Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet a telefon memóriá...

Hogyan lehet a telefon memóriáját használni?

Figyelt kérdés

Van egy Xperia U-m amit nem lehet SD kártyával bővíteni. Csak a telefon 1,5 GB-os memóriája és a belső 4 GB-os tárhelye áll rendelkezésre. A probléma csak az, hogy majdnem minden programot/zenét csak a belső tárhelyre tudok másolni, amin már csak 524 MB szabad hely van, ezzel szemben a telefon memóriája 1,3 GB szabad hellyel kihasználatlan (csak néhány alkalmazást telepítettide az android). Viszont még a zenéket sem tudom ide másolni, mert másoláskor/áthelyezéskor írási hibát ír ki (btw Total Commandert használok). Korábban már egyszer rootoltam a telefonomat, de úgy emlékszem akkor sem tudtam a fájlokat szabadon mozgatni a két tárhely között. Azóta frissítettem a ICS-re szóval már nem rootolt a telóm.

Az a kérdésem, hogy rootolás után (ha tényleg szükséges) hogyan tudom beállítani, hogy az elérhető 4 GB mellett a maradék kihasználatlan 1,5 GB-ot is tudjam adattárolásra használni, mert elég kiábrándító, hogy az amúgy is roppant kevés tárhelyet nem tudom rendesen kihasználni.

[link]

[link]



2013. okt. 15. 16:14
 1/2 |Orfeusz| ***** válasza:
Vannak olyan custom ROMok amik felszabadítjáák ezt a helyet.
2013. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valamennyi alkalmazást át tudod helyezni a telefon memóriájába, a Beállítások/Alkalmazások/Mind, egy alkalmazást kiválasztasz majd a megfelelő lehetőséggel áthelyezed.

Fájlokat csak root-al tudsz áthelyezni, de inkább ne próbáld meg. Egyszer próbáltam, lassú és kezelhetetlen lesz a rendszer ha bármi nem odaillő dolog van a rendszer mellett.

2013. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!