Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Válaszolnátok néhány kérdésre...

Fulár kérdése:

Válaszolnátok néhány kérdésre az Android rendszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sok-sok évig Symbianos voltam és bár volt bőven tapasztalatom az Androiddal(Páromnak-kollégáknak van stb...)most még is sok kérdésre szeretnék választ kapni:

- Zte Grand X Prot vettem amit a Telenor Zte Blade Super-ként forgalmaz.Ez fért bele a keretbe.

Ice Cream Sandwich van rajta.Jelly Bean talán nem is lesz.Főzőtt Romot egyelőre nem raknék réá

- A Főképernyők mindegyikének leg tetején ott van a Google kereső hosszú sávja amit nem tudok eltüntetni.Nem lehet mozdítani mint egy widgetet és a menüben sincs kikapcsolási lehetőség.Ezt el lehetne tüntetni valahogy?

- A Droid állandóan kinyitogat egy rahedli olyan alkalmazást amit nem is használok.Érdemes Task Killerrel zárogatni vagy hagyjam a francba?Nem lassítja a telót vagy meríti jobban az akksit ha nem zárogatom őket?

- Kellene nekem egy mobil adatforgalom számláló widget.Amit Google Play-en találtam sajnos sz*rt sem ér.

- Az ébresztő órának és az Sms-nek hogyan tudok saját zenét beállítani?A csengőhangot egy letöltött zene lejátszóból állítom de az sms-t és ébresztőt nem lehet.

- Tudnátok ajánlani valami frankó Launchert?A Go Launcher valamiért nem bejövős.

- Tudom,h ez nem szép dolog.....de szedtem le játékokat.Apk fájlt és a"Data"mappákat egyaránt.A Data mappákat hova a rossebbe kellene bemásolnom,hogy oké legyen a buli?Mert ha elindítom a játékot egyből mindegyik tölteni akarja magának az adatállományt.Wifim sajnos nincs.Mibilnetem meg korlátozott.Pl:Leszedtem a Raymen Jungle Run-t.Ott ezt írja,hogy"Telepítsd az Apk fájlt.Majd a letöltött könyvtár tartalmát másold a következő helyre:

Illetve konkrétan ezt írja:


Install APK

Copy 'com.pastagames.ro1mobile' folder to 'sdcard/Android/obb'

Launch the Game (Run online@ 1st run)

És nem oké.A többi játéknál sem tusom hová kéne másolni a letöltött könyvtárakat.Pl.Dead Space.Need For Speed Most Wanted.

Tudom,hogy jó sokat kérdeztem és hosszú is volt,ezért elnézést kérek és előre is köszönöm az esetleges válaszokat!


2013. szept. 16. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:

-A Google keresőt ebben az esetben úgy tudod eldönteni, ha felraksz egy másik launchert ami jobban testreszabható (pl Nova Launcher, Apex Launcher, stb. Van millió féle) a Play Store-ból.

-Bizonyos szolgáltatások miatt vannak "nyitva" azok az alkalmazások, szóval nem véletlenül nyitja meg őket. A telefont nem fogja lassítani stb, ha a RAM elfogy, akkor a rendszer úgy van kitalálva, hogy bezárja ami felesleges. Task Killert NEM kell használni egyáltalán.

-Adatforgalom számláló widgetet nem tudok ajánlani, mert sose használtam. Egy ideig volt olyanom, ami a notificationök között jelezte az adatforgalmat, de egyrészt ugye neked nem ez kell, másrészt a nevére se emlékszem már. De biztos van ebből is rengeteg, majd valaki más ír.

-Egyrészt be tudod úgy állítani, ha letöltöd mondjuk az ES File Explorert, vagy valamilyen fájlkezelőt, (meg külön erre való programok is vannak igazából, de tök felesleges, egy fájlkezelő meg mindig jól jön) és onnantól mikor csengő(/ébresztő) hangot akarsz választani felajánlja hogy a gyári hangok közül akarsz-e választani, vagy pedig kikeresed mappából a fájlkezelővel. A másik megoldás pedig az, hogy az SD-kártya gyökerében létrehozol (ha nincs alapból) egy Ringtones mappát a csengőhangoknak, Alarms mappát az ébresztőknek és Notifications mappát az értesítéseknek. Ami hangfájlt ezekbe a mappákba beraksz, megjelennek a gyári csengőhangok között is.

-Na újra Launcher.. Akkor azért már mégse törlöm ki amit az előbb írtam :D Az a kettő pl amit fent írtam, szerintem nagyon jó.

-Erre nem tudok válaszolni, mert nem szoktam Androidon warezolgatni, valahogy a telefonomat meg a tabletemet szeretem "tisztán" tartani. A pc-m már sajnos más kérdés..

2013. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Játék telepítése:

1. Telepíted az apk fájlt.

2. Csatlakoztatod a készüléked a gépre, és a BELSŐ memória "Android" mappában lévő "Obb" mappába másolod a data fájlokat. Ha nincs Obb mappa, csinálj.

3. Indítsd a játékot.

2013. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Rendesek vagytok!Akkor most elmerülök az előbb olvasottakban. :)
2013. szept. 17. 12:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Khm.....Szeretnék még feltenni egy-két kérdést ha nem gond. :) Még szoknom kell a Droidot.

- A teló tárhely Struktúrája a következőképpen van felosztva:

Van Memókártya bővítési lehetőség.(Jelenleg egy 8 gigás van benne amit mindenképp cserélem kell nagyobbra.)Ezt SD KÁRTYA-ként látja.

Továbba van egy belső tárhelye is,ez 2,3 giga.Ezt BELSŐ TÁRHELY-ként mutatja.

És van 500 mega a telepített alkalmazásoknak.Ennek nincs külön megnevezése de gondolom ez Ext partició.

Nos ha az így másolom be a játékok mappáit:SD KÁRTYA/ANDROID/OGG akkor ugyan úgy nem akar fa**a lenni.Esetleg próbáljam meg a BELSŐ Tárhely-re tenni ugyan ezzel a mappaszerkezettel?


A Symbian-on ha háttérképet állítottam be akkor azt egyből a kijelző méretére lötte be.Itt a Driodnál ha beállítom akkor előjön ez p*cs keret amit a képen húzogatással kéne rendesen beállítan de a teljes képre nem is lehet ráhúzni.Pedig a kijelző felbontás Hd és a hátterek is 1280X720-as felbontásúak.Így csak úgy rakja ki a hátteret,hogy bele van nagyítva.Vagy azért nagyít bele mert meg a háttérkép görgetése?A gyári Romon ezt nem lehet kikapcsolni.

Nincs esetleg erre valami lehetőség?

A válaszokat továbbra is nagyon Köszönöm!

2013. szept. 17. 13:14
 5/6 A kérdező kommentje:

Elvileg az utolsó kérdésem.... :)

Nem tud valaki egy olyan dokumentum olvasót ami belenagyítás esetén tördeli is az oldalakat?És ha kilépek belőle akkor a legközelebbi belépésnél ugyan onnan lehet kezdeni az olvasást?

Symbianra volt ilyen.Egy Nsr Reader nevű app.De sajnos ez Droidra nem létezik.Eddig Kingsoft Offic-t(teljes verziós)és Adobe Readert próbáltam de azok nem váltak be.

2013. szept. 17. 14:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Időközben eszembe jutott még valami.Nem létezik egy olyan app vagy valami mókolás amivel a teló hangszóróján egy kicsit lehetne tuningolni.Ráférne egy minimális hangerő növelés.Csak azért kérdem mert ez a Symbianon megoldott volt és hátha Droidon is lehetséges....
2013. szept. 17. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!