Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire/miert jó az Android egy...

Mire/miert jó az Android egy telefonban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
ez csak egy op rendszer olyan mint a sz.gépen a windows vagy a linux
2013. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az olyanokban, amit erre az oprendszerre terveznek, arra jó, hogy az egyébként, fém, üveg, műanyag stb ből tervek s szabványok blabla szerint összeszerelt dolgot (telefont) használni is tudd pl telefonálásra stb, ne csak dísznek. Továbbá a wp, symbian, blackb, meego, ios rendszereken semmire se való.

Amúgymeg nézz utánna kicsit, de ne a bolygó neve halálban. Bishop az másabb jellegő jószág. Ez egy program, az meg egy filmes trükk.

2013. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom az előttem szólók mit olvastak, de szerintem eltévedtek.

Az Android a rendszer amit a telefon futtat. Az ilyen rendszert futtató telefonokat nevezik okostelefonnak. Az Androidra alkalmazások millióit töltheted le, gyakorlatilag bármit megtalálsz rajta (internetböngészők, zene- és videólejátszók, játékok, szociális szolgáltatások mint chat és videóhívások, segédalkalmazások), tudod változtatni a rendszer felületét, a szamítógéphez csatlakoztatva tudsz fájlokat mozgatni, internetezni is tudsz rajta (wifin kereszül ingyen is, ha találsz wifi pontot, bár otthon is csinálhatsz egyet, ha van megfelelő routered hozzá.

Én GPS-nek is az Androidos telefonomat használom. A kocsiban és futás közben is.

2013. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem csak az Androidos telefonokat nevezik okostelefonnak...
2013. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az ilyen rendszert futtató telefonokat nevezik okostelefonnak"

Tipikus idióta!Okos telefon operációs rendszerek:

Symbian,iOS,Blackberry OS,Bada,BB10,Firefox OS,Ubuntu Phone,Windows Mobile,Windows Phone,Meego,Maemo,Android,Sailfish OS,Tizen(Még nincs kész,a Bada utódja lesz.A Samsung saját fejlesztésű rendszere,ahogy a Bada is).

Első okostelefon operációs rendszer,a Symbian volt.A Nokia,Ericsson,Motorola,és egy angol cég a Psion Software állt össze,aki már akkor PDA-kra csinált rendszereket.(1998)Az első okostelefonok úgy az ezredforduló környékén jelentek meg.Maga a kifejezés is az Ericsson egyik emberkéjétől származik,egy sajtótájékoztatón hívta így az R380-t. [link]

Az nem teljesen egyértelmű,hogy melyik volt az első okostelefon.

[link]

2013. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!