Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 5S Amerikából. Adómente...

IPhone 5S Amerikából. Adómentesen lehetséges?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy van-e köztetek olyan, aki személyesen (vagy pl.: az ismerőse) vásárolt már magának iPhone-t, az Amerikai Egyesült Államokban, majd azt repülőn haza is hozta.

Ezt azért kérdezem, mivel az egyik barátom utazik ki Amerikába egy kis időre és azon töprengek, hogy vásároltatok vele egy független iPhone 5S-t, egy hivatalos Apple Store-ban, amit azután repülőn haza is hozna. Viszont a NAV honlapján láttam, hogy 430 euro érték fölött a termék vám- és adóköteles (és ugye sajnálatos módon az 5S ezen értékhatár fölé esik).

A kérdésem az lenne, hogy mennyire igaz az a mende-monda, hogy ha a készülék ki van bontva, illetve be van kapcsolva, akkor nem esik vámeljárás alá?



2013. okt. 8. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figy gondolj bele: Azt mondja a kedves barátod, hogy az övé (tehát használja,ki van bontva)akkor miért terhelnék adóval? Laptop, tablet stb ilyet is ugyanígy csinálják.
2013. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pontosan, ha ki van bontva es azt mondja, hogy az ove, akkor nem vamoltathatjak meg. Persze nem art bekapcsolni es a kezdeti beallitasokat megcsinalni rajta (amit kesobb te vissza tudsz csinalni) mert ha a vamos bekapcsoltatja vele a telefont es latja, hogy vadi uj, vagyis meg nem volt hasznalva, akkor bukta van.


En vittem mar haza laptopot, fenykepezot, mind ugy, mintha sajatom lenne (pedig rendelesre vittem;)

2013. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nincs kibontva,akkor sem vamolnak miatta .. Lehet,hogy csak mindig szerencsem volt,de soha nem neztek meg egyetlen csomagomat sem a vamon ..akar Liszabonba,akar Frankfurtba erkezett a gepem (merthogy az eu-ba torteno elso belepesnel van vamellenorzes ,es tudtommal usabol nincs kozvetlen jarat magyarorszagra- legalabbis 2011-ben,amikor en utaztam nem volt)
2013. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még mindig izgulok, de már nem annyira. Még azon is gondolkozok, hogy a biztonság kedvéért a dobozokat postán kellene feladni, hogy tényleg hibamentes legyen a folyamat :D na majd másfél hónap múlva kiderül. :)

Ha valakinek van még tapasztalata, kérem írja le (még ha nem is kifejezetten iPhone, hanem bármi más, nagyobb értékű elektronikai cuccal kapcsolatban, ha van ilyen élménye)!

Köszönöm!

2013. okt. 8. 20:14
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

A dobozt ki kell dobni ennyi.

Semmi beállítást nem kell csinálni. Eleve a gépen van aki kikapcsolja a telefont. Aztán már csak a taxiban kapcsolja csak be.

Legyen a táskájában vagy a zsebében ennyi.


Ja és garancia nem lesz rá itthon, azt ugye tudod?

2013. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elozo jol irja, EUba valo elso belepesnel van vam ellenorzes. En a laptopot, fenykepezot meg akkor hoztam, mikor volt NY-BUD jarat...


Ha nem szeretned a dobozt kidobni, akkor kuldd el magadnak postan, de szerintem erre ne kolts feleslegesen postadijat.


Velem egyszer bekapcsoltattak a laptopot a vamosok, ezert irtam az ajfon beallitast.

2013. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Akkor meg csinálj egy apple id-t add meg a havernak, beregisztrálja vele a telefont és kész. Feltesz esetleg pár kontaktot.
2013. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne a doboz is, akkor azt inkább postán :D (bár tök mindegy) az Apple ID, a beállítások, meg a kontaktok felrakása nem rossz ötlet
2013. okt. 8. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:
igen, még így is a szerencsén múlik, hogy elhiszik-e azt, hogy nincs elvámolnivalója. valakibe nem kötnek bele, de valóban tegyük fel, hogy teló a zsebben, de mégis rákérdeznek, hogy miért hurcolássza dobozostól a telefonját utazás közben táskaátnézésnél.
2013. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tegye már fel a kezét,aki volt már az usa-ban és amikor jött haza vámvizsgálatot kapott ..
2013. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!