Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltott telefonok, előfizeté...

Letiltott telefonok, előfizetés nem befizetése esetén?

Figyelt kérdés
Interneten lehet látni elég sok "letiltott" iphone-t vagy egyéb telefont mert nem lett kifizetve..ez hogy működik? kihozzák a boltból részletre...kifizetik mondjuk azt a pár ezres kezdőrészletet és a többit ha nem fizetik be akkor letiltják és kész? nem is szólnak semmit ha nem vagy hajlandó befizetni? akkor ez most hogy van?

2013. okt. 23. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

"nem is szólnak semmit ha nem vagy hajlandó befizetni? "

Nem.

Elég ha saját kezűleg aláírtad a szerződést amiben benne van a kötbér, amit aztán bevasalnak előbb utóbb kamatostól.

2013. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen valahogy úgy van ahogy az előttem szóló írja. A testvérem bele keveredett már egy ilyenbe. Vett egy drága telefont részletre, előfizetésre, -3 hónapig fizette is szépen a számlákat, de utána tojt rá, nem fizetett semmit, mert ő abban a tévhitben volt és hiába magyaráztam el neki hogy ez nem így van hogy ha nem használja a kártyát hanem helyette feltöltőset rak be akkor nem kell fizetnie érte. mert olyan díjcsomagja volt ami fix összeget jelentett amit le is beszélhetett plusz még utána is telefonálhatott plusz pénzért ami tényleg nem volt akkora összeg, de nem fizette ki még az alapdíjat sem sőt megtudtuk hogy a telefon után sem fizeti a törlesztést. A szolgáltató 3 hónapig küldte a felszólítást tudom mert a tesóm volt akkora idióta hogy kint a konyha asztalon hagyta ezeket én meg persze hogy ránéztem, és hiába mondtam hogy fizesse vagy menjen be és akkor rendezze le velük, nem tették és még neki állt feljebb akkor amikor a telefont is lekapcsolták központilag, IMEI szám alapján, és csak bekapcsolni tudta, de még a kamerát sem tudta használni rajta. És amikor bevittem őt az üzletbe autóval kíváncsiságból bementem hogy azért tudjam mit művel és szó szerint felháborodottan üvöltözött velük amiért lekapcsolták a telefonját pedig tudta hogy oka volt ennek mert nem fizette meg miaz hogy azért tiltják le a sim kártyáját is amikor ő 2 hónapja nem is használja meg mi az hogy fizetnie kell érte. Sőt még a főnököt is behívatta azért hogy neki is elmagyarázza hogy mindenki hülye egytől egyik csak a tesóm nem, és még volt annyi bőr a képén hogy együtt felhívták a központot is hogy panaszkodjon nekik ahol úgy elküldték őt a halálba hogy nem igaz. És oylan szinten magukra haragította a céget hogy már a kötbért akarták bevasalni rajta kamatostúl amire megint tojt rá, és egyszer reggel 8 órakor ő nem volt itthon és én még az ágyban ébredeztem mert szabadságon voltam már csengettek és 1 pasas meg egy nő volt akik behajtók voltak, jó nem szó szerint így de lényegében az volt és kérdezték hogy hol van a tesóm, meg mit tudok fizet-e meg minden, és mondták ha nem fizet vagy nem keresi fel őket vagy a szolgáltatóba nem megy be lerendezni az ügyet és kérni legalább a részletfizetést akkor bíróságra viszik az ügyet és kérni fogják hogy akkor a jövedelméből tiltsák le az összeget.

Na akkor észhez tért és elkezdte rendezni a számláit, mondták is neki hogy akkor az eddigi nem befizetett csekkeket tépje szét és dobja el, és adtak neki egy újat jó magas összeggel 10 ezer felett hogy akkor havonta azt lehet szépen fizetni ha egybe nem megy. Még most is fizeti de már nincs sok hátra. De a telefonját csak akkor kapcsolják vissza, kártyával együtt ha már teljesen nullán van az összeg és bemegy hozzájuk kérni hogy kapcsolják vissza és akkor ugyanúgy szerződés kötés és minden vissza a régibe. A telefonja azóta is használhatatlan csak porosodik a fiókjába.

Csak hogy tudd hogy nagyrészt itt vannak a gondok.

2013. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ohh...az durva...köszi az infót, már ezt is tudom :D
2013. okt. 25. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!