Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi az esélye hogy a...

Mennyi az esélye hogy a rendőrök bemérik a telefonom IMEI kódját?

Figyelt kérdés
Le volt tiltva a telefonom de mostmár feloldotta a pannon. Vajon keresik még? (elég régi)
2009. nov. 10. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Most ez vicc úgye.Ha keresték egyáltalán akkor is keresztet vethetsz rá.
2009. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rendőrök nem vadásznak IMEI azonosítókat. A telefonszolgáltató tesz feljelentést, és ad olyan információkat, melynek alapján megindulhat a nyomozás. Ha magánszemély tesz bejelentést, és nem merül fel bűncselekmény gyanúja, abban az esetben a rendőrség hiába kér, nem kep semmilyen adatot a mobilszolgáltatótól, ahhoz bírósági végzés szükséges.
2009. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
49%
Te vagy az, aki megtartotta a talált telefont?
2009. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Rendőrségi feljelentés esetén megtalálják az elveszett telefont, amennyiben a "megtaláló" bármilyen kártyával használja azt. Erre példa egy régebben történt eset: A lányom tényleg talált egy telefont. Míg az aksija le nem merült várta a tulajdonos jelentkezését, aki nem jelentkezett. Bocsánatos bűn vagy nem, de megtartotta a telefont, de mivel a saját kártyáját nem fogadta el mert más szolgáltatóhoz tartozott, ismerősei köréből külőnböző szolgáltatókhoz tartozó kártyákkal próbálta kideríteni hogy milyen kártyát fogad el. Céges telefon lévén a tulaj rendőrségi feljelentést tett, de úgy hogy nem elhagyta, hanem ellopták. Nos, a rendőrség néhány héten belül eljutott azokhoz akiknek a kártyája megfordult a telefonban, így természetesen a lányomhoz is. Kellemetlen hercehurca után "megúszta" annyival, hogy vissza kellett adni a készüléket a tulajdonosnak. Hát ennyit a talált telefonokról. Ez a történet akár tanulságul is szolgálhat egyeseknek. Üdv, Prokesz.
2009. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Remélem nem változtattad meg:

Az 1978 IV.törvény szerint az IMEI szám módosítása:Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény illetőleg Számítástechnikai rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása!!!


Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény


300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Aki


a) számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,


b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki jogtalan haszonszerzés végett


a) a számítástechnikai rendszerbe adatot bevisz, az abban tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, vagy


b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését akadályozza,


és ezzel kárt okoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) A (3) bekezdésben meghatározott bűncselekmény büntetése


a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény jelentős kárt okoz,


b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen nagy kárt okoz,


c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen jelentős kárt okoz.


Számítástechnikai rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása


300/E. § (1) Aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából, az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő számítástechnikai programot, jelszót, belépési kódot, vagy számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adatot


a) készít,


b) megszerez,


c) forgalomba hoz, azzal kereskedik, vagy más módon hozzáférhetővé tesz,


vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő, számítástechnikai program, jelszó, belépési kód, vagy valamely számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adat készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit másnak a rendelkezésére bocsátja.


(3) Nem büntethető az (1) bekezdés a) pontja esetén, aki - mielőtt a bűncselekmény elkövetéséhez szükséges vagy ezt megkönnyítő számítástechnikai program, jelszó, belépési kód, vagy valamely számítástechnikai rendszer egészébe vagy egy részébe való belépést lehetővé tevő adat készítése a hatóság tudomására jutott volna - tevékenységét a hatóság előtt felfedi, és az elkészített dolgot a hatóságnak átadja, valamint lehetővé teszi a készítésben részt vevő más személy kilétének megállapítását.



MEGÉRI??!

2010. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Cseréld az imei-t valami régi teló számára. Más nem azonosítja a hálózaton.
2010. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm talált egy telefont és a hülye oda adta az öccsének hogy használja, 1 év felfüggesztettet kapott érte.

Minden lopás vagy elveszett telefon bejelentése után bármikor megjelenik az adott mobil IMEI száma a rendszerben a gép automatikusan riaszt és figyelemmel tartja a használt cellák által a helyzetét (hiszen egy mobil 1 cellát használ egyszerre de 5-öt figyel mellette mert ha jobb a jel akkor átvált rá), na már most 3 cella alapján 20 méter pontossággal is meg tudja határozni a helyzetét mivel horizontális elven kevesebb pont is elég egy adott földrajzi helyzet meghatározásához, de ha többet használ akkor pontosabb.

Na szóval ha találsz egy telefont akkor törvényileg magadnál tarthatod 3 napig, de 3 napon belül le kell adni bármilyen őrsön vagy RK-n talált tárgyként. Ne tartsd meg bármennyire fáj rá a fogad mert utána nem magyarázod ki magad belőle! A rendőrségnek van külön körözési rendszere az IMEI számokra (kocsira, tárgyakra, biciklire is, bármire ami külön sorozatszámmal vagy jelöléssel van ellátva és persze be van jelentve lopott vagy elhagyottként) és ezt akár bármikor rádión keresztül le tudja ellenőrizni. Remélem érthető volt.

2011. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Itt egy szösszenet, a pontos eljárásról , elég jó. Én tiltottam az IMEI-t, a google-on keresztül. Vlsz elhagytam, úgy, hogy valaki felvette és kikapcsolta (ha pro akkor tudja mit kell tenni , hogy ne maradjon nyom)vagy én balga, az elejtést sem vettem észre és azonnal kikapcsolt (bár ennek kicsi az esélye, mert bírja az esést). Szal ha tiltod az IMEI , a cikk szerint a rendőrség nem tud mit tenni. Drága teló esetén, és biztos lopáskor érdemes feljelentést tenni. Olyan sok biztonsági pont van beépítve a telókba , hogy kispályások azonnal buknak vele , ha bekapcsolják. Cikk: [link]

A másik nagy hiba amit elkövettem, hogy "online imei tracker-rel" próbálkoztam, plusz még a telószámom is megadtam a trackeléskor(ekkora faxt).Akkor még nem tudtam mekkora kát csinálok magamnak. Soha ne add ki! A begyűjtött infóval sok mindent lehet csinálni.Minimum újra lesz használva egy másik telóban, országban. Mivel a telszám alapján tudják melyik országba van blokkolva az IMEI ( nemzetközileg nem lesz, ezzel senki sem foglalkozik) ott nem lehet majd használni, mindenhol másutt igen. A kezdeti sokkban , mindenki próbálkozik sok mindennel. Nos ne tedd! Olvass,dolgozd fel az infót és csak a hivatalos úton járj el. Ha meg is lesz a telóm , biztonsági okokból kuka lesz mert kiadtam az IMEI egy harmadik félnek.

2021. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!