Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidra lapozófájl?

Androidra lapozófájl?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogyan tehetek lapozófájlt a mobilra, mert 512 RAM sajnos kevés :S Van egy progim, a RAM Manager, de az root olt mobilokon működik csak. Mert hiába beállítom a méretet, sajnos nem veszi figyelembe, nem hoz létre lapozófájlt.
2013. okt. 21. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Az Android nem támogatja a lapozófájl használatát.
2013. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor most sehogyan sem oldható meg, ha kevés RAM van alapból?
2013. okt. 21. 13:34
 3/13 A kérdező kommentje:
Affene... Utánajártam és rájöttem hogy ehhez a ro hadéksághoz is root olt mobil kell. Vesszen meg, mégpedig azért mert sehol, sehol a ******* életbe nem leltem a Gigabyte GSmart GS202 mobilomat támogató root-alkalmazást, vagy bármilyen red vás ******** folyamatot, semmit. Ro hadna meg a kur va ki ba szott android. Agy fa szt kapok tőle. Ku rvára unom már hogy ennyire szétcse szett minden, amihez nekifogok. De egy ro hadt tró ger egy rendszer -.-" Kap ja be a kiba szott linux alapú redű sza r. .i.
2013. okt. 24. 17:43
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Gratulálok a színvonalas hozzászólásodhoz!

Trágár dühöngés helyett inkább gondolkozz el azon, hogy miért is alkották meg így az Androidot!

Ez a rendszer kifejezetten mobil eszközök számára lett kifejlesztve (okostelefon, táblagép), melyek sok jellemzőjükben eltérnek a hagyományos számítógépes rendszerektől.

Egy telefonban vagy táblagépben nincs merevlemez, mint a hagyományos PC-ken. Ezeknek a háttértára flash vagy SSD. Ezekről tudni kell, hogy a sok írási művelet nagyon amortizálja őket! Épp ezért lenne ostobaság ezeken lapozófájlt létrehozni. Az a sok írási művelet, ami a lapozófájl kezelésével járna, jócskán lecsökkentené a telefon háttértárának, és ezzel együtt magának a telefonnak az élettartamát. Elhiheted, nem amatőrök tervezték az Androidot.


A másik dolog, hogy a rendszert kifejezetten egyszerűre, stabilra és tönkretehetetlenre tervezték. Ez sajnos bizonyos kompromisszumokkal járt. A root jogot alapértelmezésben kiiktatták, ezzel megelőzték, hogy - a Windowsnál már ismert módon - a felhasználó tönkretehesse az oprendszert. Ez sikerült is, normál körülmények között egy androidot soha nem kell újratelepíteni. A hátulütője pedig az, hogy ebből kifolyólag a rendszert buherálni sem lehet. Ez nem egy Windows, hogy állandóan rendszergazda jogokkal csinálj benne mindent, meg nem is egy Linux, ahol a rendszert akár a legapróbb részletekig is befolyásolhatod. (Habár az egész Android egy Linux kernelre épül, itt be is fejeződik a kapcsolat a Linuxszal, a felszínen ebből már semmit nem vesz észre a felhasználó.)


Persze, az Androidnak is vannak hülyeségei. Én személy szerint a memória- és taszkkezelésével nem vagyok megelégedve. De ettől még a maga kategóriájában egy kitűnő operációs rendszer. Ettől persze még lehet utálni, de azért, mert te nem tudtál elég jó telefont venni, nem az Androidot kéne szidni.

