Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség az IPS LCD,...

Mi a különbség az IPS LCD, TFT, Super Amoled kijelzők között?

Figyelt kérdés
Szerkezetileg is, de legfőképp a szemmel érzékelhető eltérések érdekelnek.

2013. okt. 17. 14:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A kérdés eredetileg nem ezért tevődött fel. :D Hanem azért, mert tudni szeretném, hogy hosszútávon nem fogom-e "megunni" a TFT-t. Nincs se képernyőfétisem, se nagyítóm, csak egyszerűen kíváncsi vagyok. Sony párti vagyok, ezért ezek a felsoroltak. Az interneten néztem képeket összehasonlítási alapnak, de igazából nem sok különbséget láttam a Xperia Z és S3-S4 képernyői között. Monitoron keresztül talán még élethűbb is a Sonyé.
2013. okt. 17. 20:53
 12/22 A kérdező kommentje:
Egyébként nem, a Z1 már sok. 170 ezerért sose vennék telefont. A 100 rugó is sok lehet, de barátibb, mint a 170. És sajnos 100 alatt nem sok olyan telefon van, ami néhány évig bírná támogatással és stabilitással.
2013. okt. 17. 20:55
 13/22 dirtboy ***** válasza:

videók nem adják úgy vissza mintha élőben néznéd,valamilyen szinten biztos hogy érdekel a kijelző típus hiszen másként nem született volna meg ez a kérdés szóval én azt javasolnám hogy menj be media marktba vagy valahová ahol bekapcsolt telefonok vannak és ott össze tudod hasonlítani őket,nyomkodhatod,fényképezhetsz stb

utána döntsd el hogy megfelel e neked az a kijelző típus.

2013. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%

Sziasztok,


A leírtak alapján nekem úgy tűnik nem igazán vagytok tisztában az alábbi rövidítések jelentésével.


LCD - Liquid-crystal display, azaz folyadék kristályos kijelző. (minden IPS az LCD). Ezt ugy lehet elképzelni hogy van egy háttérvilágítás és elötte kis reluxákat pixelenként nyitsz és zársz, tehát hol átengeded a fényt hol nem.


TFT - Thin film transistor, azaz vékony film tranzisztor, ez az összes LCDben lévő vékony tranzisztoros réteg mely vezérni ezeket a pici reluxákat.


IPS - in plane switch, ez az LCD megjelenítőkben használt egyik technológia. Azért fejlesztették ki, hogy leküzdje a TN-panelek főbb hiányosságait: nagy válaszidő, kis betekintési szögek és rossz minőségű színreprodukció. De ez is LCD amiben van TFT.


AMOLED - activ matrix organic light emitting diode, azaz Aktív-Mátrix Organikus Fénykibocsátó Dióda. Ezmárteljesen más.Itt minden egyes pixelben egy pici szerves anyag van amit feszültséggel gerjesztenek és ennek hatására világít, minden pixel önállóan.

2014. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 dirtboy ***** válasza:

/A leírtak alapján nekem úgy tűnik nem igazán vagytok tisztában az alábbi rövidítések jelentésével./


nem az hogy nem vagyunk vele tisztába hanem ez így ilyen formában értelmetlen beszéd.

ebből senki nem fogja tudni melyik milyen élőben,érthetően kell leírni inkább tulajdonságai alapján.

most hiába beszélünk arról hogy minden pixelhez van külön tranzisztor abból a kérdező nem fogja tudni hogy milyen is a képe a telefonnak.

2014. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Inkabb tedd hozza a 70 ezret es vegyel z1 et utana banni fogod es mar el sem adod annyiert amennyiert vetted dupla kiadas, egyszer egy jot mint 2 x rosszat. Z t nem ajanlom egnek ki a pixelek allitolag tulmelegedes miatt, sp meg kicsi a belso memoria a masik kettot nemismerem
2014. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy érdekes dolog, hogy minden pixel önállóan világít. Ezt azzal lehet a legjobban demonstrálni, hogy a fekete azért olyan jó fekete, mert azok a pixelek, amik feketét mutatnak, valójában nem is világítanak. Ezt én csak Hallottam, nem vagyok szakértő, de ha ez igy van, akkor biztosak lehetünk, hogy az OLED kijelzők feketéje 100%-os.
2014. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 akoslaszlo ***** válasza:

Üdv.!

Aki fentebb azt írta, hogy menj el pl.egy Media Marktba, annak van legjobban igaza!

Ugyanis a személyes tapasztalatnál nincs jobb!

Hiába tökéletes az elméleti ismeretanyag csak akkor nyugszol meg ha kézbe veszed a készüléket!!!

2014. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 akoslaszlo ***** válasza:

Ez vagyis a lényeg lemaradt.

A legjobb és legszebb kijelző minden tekintetben egy Super Amoled.

A többi, nevezhetik azt kiskutya fülének mellé sem állhat!

Sok szerencsét!

2014. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A te véleményed alapján :D ;)
2014. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!