Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy is van ez a mobilinternet?

Hogy is van ez a mobilinternet?

Figyelt kérdés

Most lehet hogy hülye kérdést fogok feltenni :D

de nekem most lett először net a telómra rakva (500MB)és kaptam egy olyan sms-t hogy elfogyott az adatforgalmi keretem de még utána is tudok netezni és nem fogják a számlámra írni a túlhasználati díjat vagy mit :D ez most tényleg így van ? bocsi ha hülye kérdést raktam fel:)



2013. aug. 17. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Két eshetőség lehet, vagy olyan a csomagod, hogy túlszámlázási díj van, és akkor inged-gatyád is rámehet a számlára, vagy pedig a sebességet csökkentik le annyira, hogy a legjobb 56k-s modemes időket idézze. T-nél általában 32kbit/s ez a limit, amely még említett korszakban sem számított kiugró értéknek:))
2013. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Főleg régebben, és főleg az "USB modemes" mobilnetnél alkalmazták azt a módszert, hogy a túlforgalmazűsért díjat számítanak fel.

Feltöltőkártyás telók esetében ha elfogy az adatforgalmi keret, akkor vagy egyszerűen nem tudsz netezni, vagy belassítják. De ha megnézed, hogy milyen szolgáltatónál, milyen tarifán vagy, sokat megtudhatsz. :)

2013. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát fogalmam nincs hogy milyen lehet.

Egyszer kaptam egy ilyet hogy : Adatforgalmi keretéből kevesebb mint 20% maradt. A keret elfogyása után a sebességét lassítjuk de belföldön túlhasználati díjat nem számlázzuk.


A másik : Adatforgalmi kerete elfogyott ezért egyéb forgalomtípusának sebességét számlázási ciklus végéig lassítjuk.


Akkor most melyikre kell számítanom ?:)

2013. aug. 17. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra, hogy lassan fogsz netezni hó végéig.


#2: én 1 éve hosszabbítottam meg a mostani telefon előfizetési csomagom, és ez túlforgalmazási díjas.

2013. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ugye akkor nem kell majd fizetnem azért ha elfogy a keret ? bocsi de nagyon nem értek az ilyenekhez.:/
2013. aug. 17. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

"De ugye akkor nem kell majd fizetnem azért ha elfogy a keret ?"

"A keret elfogyása után a sebességét lassítjuk de belföldön túlhasználati díjat nem számlázzuk."

Ott a válasz. ;-)

2013. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem fogsz többet fizetni. Neked olyan csomagod van, ahol túlforgalmazási díj felszámítása helyett lekorlátozzák az adatátviteli sebességedet.
2013. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
segítség kéne... nekem szintén ezt az üzenetet küldték a telefonomra miután elfogyott a netem, gonodoltam minden rendben csak lassabb lesz a netem. Ma viszont kaptam egy üzenetet miszerint 19000 forint tartozás van a telefonszámlámon. "Adatforgalmi keretedből kevesebb mint 20% maradt. A keret elfogyása után a sebességet lassítjuk de belföldön túlhasználati díjat nem számlázunk". akkor meg miért számláznak mégis túlhasználati díjat?! valaki magyarázza már meg legyen szíves... előre is kösz
2014. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!