Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HTC One X-el mit lehetne...

HTC One X-el mit lehetne kezdni szoftveresen?

Figyelt kérdés

Kb egy éve vettem egy htc One X-et Webshopból.

-1. Kártyafüggetlen, de Németországból hozták, és benne van egy alap ilyen Telecomos dolog (indításkor bejön a telecom logó meg van pár telecomos alap szoftver rajta (néhány amit le sem lehet törölni.)) Nem tudom hogy ezek mennyire lassítanak, vagy okoznak gondot, de szeretnék megoldást találni rá.

-2. Nagyon melegszik. Ha csak böngészek (és esetleg közben fut a bittorrent kliens amivel csak seedelek) akkor energiatakarékos üzemmódban (ami elvileg visszaveszi a CPU teljesítményét) is simán 40-45 fokos az aksi. az aku hőmérsékletet a telón írja, de főleg a telefon tetején lehet érezni (kamera környéke) hogy durván forró. Ha játszok akkor már zavaróan. A hangállító gombok lenyomásával és tartásával elvégez valamilyen kalibrálást amitől elvileg jobbnak kellene lennie, de amióta ezt megcsináltam csak rosszabb lett o.O :D Ha jól tudom a jelentős melegedés ennél a modellnél normális, de nem tudom hogy ilyen szinten még mindíg az-e... (tulajdonképpen nem olyan nagy probléma de jó lenne megoldást találni rá)

-3. A memória. Ha jól tudom 1 Gb memóriát tudna használni. Ebből az android tudomasom szerint 3-4száz a sense tovabbi 2száz mb-ot eszik. A probléma az hogy ha az összes alkalmazást leállítom feladatkezelővel akkor is 700 mb minimum foglalt lesz. Gyakran érezhető hogy lassul ha nem kapcsolok ki pár dolgot, sőt van hogy használhatatlanul elkezd akadni. nem tudom lehet e gond hogy sok játék és alkalmazás (alkalmazásból csak ami tényleg kell) van telepítve.


Mindent egybevéve úgy gondolom hogy egy ilyen erős telefonnak nem kellene ilyen problémái legyenek. Szoftveres probléma lenne? Mik lennének a teendők?

(Megérné rátenni egy cyanogen modot, sokat segít?)


Előre nagyon köszönöm ha valaki válaszol, bármilyen apró dolog legyen az, és már csak azt is hogy ezt mind elolvasta. :)


2013. aug. 13. 22:58
 1/3 kilroy ***** válasza:
Elsőre a válasz: root. És akkor delete a sallang appnak.
2013. aug. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. kérdés - cyanogenmod

2. "csak torrentelek".. na igen, a torrent aktivan hasznalja a memóriát, a wifi-modult, és a processzort, azaz tulajdonképpen mindent. Ne csodálkozz, ha melegszik, nekem az összes droidom melegszik torrentezés közben (SGS, SGS2, One X és most a One is)

3. Cyanogenmod

2013. aug. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát a Cyanogen megoldana mindent. Nincs semmi rizikója a dolognak? 2 év garanciával vettem ha felteszem ez elvész? Valamint mennyire macerás feltenni? El lehet nagyon rontani?
2013. aug. 14. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!