Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia x8 telefonomat szeretné...

Xperia x8 telefonomat szeretném frissíteni (gingerdx v31b) valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés
most v29-es van rajta, ezt nem én tettem rá, megcsinálták nekem. de kiírja mindig hogy van ez az új frissítés és szeretném megcsinálni. rootolva van már a telefon. tudna valaki segíteni abban hogy hogyan csináljam? és valahogy nagyon lebutítva meg érthetően kéne mert én semmit nem értek ehhez és nem szeretném megölni a telefont:$:D
2013. szept. 12. 14:44
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Először is tudni kellene, hogy stock vagy custom kerneled van.

Ha nAa vagy Doixhan kerneled van, akkor az custom, tehát bootloader nyitás is volt.

Ha a kerneled gyári, akkor lehet, hogy a bootloadered nincs is megnyitva, ha a telefon gyártási dátuma (akku alatti cetlin) 11W30-nál későbbi, nem is lehet.

Ha gyári kerneled van és nincs bootloader nyitva, azt a romot kell leszedni, amelyik stock kernelhez van, a custom kernelhez való nem jó.

A sorrendet be kell tartani, különben átmehetsz téglagyárosba.

A romot leszeded, felrakod a zip fájlt az sd-kártyára, telefon kikapcs majd bekapcs recoveryben (vagy kikapcsoláskor a reboot recoveryben funkció vagy nyomott vissaz-gombbal kapcsold be), mindenek előtt csinálj egy backupot a mostani romról, aztán ha kész, install zip from sdcard, choose zip from sd card, rámutatsz a file-ra, majd install. Mivel sima update, nem kell full wipe.

Amint kész, csak nyomsz egy rebootot és kész.

Ha custom kerneles, érdemes új, frissebb kernelt is feltenni, megtalálod ugyanott, ahol a rom letölthető, romot az sd-re, a kernelt flashtoollal felteszed aztán a romot úgy, mint fent írtam.

A Flashtoollal kernel felrakás sem nagy kaland.

A flashtool-t leszeded, feltelepíted a pc-re, bemész a telepített Flashtool mappába, a drivers mappában lesz egy driver install file valamilyen néven, elindítod, bepipálod az x8 drivereket.

Ha kész ,elindítod a flashtoolt, telefont kikapcsolva és nyomott visszagombbal rádugod a gépre, megvárod, amíg a flashtool felismeri és kigyullad a zöld led a telón, utána már elengedjheted a visszagombot.

A kernel file-t (.ftf kiterjesztésű) egérrel beledobod a flashtool ablakba, ráokézol, hogy telepítse és már húzza is.

Utána meg jöhet a rom telepítése a recoveryből.


Ha sikerül valamit elkettyinteni, Első körben recoveryből az előtte backuppal elmentett eredeti állapotot visszaállíthatod.

Ha nem megy, úgy hazavágtad, hogy a recovery sem indul, akkor leszeded a Sony Update Sevice programot a pc-re, telepíted, elindítod, aztán teszed amit ír a szoftver frissítéséhez. Visszarakja az eredeti 2.1 romot, kezdheted elölről, már a rootolással, mert azt is törli.

2013. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!:)
2013. szept. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!