Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van mód, hogy csak akkor...

Van mód, hogy csak akkor menjen a FB Messenger, amikor én akarom?

Figyelt kérdés

Csak mert engem mondjuk idegesit, hogy mindent helyettem akar a teló csinálni, és unom, hogy számontartaná mindig, hogy hol vagyok. A Facebook Messenger meg egy vicc, az összes Facebook appal egyetemben, mert mindegyik serviceként megy a háttérbe és be se lehet zárni.


Ha nem akarom használni, akkor mindig ki kell lépjek belöle, és ha vissza akarok lépni, akkor megint be kell irnom a bejelenetkezési adataimat.


Miért nem lehetett ezt ugy megcsinálni, mint a Gtalk csetnél? Ott ki be lehet lépkedni, én mondom meg mikor menjen a cset és mikor ne.


Most el kéne dönteni, hogy az androidba a Google van beleintegrálva vagy a Facebook is mostmár? Vagy csak szimplán számon akarják tartani az embereket? Mert még az értesitéseket se kapcsolhatom ki teljesen, hanem azt hiszem 1 nap után visszakapcsolja! És mégis milyen jogon? :O


Szóval lenne valami app, ami automatikusan kitölti a Messengerhez hasonló programoknál a bejelentkezési adatokat? Esetleg ki is jelentkeztet 1 gombnyomásra?


2013. szept. 24. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Paranoinás vagy hogy ennyire zavar?
2013. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen
2013. szept. 24. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha használat után kilépsz akkor nem keresnek. Amikor meg használni akarod akkor visszalépsz. Egyszerű. Én is ezt csinálom.
2013. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

de muszáj beirni az adatokat? Miért nem jegyzi meg? Legalább az email cimemet?


Alapból kilépés funkcio is csak azért van, hogy lehessen váltani az accountok között. (odaadod másnak, hogy belépjen a tiedröl tipusu eset)


Gmail-be meg alapbol lehet párhuzamosan több postafiokot is belépve tartani.

2013. szept. 24. 23:22
 5/14 anonim válasza:

Paranoiás vagy, hogy követnek, de azért a jelszavadat jegyezze meg a rendszer?

Egyébként: létezik töb alternatív facebook messenger kliens. Xabber, BeejiveIM, stb. Esetleg próbálkozhatsz ezekkel is.

2013. szept. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ja, nyilván nem adják el senkinek az emberek földrajzi helyzetét? :D


Ugy gondolog, hogy nincs benne üzleti lehetöség abban, hogy tudod emberek millioiról, hogy merre járnak?


Mert ez esetben igen naiv vagy :D


Felhasználhatják sok mindenre. Pl hova épitsenek plázát, vagy hova tegyenek hirdetéseket. Bár ezek bagatel példák.

2013. szept. 29. 01:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Naiv? Szerintem inkább csak reálisan látja (látjuk) a dolgokat. Te viszont meglehetősen beteges vagy, ráadásul még következetlen is.

Szerinted mi a nagyobb veszély? Az, hogy naplózzák az éppen aktuális IP-címedet, vagy mondjuk az, ha netán valaki lelopja a jelszavaidat? Ezek mellett te azon aggódsz, hogy majd pont a te IP-címed segítségével fognak pont oda plázát építeni, ahová egyébként piacilag is indokolt lenne, kicsit én érzem naivnak.

Mint ahogy azt is rémesen naiv hozzáállásnak látom, hogy azon persze nem aggódsz, hogy amiket te chaten bizalmas információkat leírsz, azt a Facebook szerverei évekig, sőt, akár évtizedekig tárolhatják. Még akkor is, ha te mindent kitörölsz magadról! Nehogy azt hidd, hogy az attól a szervereikről el fog tűnni. Simán megtudhatnának rólad bármit, amit végülis te magad írtál le magadról. Emiatt nem aggódsz, viszont attól rettegsz, hogy esetleg valami anonim statisztikához város pontossággal belövik a tartózkodási helyedet. (Mert egy IP-címből nehogy azt hidd, hogy majd méter pontossággal lenyomozzák, hogy merre mászkálsz.)


"Most el kéne dönteni, hogy az androidba a Google van beleintegrálva vagy a Facebook is mostmár?"