2013. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy nem adok igazat neked, de van amiben nem értek egyet. A kommentemet sajna elég "jó" kedvemben írtam, de ez mostanában megesik. Nézd, megcsinálnak egy rendszert, ami önmagában talán jó is, de sokminden tiltva lett, sok funkció nem érhető el. Nem értek veled egyet a flash és sd memória írásával kapcsolatban. Miért csökkentené az élettartamát? Egy pendrive és egy mobil memóriája, vagy memóriakártyája közt nincs nagy különbség, hisz ez a dolguk. Nekem ez úgy hangzott mintha azt mondanák, van egy tuti gép ami játékra lett kiépítve, és az az, amit valami szörnyen jól bír, mondjuk 1080p-n Ultra grafikával bármilyen mai játékot elvisz, de nem szabad sokat játszani rajta, mert az rontja az élettartamát. Véleményem szerint ha úgy is romlik az élettartama, mert ugye mindennek romlik... Nos akkor miért ne lehetne kihasználni? Mondjuk ez olyan mintha valaki egész életében gürizne, hordaná halomra a pénzt, eltenné a fizut hogy jobb élete legyen, de meghalna mielőtt élvezhetné a vagyont. Amondó vagyok, ha valami egyszer úgy is meghal, miért nyújtani az élettartamát? Ennyi erővel akkor egy SSD vagy HDD is tönkre megy lassan, de még is ez a dolguk, emiatt nem kell kímélni. Mellesleg a lapozófájl pont hogy azért kellene, hogy mikor kedvem van egy modern androidos játékhoz, ne dobjon ki a kevés RAM miatt (windows - elfogyott a virtuális memória - effektus). Sokmindennel nem vagyok megbékélve az androiddal kapcsolatban, mondjuk azzal sem hogy nem lelem hol van az össz-számláló, ami az eddigi perceket/órákat mutatná, mennyit beszéltem eddig, mennyi volt a bejövő/kimenő idő, mennyi volt a netezési idő. Anno a Nokia 3120c men ezt könnyűszerrel meglestem, itt pedig egy halmaz funkciót hiányolok amit gondolom magamnak kell beépíteni, holott egy átlagos, akár "eldobható" telefonnál is alapból megvannak. Mindenre gondoltak. Szinte mindenre... Én azt kevéslem hogy nem elegendő RAM ot adtak a mobilok többségének. Mármint az átlagos árban lévőkébe. Nem mindben van 1 GB ram, pedig elég jól jönne. Ez kb. olyan mint egy gyerek kezében a vízipisztoly, aminek nagy teljesítménye van, de kis víztartálya. A lényeg az hogy talán sokat filóztak mire megalkották ezt a rendszert, és a tökéletesítése sem volt egyszerű, a hardwerek meg persze már más téma, mert az nem az OS dolga. De megalkotják az androidot mint OS t, és olyan alkalmazásokkal tömik tele (szerintem fölöslegesen), amiket nem mindig használnánk. Személy szerint nálam a google veri ki a biztosítékot, mert szimpla 2G s mobil netet használok (felénk nincs 3G vagy WiFi lefedettség), ezáltal egy kb 30-40 KB/s re tehetek szert. De ez is kevés, mert a böngészést/letöltést belassítja a háttérben futó google alkalmazások... Frissítések, a Play áruház, stb ami kissé irritáló. Tudom a google tulajdona a rendszer, de akkor is. Nem kellene ráerőszakolni a mobilokra, örülnének hogy így is szép számmal használják ezt a rendszert. Alapból a szükséges szoftverek már a boltból kiérkezve asszem 200 MB körül martak le a RAM omból, és ide 300 MB már kevés. Átlag működéshez nem, de ha képesek nagyobb játékot meghajtani, mint egy apró 2D s semmiség, miért ne használjuk? A lapozófájl véleményem szerint nem lenne rá butaság, és ha tudnám ROOT olni, már megtettem volna, de sajnos sehol nem lelek semmit, amivel ez sikerülne úgy, hogy a mobil típusa támogatva van, azaz nagy eséllyel sikerülne :S Az én hibám hogy nem értettem hozzá, és így vettem meg. Nem tudtam hogy ekkora komprumisszumokkal jár a nagy teljesítmény. Először egy Nokia Lumia 620 at akartam megvenni, de specifikációk alapján így is úgy is kiesett a Symbian. Csak most az a csalódás bánt, hogy jobbra számítottam, de egy halmaz gond zúdult a nyakamba. Talán nem kellett ekkora teljesítmény, én azt néztem minél többet tudjon... :/ Ez már majdnem egy gép teljesítménye, de azon belül is egy gyengébbiké. PC k között is van különbség, nem is akármilyen, még a felhasználási területükön is számtalan. Mobilok hardwer alapján nem túl sokban különböznek, én eddig a kijelző méretét, típusát, felbontását láttam, a kameráét, a RAM mennyiségét, a CPU magjainak számát és órajelének értékét. A szenzorokat, melyek be vannak építve már nem sok dolog különbözteti meg. Szerintem a mobilomban a főbb dolgok megvannak (Gyroscope Sensor, Proximity, Light, stb). A multkor egy alkalmazással asszem láttam magának a rendszernek a főbb fájljait, vagy talán az összest. Mondjuk a memória (mobil, és kártya (sd,sd2)) az MNT mappában volt. És még sok dolgot láttam amit alapból nem lehet. Nincs rootolva a mobil, és lehet nem is azt láttam, nem a belső memóriát, de talán látni lehet, csak biztos módosítani nem. Ha már olyan mint egy windows, nem lenne baj ha reinstallálni is lehetne ha gond van. Mert azt mondják rootolásnál tönkre mehet a mobil és akkor papírnehezéknek még megfelel... Pl a kamerával nagyon meg vagyok elégedve, jól kezeli az android, de alapból jó is:

