Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A microSD memóriakártyáknál...

A microSD memóriakártyáknál mit jelent a class jelzés, és az utánuk lévő szám mit befolyásol, mekkora köztük az eltérés?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A sebességet jelenti. Amennyivel írni / olvasni lehet.

Nagyobb méretű képeket készítő fényképezőgépeknél akár a két kép készítése közötti időt is növelheti egy lassú kártya.


[link]

2013. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem, köszi! És egyébként van jobb egy class 10-esnél, vagy az a csúcs?
2013. szept. 5. 20:43
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, és olcsón szeretnék szuper kártyát, ezt néztem ki, mi róla a véleményed?


[link]

2013. szept. 5. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs.

Dönts el mit szeretnél. Olcsót vagy jót. A kettő együtt nem nagyon megy.

Amit linkeltél: ismeretlen márka, gyanusan olcsó, nem venném meg.

Nincs rosszabb, mint amikor egy kártyahiba miatt még nem lementett, pótolhatatlan anyagok lesznek semmivé.


Te döntesz, de én inkább olyan gyártótól vásárolnék, aki már a memóriakártyák őskorában is a piacon volt. Compact Flash, vagy az ennél is régebbi PC-card méretű memóriakártyákkal például a SanDisk már a '90-es évek óta jelen van a piacon. Az ő gyártmányaikkal még nem volt bajom, más kártyákkal már akadtak kellemetlenségeim.


Lényeg a lényeg, ha rám hallgatsz, akkor ezekből válogatsz:

Mind Class10, az árak sebességre utalnak, a drágább gyorsabb.


95 MB/s, 5 év gari:

[link]


45 MB/s:

[link]


30 MB/s:

[link]


15 MB/s:

[link]

2013. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

LG Optimus 4X HD telefont szeretnék majd venni, abba lenne, szeretném utána kártyából is kihasználni benne a maximumot (64 GB). Mivel az LG nem gyárt kártyát, így nincs márkaazonosság, másik telefonmárkáét meg nem szeretném bele, a Sandisc régóta szimpatikus márka, de azért megpróbáltam spórolni hátha...

Köszi a választ és a linkeket! :)

2013. szept. 6. 20:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy mekkora sebességtől számít class 10-esnek?
2013. szept. 6. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre már az első válaszomban lévő wikipédiás linkben megtalálható a válasz. Ne csak írj, olvass is néha :)

Amúgy 10 MBps-től felfelé.

2013. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2013. szept. 7. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!