyeken 2.3-assal érkezik, de akkor fogom első dolgom, hogy befrissítem, a még szűz rendszert... De szerintem már a legtöbb helyen 4.1.2-vel árulják!


Az Xperia J-t, én kb 1-2 hete vettem, akciósan volt 40 ezer a T-mobile-nál (a Webshopba)... alap ára szintén itt 45 ezer, még üzletbe 50!!!


Nem kifejezetten a Jelly Bean-el van a bajom, hanem azzal, hogy ilyen készülékhez, ilyen képernyőhöz, ilyen felbontáshoz, ilyen színhez "illett volna" egy jobb hardvert gyártani bele... Előző telefonom Xperia Tipo, szinte ugyanez a hardvere (proci órajele 200 Mhz-el kevesebb, amit szinte észre sem lehet venni) és az csak 3,2"-os, és 320x480-as felbontással, 256K színnel megy... Szóval jogos az észrevételem, hogy a grafikai élmény, a "nem izmos" hardver miatt kissé szar... Ha mondjuk lett volna benne egy komolyabb processzor, komolyabb videógyorsító, na meg persze több RAM (ami gázosabb, mint a nála sokkal olcsóbb Tipo esetében (Tipo 24 ezer körül mozgott még mostanság) )


Volt korábban több telefonom, tudom milyen a laggolás, tudom milyen a kevés RAM, már nem kezdő szinten vagyok. Amit mondtam, azt mind tapasztaltam, és nem a kisujjamból szoptam ki.


Ha a vodánál 73-ért adják, akkor cseppet sem irreálisak, ehhez képest:

[link]


Én 40-ért vettem a J-t, és ez meg 51 jelenleg, így 11 ezer Ft-os különbség számomra, ami űbereli azt a rengeteg különbséget...


pl: 2 magos CPU, 768 MB RAM, Super AMOLED kijelző, Autófényerő, Könnyű root lehetőség, sokkal nagyobb tárhely, HD videófelvétel, nincs laggolás... ennyit nekem megér +11 ezer Ft... mert ugye nem 1-2 hónapra vesz telefont az ember.


De persze kinek hogy :)

Meg nem kell mindent elhinni a hölgyikéknek, akik ott ülnek az ügyfélszolgálaton, azok csak rendelkeznek érettségivel, meg jó külsővel, jó kommunikációs képességgel, de tapasztalatuk az nem sok van, meg persze nyilván nem fogja mondani, hogy "Hé barátom, menj a T-mobile-hoz, ott 22 ezerrel olcsóbban megkapod mint nálunk..."

2013. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet átvertek , kicsit bánom is már. :// Az Advancen vodafonenál biztos 2.3-as van rajta mert meg is néztem , 3 nőtől is megkérdeztem azt mondták nincs rá frissítés.De ilyen ez :)
2013. aug. 10. 16:09
 18/19 anonim ***** válasza:
Utánanéztem kicsit... Függetlenül, Telenorra, T-Mobile-ra biztosan van, egyedül Vodára nincs... de hát Vodás tuti nem lennék... brutális árakkal vannak, nem hiába T-Mobile-os emberből van a legtöbb. De ha mindenképp vodához ragaszkodsz, akkor függetlenül megveszed, berakod, aztán annyi. Hidd el én is bánom :D nem baj, ha minden igaz, akkor következő hónapba Samsungot megveszem :D (persze ha addig nem vonják ki a forgalomból :D mivel előszeretettem csinálnak ilyeneket )
2013. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
:DD
2013. aug. 13. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!