Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SOS, PUK kódot honnan lehet...

SOS, PUK kódot honnan lehet megtudni?

Figyelt kérdés

Tegnap kirándulás közben a zsebemben sajnos párszor rossz PIN kód nyomódott be a telefonomban, így már csak PUK kóddal lehet feloldani, és már nincsen meg az a nagy kártya, amiből ki kellett törni a SIM-kártyát, így nem is tudom a PUK kódot. Egyébként az előfizetői szerződés, a készülék eredeti doboza minden egyéb papírral, így az IMEI szám is megvan.


A helyzetet tovább bonyolítja, hogy testvérem adta nekem a telefont, és ő most utazott ki az USA-ba egy hónapra, és mivel az ő nevén van a telefon, én hiába megyek be a szolgáltatóhoz, csak írásbeli felhatalmazással adnának ki bármilyen adatot, vagy segítenének reset-elni.


Szóval a kérdés: nincs valami módja, hogy a IMEI szám alapján, akár online, a szolgáltató oldalán, vagy ilyesmi, le lehessen kérni a PUK kódot? Vagy bármilyen egyéb módszer arra, hogy megtudjam? Esetleg a telefonon valami factory reset, ami visszaállítja abba az állapotba, ahol csak a PIN-t kell megadnom, és használható a telefon? (A PIN kódot tudom)


Ja, a telefon egyébként egy Sony Xperia Arc S.



2013. okt. 6. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

"csak írásbeli felhatalmazással adnának ki bármilyen adatot"


Viszel magaddal egy ilyet és kiadják, ez nem olyan bonyolult.

2013. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
USAból küldje el scanelve emilen a felhatalmazást, és remélhetőleg tud segíteni a szolgáltató
2013. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Imei/stb nem befolyásolja a pin/puk kódokat.Ezek a SIM kártya kódjai melyeket valóban csak a SIM tulajdonosa tud kikérni a szolgáltatótól.

2013. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Telefonon is megkapható ha a telefonos bejelentkezéshez szükséges jelszóval tudja azonosítani magát a telefonáló.
2013. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Viszel magaddal egy ilyet és kiadják, ez nem olyan bonyolult."


Leírtam, hogy a telefon tulaja az USA-ban van, így nem kivitelezhető ez olyan egyszerűen.


"Telefonon is megkapható ha a telefonos bejelentkezéshez szükséges jelszóval tudja azonosítani magát a telefonáló."


Köszi, ezzel megpróbálkozok.

2013. okt. 6. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
És? Beszélsz vele hogy hozzájárul? Igen. Tehát beviszel egy ilyen papirt amire a szolgáltató vágyik, ennyi. Még mindig nem olyan bonyolult.
2013. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"És? Beszélsz vele hogy hozzájárul? Igen. Tehát beviszel egy ilyen papirt amire a szolgáltató vágyik, ennyi."


Lehet, hogy számodra újdonság, de van egy olyan dolog, amit úgy hívnak, hogy aláírás. És a szolgáltatónak egy előfizető által aláírt meghatalmazás kell, mert ha nem így lenne, akkor bárki bemehetne egy papírral, hogy meghatalmazták erre meg arra.

És újfent emlékeztetnélek rá, hogy a testvérem, aki az előfizető, az USA-ban van. És ha hiszed, ha nem, nem olyan hosszú a keze, hogy átnyúljon az óceánon, és aláírjon nekem egy meghatalmazást. És nem, nekem sem olyan hosszú a kezem, hogy átnyújtsam neki a papírt az óceán felett aláírásra. Egy opció lehetne a meghatalmazás postázása, de az drága, és sokáig is tart, nekem meg holnap szükségem van a telefonra. Remélem, már érthető, mert ennél jobban nem tudom elmagyarázni.


Egyébként felhívtam őket, megkérdeztem, elfogadnak-e scanelt meghatalmazást, azt mondták, nem,

de a #4-es válaszolónak külön köszönöm a tippet, mert telefonon azonosítottam magam az ügyféljelszóval, így az ügyfélszolgálatos megadta a PUK kódot, úgyhogy megoldódott az ügy.

Köszi mindenkinek a válaszokat.

2013. okt. 6. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:
De ha odairtad volna (a bátyád engedélyével) hogy Kovács Béla kb a kutyát nem érdekelte volna, a szolgáltatót pedig még ennél is kevésbé.
2013. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet. De lehet, hogy kiszúrják, ugyanis összehasonlítják a rendszerben tárolt aláírásával, és ha neadjisten lebukok - mert nem tudok jól aláírást hamisítani - akkor ez egy teljesen egyértelmű okirat-hamisítás. Az meg nekem nem hiányzik.
2013. okt. 6. 17:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogyis, ez nem az FBI. Meg kételkednek (miért?) felhivják tesód: - Igen, az én engedélyem. és slussz.

De ha már megoldódott tökmind1.

2013. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!