Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most vettem egy Samsung...

Most vettem egy Samsung laptopot 160. 000-ért, és nem lehet cd-t berakni. Anyunak is nemrég vettünk egy Asust, abba sem lehet. A mai modern laptopok-ba már nincs cd-dvd meghajtó? Már elavult? Vagy ez hogy van?

Figyelt kérdés
és ha mondjuk operációs rendszert kell telepíteni, vagy bármit? Hogyan? Most vehetek egy jó nagy gigás pen drivot,15. 000-ért, és egy olyan tv-t vagy dvd lejátszót, amelyiken pen drivon lehet nézni filmet, mivel filmet sem tudok kiírni!

2013. szept. 1. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehol nem találod?Elvileg az oldalán kéne lenni.
2013. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az emberek döntő többsége manapság alig használja a CD/DVD meghajtóját, emiatt nem elsődleges feltétel számukra, hogy legyen a készülékükben. Egy CD meghajtó meg nagy, nehéz, és persze pénzbe kerül, így a gyártók elhagyják, hogy kisebb, vékonyabb, könnyebb gépet készíthessenek, hisz azt el lehet adni:)

Az operációs rendszereket rendszerint egy rejtett partícióról tudod visszaállítani, illetve pendrive-ról tudsz újakat telepíteni. Office-nak is van letölthető telepítője (ha DVD-s változatot vásároltál, ingyenesen hozzáférhetsz), illetve manapság eleve ez a fő szoftverterjesztési megoldás.

Letöltött filmek TV-n történő megtekintésére régóta nem az optikai meghajtó a legjobb megoldás. Egy értékelhető minőségű HD felvétel eleve csak DL DVD-n fér el (full HD-s ezeken sem), amely nem két fillér, újraírható médiák meg elég hamar elhasználódnak tapasztalataim szerint, továbbá tovább is tart felmásolni rájuk a tartalmat. Pendrive helyett ugyanakkor inkább külső merevlemezt vennék a helyedben, fajlagos kapacitását tekintve olcsóbb, és jóval nagyobb a kapacitása, várható élettartama. Egy olcsó, de használható médialejátszót már 10 ezer forint körül-alatt is megkapsz.

2013. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) és egy ilyen külső merevlemez kb mennyibe kerül? és az csak olyan, hogy rádugom, és ugyanúgy tudok cd-t, dvd-t írni? Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak nekem annyira alap dolog, hogy laptopban van D meghajtó, hogy eszembe sem jutott megnézni amikor vettem, de már akkor értem, miért kérdezte az eladó, hogy veszek e külső merevlemezt.... :)
2013. szept. 1. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A külső merevlemez NEM egyenlő a CD/DVD íróval.
2013. szept. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy #4 is írja, a külső merevlemez - ahogy neve is mutatja - egy külső HDD/winchester, amely legtöbb esetben USB-n keresztül csatlakozik a géphez. Ebből 320 GB-osat is kapsz 15 ezer forint körül, de ha hajlandó vagy kicsivel többet szánni rá, nem sokkal többért már fél terabyte-osat is kapsz.

Ha ugyanakkor ragaszkodsz az CD/DVD meghajtóhoz, abból is lehet külsőt kapni, pl az alábbi Samsungot 8 ezer forintért megveheted:

[link]

2013. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!