Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidra van valami értelmes...

Androidra van valami értelmes pénztárca progi?

Figyelt kérdés

Nekem most Easymoney van. NAGYON jó program, csak sajnos 2010-es, ennek tekintében a kinézete és a felhasználói felület viselkedése is régimódi már kicsit.


Én arra használom ezt a progit, hogy egy widget mutassa, hogy éppen mennyi pénzem van és ha rányomok a widgetre akkor meg kiadásokat/bevételeket lehet hozzáadni, kategóriák szerint rendezve mindként irányú pénzmozgást.


Pl lemegyek CBA-ba, akkor beirom, hogy volt 1000 forint kiadásom és a CBA kategóriában. És igy vissza tudom nézni, hogy pl egy hónapban mennyit költöttem el a CBA-ban. És ugyanigy a bevételeimet is kategóriák szerint csoportositva kezelje a progi.


De ugy látom ez a logikus és egyszerű koncepció a legtöbb programozónak már túl bonyolult feladat.


Nézegettem ilyen appokat és végülis egy megfelelőt találtam. Expense manager a neve (mint sok másiknak is), túlképpen a Easymoney klónja, csak már jobban néz ki meg ilyesmik.


Végülis már nagyjából jó is lenne, de egyetlen baj vele, hogy .qif formátumba tárolja az adatbázist és ez nagyon nehézkessé teszi, hogy pl. csak úgy simán átköltöztessek ilyen 1000 bejegyzést tartalmazó listát Easymoneyből. Ja meg arról nem is beszélve, hogy Easymoney még CSV-ből is simán beveszi az adatokat...


PRobálkoztam egyébként egy másik expense manager nevű progival is, ami 750 Ft volt, de egyszerüen használhatatlan volt, igy visszakértem a pénzem.


Most képzeld el, hogy valaki ir egy ilyen progit és az EGYENLEG fogalma számára ismeretlen. Konkrétan a progi olyan volt, hogy bár tök jol nézett ki, de ÉVENKÉNT számolta össze az egyenlegemet.


Tehát pl tegyük fel van most 50.000 ft nálam. Ez ugy jön ki, hogy a programban tárolt összes bejegyzést elöjelesen összeadja és az eredmény a pénzügyi egyenlegem, ami ha pozitiv, akkor van nálam kes, ha negativ, akkor meg tartozom.


Ez a csilivili app meg külön számolta ki az egyes évekre ezt a meglehetösen egyszerü feladatot, igy pl a 2013-as évre 34000 Ft-ot irt ki, a maradékot meg a 2012-es évnél jelenitette meg... Összeadta az egyes évek bejegyzéseit. HÁT ENNEK MI ÉRTELME VAN?


Szóval nem igaz, hogy ez az Easymoney az egyetlen ami ér valamit.


Nekem csak az az egyetlen vaj vele, hogy az a felület, ahol bejegyzést csinálok tul apro és összevisszás. Nekem csak az kéne, hogy feljöjjön egy numpad, beirom az összeget, megmondom milyen kategória és ennyi, oké gomb vagy oké&új bejegyzés gomb. Igény szerint megadhatok az aznapitól eltérő dátumot. OLYAN NAGY KÉRÉS EZ?


Kicsit felháborit, hogy az androidos appok tulnyomó része hulladék, mert mintha olyan emberek irnák, akik ki se probálják.


2013. okt. 24. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1 most hallottam először ilyen progiról és szerintem sokan mások is így vannak ezzel (esetleg full feleslegesnek tartják)


2 mivel sok programozó nem hinné hogy ennek van értelme(pl mert nem hallottak ilyenről vagy full feleslegesnek tarták ezt) igy a feleslegesen nem dolgozom elven nem csinálnak ilyen progit


3 az appok nagy része valószinüleg azért hulladék mert sokan a gyakorlásukat is felrakják oda és a saját telefonjukon tesztelik őket amin viszont fut meg csinál valamit meg hasonlók úgyhogy ennyi


valószinű nem lenne nehéz ilyet csinálni de tényleg kevés ember használná csak szerintem

2013. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ja, hogy szerinted hülyeség, hogy számontartom, hogy mennyi pénzt költök és mire? Illetve, hogy honnan kapom a pénzeimet? Neked még nem kellett eltartanod magad?
2013. okt. 24. 21:25
 3/19 A kérdező kommentje:

ja és még egy érv a easymoney mellett:


Automatikusan csinál mindennap biztonsági mentést, be lehet állitani hány napra visszamenőleg tartsa meg a mentéseket.

2013. okt. 24. 21:27
 4/19 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló eléggé el van tévedve, már hogy ne lennének bőven ilyen programok.. igény is van rá, és bizony készülnek is dögivel.

Kérdező, sajnos ajánlani nem tudok, mivel nem használok ilyet, de párat próbaképpen már felraktam, csak épp valahogy nem alakult ki a szokás, hogy használjam is, így nem tudok konkrét véleményt alkotni egyikről sem. Keresgélj tovább!

2013. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én sem látom értelmét. Ha ilyen listázást szeretnék, mikor hazaérek, egy kis füzetbe felírom, és melléteszem a számlát. Innéttől kezdve az mindig ott lesz, még ha esetleg a telefon meg is adná magát. Sőt, ezt el sem tudják lopni. (Ha hiszed ha nem, még ilyen adatokkal is vissza lehet élni)
2013. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nekem backupolja a teló emailbe.


Azzal nem tudom hogyan lehetne visszaélni, hogy tudják, hogy 3 honapja mennyit vertem el a kocsmába...(mert én még ezt is irom)


Vissza tudom nézni, hogy mennyi pénzt költöttem pl gyorsétteremben. Vagy, hogy mennyi kiadásom van egy nap átlagosan élelmiszerre.

2013. okt. 24. 22:09
 7/19 anonim ***** válasza:
Jó, ezzel az érvvel meg dobd ki az okostelefont, mert bármit el tudsz intézni papír-toll kombóval.
2013. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
papir-toll? :D :D jaj ne nagyzolj már...kőtábla nem jó?
2013. okt. 24. 22:35
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja ezt nem neked írtam, hanem az előző válaszolónak :)
2013. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én az ilyen dolgokat egy excel táblázatba vezetem, és teljesen megfelel! :D
2013. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!