Nokia 3120c vel készítettem: [link]

[link]

Gigabyte GSmart GS202: [link]

[link]

Szóval a Giga jobban tetszik hardwerekben (pl RAM ot leszámítva), de az androiddal nehéz megbékélnem. Na jó, fogadok kutya sokat írtam, nem számít, úgy sincs megoldás a problémára, amit a kérdésemben írtam le, mert mobiltípus támogatás híján nem fogom root olni, ezt nem kockáztatom meg.

2013. okt. 25. 09:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nem egyetértés kérdése, hanem tény.

"The main weakness of flash memory is the number of times that data can be written to it. Data can be read from flash as many times as desired, but after a certain number of "write" operations, it will stop working. Most flash devices are designed for about 100,000 - 1,000,000 write operations (or "write cycles")"

[link]

[link]

De biztos butaságot írnak a Wikipedián is, igaz?

Valóban, ez a szám elég nagy, de nem végtelen. Különösen ha nem a legjobb minőségű alapanyagokból készült az a flash.

"ez a dolguk." - Igen. De attól még amortizálódnak és előbb-utóbb tönkremennek. A CD-nek, DVD-nek, sőt, még a floppyknak is az a dolguk, hogy adatokat tároljanak. Na, próbálj csak meg beolvasni pár 5-10-15 évvel ezelőtti adathordozót! Nem garantált, hogy szerencséd lesz!

Minden adathordozónak vannak az élettartamával kapcsolatban jellegzetes tulajdonságai. Míg egy merevlemez felületét gyakorlatilag egyáltalán nem károsítja az írás, addig egy flash-t igen. Utána lehet olvasni.

"Véleményem szerint ha úgy is romlik az élettartama, mert ugye mindennek romlik... Nos akkor miért ne lehetne kihasználni?" - Nem mindegy, hogy mennyi ideig fogja bírni. Ez kb. olyan, hogy egyszer úgyis meghalunk, nem? Akkor miért ne igyunk, drogozzunk, zabáljunk, henyéljünk, ha egyszer úgyis meghalunk? Persze, csak nem mindegy, hogy 25 vagy 90 évesen. Vagy neked mindegy?

Az SSD technikailag pedig ugyanaz, mint a flash.

A merevlemez is amortizálódik idővel, csak nála ez sokkal egyenletesebb, és jóval kevésbé függ össze az írások számával.

"Mellesleg a lapozófájl pont hogy azért kellene, hogy mikor kedvem van egy modern androidos játékhoz, ne dobjon ki a kevés RAM miatt" - ezt mondhatnám úgy s, hogy azért kellene egy erősebb telefon, hogy több ramod legyen játszani.

Én se vagyok sok dologban megelégedve az Androiddal, de mondjuk az össz-számláló eddig egyszer sem hiányzott belőle. Felesleges statisztikai adatnak tartom.


Azt ugye tudod, hogy a középkategóriás telefonokat nem arra tervezték, nem az a fő felhasználási területük, hogy csúcsjátékokat futtass rajta?

Azon meg végképp felesleges dühöngni, hogy alapból beletesznek pár megabájtnyi alkalmazást, amit te személy szerint nem használsz.


A frissítéseket meg le lehet tiltani. Tudod, ha az ember ésszel használja a rendszerét, sok bosszúságtól megmenekülhet.

"Nem kellene ráerőszakolni a mobilokra" Most ezt hogy érted? Fáj, hogy egy mobil operációs rendszert mobilokon használnak? Vagy az nem tetszik, hogy sok telefonon Android van? Csak úgy tudatom veled, nem kötelező Androidot használni. Létezik iOS meg Win8 is. Sőt, hamarosan jön a Firefox OS.

