Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha letiltották a telefonom...

Ha letiltották a telefonom mit tudok csinálni? Hogy tudom ellenőrizni, hogy le lesz-e tiltva?

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy drága prémiumkategóriás okostelefont kéz alól, ha megvan a számla stb. IMEI szám, akkor hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg eredeti/nincs rajta tartozás, szolgáltatók IMEI alapján meg tudják mondani, hogy előfizetéses e? Amúgy a telefon vadiúj volt mikor vette, bontatlan és független. IMEI száma stimmelt a számlaszámmal, eladóval pedig kötöttem adásvételit (igazolvány szám, lakcím, garijegy stb...) . Csak nemrég olvastam, hogy vannak akik még ilyeneket is hamisítanak.

2013. aug. 14. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt te nem tudod ellenőrizni és tenni se tudsz ellene,ha egyszer csak tiltják. Ha nem fizeti az előző tulaj akkor ki vagy szolgáltatva.
2013. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem a hamisítással van a legnagyobb gond szerintem, hanem hogy semmit nem von maga után az ügy. tegyük fel letiltják a telefont. viheted az ügyet polgári perre. ez neked is plusz kiadás, elhúzódhat 1-2 évig is. végül lehet elküldik közmunkára legjobb esetben, neked ugyanúgy nem lesz telefonod, de még kártérítést sem fogsz kapni utánna, mert megállapítják, hogy nem tudja megtéríteni a károd. ez a magyar igazságszolgáltatás...nálam is hasonló volt, bár inkább lopás. több ügyből nagy bírósági ügy lett, de a jegyzőkönyv alapján egy sértett kára sem lett megtérítve, őket elküldték 30 illetve 40 nap közmunkára, és kész. 3 év alatt meg vagy 7-800ezer Ft-nyi kárt okoztak...
2013. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ha letiltották a telefonom mit tudok csinálni?"


Írsz ide, mi pedig biztosítunk arról hogy megszívtad.

Mivel te nem állsz szerződéses jogviszonyban a szolgáltatóval, így a letiltás esetén nincs velük miről beszélned, bármilyen adásvételid is legyen.

Amennyiben gondod van, polgári peres eljárás keretén belül szerezhetsz érvényt a mobilod eladójával szemben, ha van elég pénzed és időd pereskedni (ÉVEKIG).

A telefonról hivatalosan neked semmilyen adatot sem adhatnak ki, hiszen nem vagy az ügyfelük (értsd, a telefon más nevén van akkor is ha megvetted, max egy írásos felhatalmazás segít ezen az eladó részéről).


Szóval ha az eladó nem akarja, nem fizeti és kész, az már az ő dolga, nem tehetsz ellene semmit.

Ja, ha számla is van róla, az árból tudsz következtetni hogy előfizetées-e. Ha nagyon olcsó ár van rajta akkor kezdhetsz aggódni.

2013. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tulajjal be kellett volna menni a szolgáltatóhoz és ott előtted ki kellett volna fizettetni a telefont.

Utána már ha nem fizeti a számlákat, akkor letiltják a kimenő hívásokat, később pedig a bejövőt is, de a telefont már nem tilthatják mivel az ki van fizetve.

Így most annyit tudsz csinálni, hogy reménykedsz.

2013. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
De, ha független, akkor tudtommal nem tudják letiltani.
2013. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"De, ha független, akkor tudtommal nem tudják letiltani."

Hogyan függ össze a kettő?

2013. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Függetlent is tudják. Imei szám nem változik és csak az számit.
2013. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tiltják le, ha nem a kérdéses sim-kártya van benne.
2013. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

"Nem tiltják le, ha nem a kérdéses sim-kártya van benne."


Sajnos nem.

A készülékre vállalt hűségidő alatt a díjhátralék miatt kapcsolják ki. Retorzióként a készülék kedvezményes árának ki nem egyenlítéséért (hiszen részletre, havonta törlesztett díjjal adják olyankor).

A készülék törlesztőrészlet nemfizetés miatt nem engedi a szolgáltató hogy a tulajdonát képző (olvass el egy szerződést, a telefon addig nem az előfizetőé amíg az utolső petákig nincs kifizetve) készüléket jogtalanul használják (hiszen nemfizetés a szerződéses viszony felbontásával jár, a szerződés nélkül maradt immár nem előfizetőnek már nem jár a mobil, se a szolgáltatás, amit a sim tiltással oldanak meg).

Szóval mindegy ki és hogyan, milyen simmel használja, az a lényeg hogy a telefon vásárlásakor kötött szerződés alapján a díjak legyenek rendezve. Ettől eltérő esetben mindegy mennyi a hátralék, a felszólítgatás, szerződésbontás, tiltás és behajtócégnek átadás folyamata beindul automatikusan.

Viszont ha már lejárt a hűségidő ami a készülékvásárláshoz kötődött, utána már nem lesz letiltva a készülék, akkor se ha valahogy milliós hátralékot hoz össze.

2013. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!