Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Applenek mit fizetek meg...

Az Applenek mit fizetek meg egy Iphonért, hogy sokkal gyengébb a telefon, és sokkal drágább?

Figyelt kérdés

Nekem Xperia S em van, és itt az összehasonlítás:

[link]


Mindenben veri az Iphone 4 et.

És a haverokat mikor kérdezem, hogy miért vettek ilyen drága telefont, akkor annyit mondanak, hogy "IOS nem fagy le, és minőségi alkatrészekből van a telefon"

Ennyi.

De ezért fizetek:

Iphone 4 16GB 173 990 Ft

XPeria S: 108 000 Ft ugyan ott.

Azért fizetek 60 akár hány ezerrel többet egy szarabb telefonért, mert nem fagy le, és jobb anyagból van?

És nem tudok semmit használni, mert Apple töltő kell bele, küldeni Bluethooton csak Iphonra tudok, és apple storeon minden fizetős szinte...


Ezért?

Vagy miért?



2013. aug. 14. 17:45
 1/6 A kérdező kommentje:

És azt megjegyzem, hogy a tesztben nem sima 4 hanem 4S szerepelt... Ami "hű de sokkal jobb mint a 4"

Nem kötözködésből írtam, hanem nem vágom, hogy miért fizetnek az emberek sokkal többet azért ami sokkal gyengébb?


Mintha vehetnék egy Audit 5 millióért, de veszek egy Opelt Daciat 8 millióért...

2013. aug. 14. 17:47
 2/6 A kérdező kommentje:
opelt, vagy daciat*
2013. aug. 14. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt persze nem írja a teszt, hogy a rendszer mennyivel letisztultabb, gördülékenyebb és nem kell 5 év múlva lecserélned a telefonod.


Ennyi.


De igen, az iPhone túlárazott.

2013. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
a marketing kiváló maga a termék egy erősen túlárazott státusz jelleget kapott (megjegyzem hogy egyéb okos telefonok tulajdonosai 85-90% ban arra használják hogy neteznek játszanak smst írnak és beszélgetnek rajta amit egy 3000ftos tescos telefonnal is megtehetnének )fájlok küldés, konvertálása,adatok kezelése,irodai szerverrel való kommunikáció felhőalapú alkalmazások határidők emlékeztetők és millió más alkalmazásokról még csak nem is hallottak bár ettől okos a telefon a htc,nokia sonny stb is ráteszi a hasznát hiszen profitból fejleszti a készülékei és abból is él az alma gusztustalanabb de ameddig lószar van veréb is lesz:)
2013. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen az eddigi legnyomósabb érv hogy miért jó az ájfón amit én is hallottam az az amit mondtál:stabil oprendszer(persze nem egy esetről hallottam már hogy igencsak fagyogat)meg minőségi anyag(bár megjegyzem hogy nem tudom mi a minőség abban hogyha leejted akkor az eleje meg a hátulja is szilánkosra törik)De ennyi.Semmi többet nem tudnak felhozni a javára.Amit nem is csodálok hiszen ugyanezt a tudást már 40.000Ft-ért is megkapod.De nem baj mert menőzésre meg villogásra még mindig jó.
2013. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

mert te csak a szterotípiákból táplálkozol. kezdjük visszafelé. az app store-ban nem minden fizetős...másrészt szerintem van egy 100e+-os telefonod, de sajnálsz rá 2-300 Ft-ért egy appot megvásárolni. Az, hogy minőségi alkatrészekből van, nem igaz. ugyanolyan, mint bármi más. Aztán szoftver. Gondolom áraknál iPhone 4S-re gondoltál volna. de térjünk át az iPhone 4-re, ami úgy 1 évvel idősebb az Xperia S-nél. Az Apple-nek nincs nehéz dolga, amikor kész az új szoftver, már frissíthető is, szolgáltatótól függetlenül. 3 éves lesz, és még megkapja az iOS7-et. Ezzel szemben Xperia S-re meg hány hónapig kell sóvárogni, hogy megkapja az ICS-t, majd azután a 4.1 JB-t. És a 4.2-t megkapta már? És a 4.3-at megkapja? kizárt.

Ár: 1x megveszed, de értékálló. Ezt általánosságban nem lehet semelyik másik készülékről elmondani. Megvetted anno 3 éve 130ért az iPhone 4-et(16 gigásat), és még ha jó állapotú, karbantartot, akkor még mindig 60ért el tudod adni. Xperia S nyitott egy 120ezres áron, és most a használtakat dobálják hozzád 70-80-ért, de jövőre már csak 40-50ért. De mivel nem egy idősek, ezért ha összevetjük a Samsung Galaxy S-el, az is most hol tart? 35-45ezer. És 3 éve még 100-110ezer volt.

Végül az összehasonlításod csak papíradat. A felhasználói élmény nem köthető közvetlenül a hardveres adottságokhoz. Főleg, ha már tényleg nem is a 4S-ről beszélek, a 4 feleolyan erős hardvere jelenleg is hozza azt a felhasználói élményt, amit egy Xperia S. És még jobb helyzetben van, mert a Sony aránylag jól optimalizálja az android-ot. Esetleg visszatérve még a Bluetooth fájlküldésre. Megint az ár, és emellett a fejlődés. Van vagy 10 féle felhőtárhely, ezek szerint e-mail is van olyan idős, mint a bluetooth, instantmessage szolgáltatások tömege és még sorolhatnám. Én most vagyok 21. legutoljára ált. iskola 7. osztályában használtam a bluetooth-t arra, hogy osztálykiránduláson vicces mp3-as hangokat küldözgessünk. Azóta kinőttem ezt, és ha valami nagyon fontos fájlküldési lehetőség kell, elküldöm e-mailben. Elvégre van a drága okostelefon mellé egy 4 gigás mobilnetcsomagom, amiből nem érvágás egy 2-3 megás kép elküldése e-mail-ben, vagy Facebook-on, és egyéb felületeken.

2013. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!