De akkor más nézőpontból is megkérdezem: az miért nem zavar, hogy az Apple meg a MS a mobilokra erőszakolja a rendszerét? Örüljenek, hisz így is szép számban használják a rendszereiket, nem? (Hát nem. Ők se ostobák, hogy kihagynának egy jókora piaci szegmenst. Ráadásul az Android kiváló mobil operációs rendszernek.)

A RAM-ból meg az fog "lemarni" valamennyit, ami fut. Bár tény, hogy Androidon ez nem befolyásolható olyan egzaktul, mint mondjuk Linuxon, de azért amit nem indítasz el, az itt sem fog a RAMban csücslni.


Valóban, előbb azért körbe kellett volna nézned, hogy mi az, amit veszel, mire jó, mire nem, milyenek az adatai.


A root jogot meg nem véltelenül tiltja az Android. Pont a "Windows-stílusú" rendszeres újratelepítgetéseket meg összeomlásokat kiküszöbölendő alkották meg ilyenre.


Egyébként a fájlrendszerrel kapcsolatban: a Linuxok alapszintű ismerete jelentősen megkönnyíti, hogy tudd, mi micsoda. Pont a Linux kernel miatt kerülnek az adathordozók az mnt mappába. Linuxon szinte minden fájl. De ebbe most nem megyek bele, ha érdekel, úgyis utánaolvasol. :-)


Végezetül: legközelebb ha telefon vásárlására adod a fejed, inkább tájékozódj előtte, hogy mit akarsz venni! Ne csak pár kósza vélemény meg néhány statisztikai adat alapján dönts!

2013. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még valami: a kamerának SEMMI köze nincs az operációs rendszerhez.
2013. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És mennyi az élettartama ha most napi 1-2 órát játékkal töltenék el rajta, és szükség lenne lapozófájlra? Lecsökkene, az meglehet, de még is mennyivel? Negyede lenne az élettartama? Avagy kevesebb? Nem hiszem hogy ez kiszámítható. És nem , nem 25 évig akarok élni, jó lenne minél tovább. Erre pedig úgy törekszem hogy egyáltalán nem iszok, nem cigizek, nem drogozok, friss levegőt szívok, nem szúrom el az életem. Mint minden normális embernek, természetes hogy nem mindegy meddig él. SD kártyából a legdrágább volt beletéve, és szerintem ezáltal bírná is kellően a gyűrődést. Napi 1-2 óra nem öli meg. Nem nem játék miatt kellett a mobil, csak ha már arra is képes, és ennyi választ el tőle, igazán nem sajnálnám a memóriát. Alapból nem kedvelem a Linux operációs rendszereket, de lehet attól még megpróbálok ismerkedni velük, hátha közelebb kerülök a dolgok nyitjához. A ráerőszakolást arra értettem, hogy ha már az androidot, mind OS t integrálják egy mobilba, jobb lenne a választási lehetőség, kell e nekünk a google tárháza, avagy sem. Nem mindenki használja, fogadok van aki 1 alkalmazást nem vásárolt meg, semmi egyéb. Ha az emberek használni akarják, akkor választhassák ezt a lehetőséget, ekkor majd kiélvezik a google előnyeit, ha nem kell nekik, akkor fölöslegesen mire. Kétlem hogy mondjuk én valaha is alkalmazást vennék rá, vagy őszintén örvendenék bármelyik google alkalmazásnak. Böngészőnek is ott van alapból a Chrome, és a standard böngésző. Mindkettőt egyforma gyorsnak találtam, böngészésre és letöltésre/feltöltésre mindkettő egyaránt megfelel, akkor a Chrome mire? Igen az én hibám hogy nem néztem kellően utána, természetesen ez az én bajom. Csak hát elég hidegzuhanyként ért, ahogyan egy szimpla mobil rendszeréről egy Android OS esre térek. Ha úgy kerül hogy mobilt kell vegyek, legközelebb majd jobban átfontolom, de ezt a mobilt hosszú életűre tervezem, nem pár hetesre. A kamerához magának nincs köze az OS hez, a támogatott funkcióknak viszont igen (HDR, EIS, ZSD). Szóval nem az a baj hogy androidot kényszerítenek egy mobilra, hanem az, ami sajnos vele jár. Mert maga a rendszer többnyire okés, csak vannak dolgok amiket kifejezetten utálok benne. Mellesleg hogy meddig él a mobilom szerintem senkinek nem fáj, eleve a kérdést azért tettem fel, hogy megtudjam hogyan lehet lapozófájlt tenni a mobilra. A válaszra útközben rájöttem, szóval köszi minden infót, akkor is, ha talán azok nem mind érdekeltek, és még1 x köszi hogy leálltál velem vitázni, de mivel a választ megkaptam szerintem fölösleges tovább folytatni.
2013. okt. 25. 14:32
 9/13 anonim ***** válasza:

"És nem , nem 25 évig akarok élni, jó lenne minél tovább."

