Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » WCDMA és GSM? MI a véleményete...

WCDMA és GSM? MI a véleményetek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék a tesómnak rendelni egy androidos kínai telefont és ahogy láttam azokat amiket nézegetek dual simesek és egyik sim az elméletileg 2g a másik meg 3g hálózaton üzemel. Nem biztos, de nem értem a dolgot és ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Szóval ha egyikbe teszem akkor csak 3G-s hálózatra tud majd felmenni? MI lesz ha épp olyna helyen van ahol nincs 3g? Vagy amelyik a 3g-vel jelölt az tudja a 2g-t is viszont a másik ami 2gvel jelölt nem tudja a 3g-t? Valaki homályosítson fel. :-D

Köszi!


2013. okt. 21. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Legtöbb dual-SIM-es telefon úgy működik, hogy egyik SIM csak 2G (GSM) hálózatra tud feljelentkezni, másik pedig 3G-re IS (azaz GSM-et is tud természetesen), így utóbbit érdemes adatkapcsolatra használni.

Mindenképp olyan telefont vegyél, amelyik GSM-et támogat (900 és 1800 MHz-en), 3G-ből WCDMA-t (2100, és Vodafone esetén jó, ha 900 is támogatott).

2013. okt. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szoval ha a 3g-s foglalatba teszem a simet akkor ha nincs épp 3g csak 2g meg lesz térerő?

Mellesleg vodkafoneos sim fog belekerulni.

2013. okt. 21. 23:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Na jolvan. Atolvastam megegyszer es sikerult felfogni :) koszonom szepen. Ment a zöld. :)
2013. okt. 21. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!