Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire jó partícionálni az SD...

Mire jó partícionálni az SD kártyát?

Figyelt kérdés
Mi hasznom lesz belőle?

2013. okt. 14. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

fat32

Másra (ami jobb lenne) nem tudod, mert a telefonok nem ismernék fel, és a Windows sem feltélen.

2013. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hanem hogy mi értelme? Mi hasznom lesz belőle?
2013. okt. 14. 20:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok értelme nincs.
2013. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jaa...

Próbáld használni formázatlanul. Nem fog sikerülni.

2013. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy ha olyan appokat akarok áthelyezni az SD kártyára amit eddig nem lehetett, így át lehet, ha rootolt a teló.
2013. okt. 14. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát itt nagy a zavar.


Maga a particionálás annyit jelent, hogy létrehozol egy új meghajtót. Amire Te célzol az az, hogy a már meglévő partíció mellé csinálsz még egyet, ahová kerülnek az alkalmazások.

2013. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De rootolt a telóm és így is át tudok helyezni minden appot, még azokat is amelyeket alapból nem lehet, akkor mi értelme van partícionizállni?
2013. okt. 15. 05:48
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Lehet csinálni ext partíciót, amit egyes telefonokkal (nem mindegyikkel) fel lehet ismertetni mint virtuális memóriát. Persze ehhez a root meg a főzött rom is kell.

Kellemetlen tulajdonsága, hogy innentől a bekapcsolt telefonból nem veheted ki a kártyát, már a leválasztástól lefagy a többség. Meg kártyaolvasóban ezeket a partíciókat a Windows nem látja, ezért át sem tudod másolni másik kártyára. Ha linuxod van, akkor nyertél. :)

2013. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A rootolással nem tudsz áthelyezni semmit sem. Ahhoz olyan kernel kell ami támogatja az ext partíciót. A sima rootolás nem változtatja meg a kernelt. Másik kernelhez meg másik rom is kell.
2013. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem másik rom és kernel is van a telómon. De még mindig nem értem mi értelem van.
2013. okt. 15. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!