Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone VS. Android?

Windows Phone VS. Android?

Figyelt kérdés
Ti mit választanátok, egy csillió magos android csodát, vagy egy szerényebb ám megbízhatóbb wp? Konkrétan itt a Sony Xperia Z re és a Nokia Lumia 925- RE gondoltam, meiket miért, tapasztalat...

2013. aug. 13. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a windows szebb jobb és okosabb :D .
2013. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a 2. androidomat nyúzom, szeretem nagyon. De szerintem egyszerűbb, ha rengeteg tesztet olvasol/nézel róla, és ha van rá lehetőséged, próbáld ki mindkettőt.
2013. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Windows Phone!!
2013. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Na és miért? Indoklást is kért a kérdező!
2013. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Aki az android mellett dönt az valószínű nem ismeri túlságosan a windows phone-t. Aki meg a Winp. mellett az nem ismeri az androidot.


Ha az árakat vesszük alapul meg azt, hogy hány androidos teló van(minden szarba bele lehet már rakni), akkor WP. A WP telóknak szigorú rendszerkövetelménye van vagyis a telefon hardverének erősnek kell lennie. Nem véletlenül nincs 30ezerért WP. Én a WP mellett döntök mert sokkal stabilabb rendszer mint az android és valószínű a maga a telefon is erősebb(abban az árkategóriában). Igaz az android sokkal inkább testre szabhatóbb.

2013. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
WP stabilabb rendszer, de nem elég testreszabbható, korlátozott a felhasználó elég nagy mértékben, pl egyedi csengőhangot sem tudsz berakni, vagy bluetooth-on átküldeni egymásnak fájlokat, de ezt asszem a WP8 már megoldotta. Nekem az android jobb, mivel jobban testreszabbhatóbb, nem bonyolult annyira mint a WP, átláthatóbb, több alkalmazás van rá ingyenesen. Szerintem egy kis idő múlva a WP is úgy fog járni mint a Symbian..
2013. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:szép kis válasz volt.:)Elmondtad a WP7.5 előtti hátrányt(egyedi csengőhang:2011 novembere óta,a 7.5 óta van)Majd a 7.8 előtti hátrányt(BT adatküldés:ami tavaly ősz óta van)Majd te magad is leírod,hogy ez már tárgytalan.Majd átcsapsz jósba.:)Igen komoly válasz volt.Szerintem a kérdező az általa is említett telefonokon futó rendszerekre gondolt,nem a múltjukra.Nem a WP7.X-re,meg pl. az Android 2.3-ra kíváncsi,hanem a WP8-ra,és (a Z esetében azt hiszem)az Android 4.2-re.

A kérdésre válaszolva...ezt neked kell eldönteni,neked mi a fontos.Ezzel csak azt éred el,hogy a droidot kedvelők azt,a WP8-at kedvelők azt fogják ajánlani.A kérdésedből következtetve,ismered a két rendszer előnyét,hátrányát.Innentől kezdve,mit vársz?Nem értem.

2013. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Tudom már elég régi a kérdés, de azért leírom a tapasztalataimat.


Az első androidos telefonom egy Sony ericsson Xperia X10 Mini PRO volt. Akkor még Android 1.6-tal(!). Nagyon tetszett a rendszer és hogy ömlöttek az "arcomba" a programok a market-ről. Aztán jött a frissítés (2.1) ami kijavított egy pár hibát. BT, 3G hálózat és sorolhatnám. Aztán ígérte a Gyártó a következő frissítést és pár hónap várakozás után a gyártó kijelentette, hogy mégsem lesz. Akkoriban nagy felháborodást keltve.


Jelenleg egy LG Optimus Black telefonom van (még mindig..) Arra szépen jött is a frissítés (2.2>2.3) és ígérték a nagy előrelépést jelentő ICS (azaz 4.0.4-es) rendszert. Amire egy évet kellett várni és akkor is szarul összegányolt rendszert kapott az ember.

Habár én nem nagyon vártam rá sokáig, mert elkezdtem főzni a telefont és minden féle, fajta ROM-al próbálkoztam.

Aztán egy idő után ráun az ember, hogy nincs se gyári tökéletes ROM, sem pedig főzött.

Felső kategóriás mobilt meg nem vettem szándékosan azért, mert eddig csak szoptam az android frissítésekkel.

Itt mindenki mondhatja, hogy miért vagyok hülye és miért nem vettem Samsung telefont. Azért mert nem tömeg ember akartam lenni és akkoriban a 700nit-es IPS kijelzős LG-m jónak számított abban az árkategóriában amiben gondolkoztam.


Most erősen gondolkozom azon, hogy WP telefont veszek.

4 év (körülbelül) távlatából elmondhatom, hogy számomra az android leáldozóban van a sok nyűglődések miatt.


Hiába parasztvakításként belepakolt 4 mag és 2GB RAM a telefonokba, ha nem is tudja kezelni rendesen az Android rendszer és felső kategóriás mobiloknál is van fagyás, FC, Restart.

Mikor már annyira feltelik a telefonod "memóriája", hogy konkrétan a telefont nem tudod felvenni ha hívnak az már kezd sok lenni.

Kellemetlenségből volt elég a telefonom miatt.

Arról nem is beszélve, hogy megunja ám az ember, hogy "cicomázza" a telefonját és folyton azt lesni, hogy mikor milyen program frissítés jön ki. Hiába a sok alkalmazás a "Play"-en ha majdnem mindegyik ugyan azt tudja csak más köntösben.


Mivel nem nagyon játszom már telefonon (régebben egy keveset, de már abszolút nem) így nekem csak a telefonálásra, sms küldésre és internetes közösségi médiák használatára kell. Tumblr, FB, Twitter, Email.

Ennyire redukálódott számomra a telefonhasználat.


Amúgy meg.


Várd meg a Sony Z1-et (Honami) vagy vegyél Lumia 920-at.

A Z1: Szép kijelző, jó hardver és ha megalomániásokat akarsz nyáladzásra bírni akkor a 6,4"-os kijelző bőven rábír majd sok embert erre.


A Lumia 920: Olcsóbb mint a 925. Ugyan az a hardver mindkettőben. Mindkettő WP8. A 920 nehezebb mint a 925.

Stabil rendszer. ClearBlack kijelzők ugyebár ami a Xperia Z-ben nincs meg. Arról nem is beszélve, hogy frissítéssel sem lett olyan szép a Z kijelzője. (Egyes oldalon írták, hogy amúgy is 3 különböző kijelzővel jött ki a Z, és abból az egyik féle eléggé tré..)


Szóval a döntés a tiéd. :)

2013. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!