Nem kéne eldönteni. Az Android fejlesztői, illetve a készülék gyártója a kedve szerint készítheti elő a rendszert, nincs előírva, hogy csak egyetlen közösségi oldalt lehessen elérni róla. Amire igény van, azt "beleintegrálják".

Egyébként meg senki sem kötelez rá, hogy használd. Sem az androidot, sem a beépített messenger klienst. Ha nagyon facebookozni akarsz, elérheted böngészőből is, illetve külső kliensből is (pl. xabber, ahogy előttem írták). De látom, ezekre te nem reagálsz, csak mániákusan ugrasz mindenre, amibe bármi összeesküvéselméletet bele lehet magyarázni.


Egyáltalán, miért használsz te androidos készüléket? Ha ennyire rettegsz még egy sima messengertől is, akkor inkább vegyél egy notebookot vagy netbookot, tegyél rá valami nagyon minimalista Linuxot, ott aztán te kezelheted még akár az egyes folyamatokat is külön-külön, hogy melyik futhat meg melyik nem.

Az Androidot nem arra találták ki, hogy a rendszer minden egyes rezdülését te magad szabályozd. (Ha ilyen rendszert akarsz --> Linux.) Az Androidot tipikusan informatikához csak gyengén értő tömegeknek készítették, akiket nem érdekel, hogy miként, csak működjön. Ez az Android működésének filozófiája: "te ne foglalkozz azzal, mit hogy csinálok a háttérben, te csak használd." Nem mondom azt, hogy ez így jó, csupán azt, hogy ez egy ilyen rendszer, ez van, vagy elfogadod, vagy használsz valami mást.

2013. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2013-ra már igazán eljuthattak volna oda, hoigy egy normálisan skálázható rendszert csináljanak. Mert én nem hiszem el, hogy csak két véglet létezik, hogy van kézbe tarthatod a rendszert vagy hülyegyerek üzemmódban megy és önálló életet él.


Az igényekrtöl meg inkább ne is beszéljünk, mert egy csomo igény gerjesztett. 2007-be hülyegyerek kockának neveztek, mert vettem egy akg fejhallgatót 30ezer forintért, most meg képesek odatenni a 50-60 ezret a menőzésen kivül semmire sem alkalmas beats fejhallgatóért.

2013. szept. 29. 16:33
 9/14 A kérdező kommentje:
jaaa, meg haveromnak 2006-ba volt PDA-ja aztán mindenki kockának tartotta, hogy óra közbe netezett...
2013. szept. 29. 16:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy csak ez a két véglet létezik? Kezdve a legkülönfélébb Linuxokkal, ahol a teljesen puritán, "kocka" disztróktól kezdve a kényelmes, grafikus felhasználói felületű kiadásokig mindenféle létezik. Aztán létezik ugye Windows is, ami kb. a középutat képviseli a "maximálisan testreszabható" és a "te csak ne törődj semmivel" oprendszerek között. Meg ugye vannak a "mentálisan szőkék" számára fejlesztett rendszerek (lásd: Android), amik pont azért, hogy el ne marhulják a rendszert, még rendszergazda jogot sem biztosítanak mindenféle buherálás nélkül.

Olyan rendszer meg nem létezik, ami mindenhol használható, és mindenki igényeinek megfelelő. Akár 2013-at írunk, akár 1980-at, akár 2250-et.

Ja, és akkor ezek csak a legismertebb példák egy-egy oprendszertípusra, még egy tucattal simán fel lehetne sorolni.

Szóval mielőtt vad kijelentéseket teszel és méltatlankodsz, előbb tájékozódj!

Az igények egy része tényleg mesterségesen gerjesztett, másik részük viszont valós igény. Szóval attól, mert páran sznobságból képesek kiadni többtízezer forintot fejhallgatóért - aminek a töredékééért is ugyanolyan jó minőséget kaphatsz, csak épp nem cseng olyan jól a márkanév - az még nem jelenti azt, hogy minden igényt mesterségesen kreálnának.


Egyébként meg nem gondolod, hogy kicsit gáz ez a mindenen dühöngő, minden mögött csak a mások fondorlatos terveit látó hozzáállás?

2013. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!