Most nem kötekedésből, de te érveltél ezzel a "ha egyszer úgyis meghal..." dologgal.

Hogy mikor fog taccsra menni, vagy mennyivel fogja megrövidíteni az élettartamát, arra ennyi adatból nem lehet megfelelő választ adni. Egyébként nem az számít, hogy időre mennyit fogod azt a játékot használni, hanem hogy a kívánt lapozófájl mekkora terhelésnek lenne kitéve.

További hátránya lenne a lapozófájlnak, hogy lassú. Az Android amúgy is eléggé zabálja az erőforrásokat (pont a biztonság és nagyfokú védelem miatt, ha érdekel, olvass utána az Android "lelkivilágának"), ha ezt még megfejeled egy lassú írási sebességű flash lapozófájllal, garantáltan abból a játékból te nem sokat élveznél.

"ha már arra is képes, és ennyi választ el tőle, igazán nem sajnálnám a memóriát" csak ezt akkor kellett volna átgondolni, mielőtt a telót vetted.

A Linuxszal meg nem mondtam, hogy feltétlenül ismerkedj meg (a hozzáállásodból kiindulva szerintem utána te lennél az első, aki ide feljönnél, és trágárságokkal fél oldalt teleírnád, csak mert nem minden olyan, mint álmaidban), csupán azt mondtam, hogy aki ismeri a Linuxot, annak nem idegen a fájlrendszere sem. Alapértelmezésben az /mnt alatt tárolódnak a háttértárak.


Választás lehetősége? Van. Vehetsz (még) symbianos telót, androidosat, win8-asat és vehetsz Apple termékeket. Meg van szabva, hogy melyik rendszert KELL használnod? Dehogy van! Sőt, mondom, lassan jön a Firefox OS, szóval bőven van alternatíva. Senki nem kényszerít az Android használatára.

Az meg miért zavar téged, ha valaki ingyenes alkalmazásokat használ? Miért zavar, ha nem vásárol? Attól, mert van Google Play, még nem kötelező húszezer vakot feltenni a készülékre.

Az meg, hogy a Google gyártja, és ennek következtében integráltan elérhető a Google mobil áruháza, szintén nem értem, miért ok nálad a felháborodásra.

Kötelezni meg továbbra sem kötelez senki rá, hogy Google termékeket használj.

Igazából a "panaszaid" nagy részét pusztán kötekedésnek érzem. Vettél magadnak egy telót, ami nem olyan, mint amilyet megálmodtál, és ezért még a kákán is csomót keresel.

Egyébként nem álltam volna le "vitázni", ha mindenféle alpári dühöngés nélkül felfogtad volna, amit írtam.

2013. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
"Most nem kötekedésből" -de , folytonosan kötekedsz, és még mindig nem érted, nem OS ek között választani, mert a többit leszámítva szerintem az android, ami megfelelő lenne. Mindnek megvan az előnye hátránya, mint említettem az androiddal csak az a bajom, hogy vannak dolgok amik nagyon tetszenek benne és vannak amik nagyon nem. OS en belüli választásra gondoltam. De tudod mit, nem számít, nem akarom ismét elmagyarázni mivel mi a bajom, vagy miben mi tetszik, mert fogod és úgy is belekötsz, de mivel választ nem adtál a kérdésemre (amire már amúgy is rájöttem), mint már említettem fölösleges vitázni. De ha nagyon akarsz, tessék, idézz a hozzászólásomból, köss bele, látom ez boldoggá tesz, hidd el nem érdekel. Ha kicsit sem tudsz egyetérteni velem, kötekedni meg ne kötekedj. Köszi a temérdek sok infót (ami érdekelt is meg nem is...), de mint mondtam, megvan a kérdésemre a válasz.
2013. okt. 25. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!