Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Nokia N96 GPS-e ugyanúgy...

A Nokia N96 GPS-e ugyanúgy működik, mint a rendes GPS, hogy műholdhoz kapcsolódik? Szükséges ehhez bármiféle internetkapcsolat (wifi, wap)? Szóval a használata von le pénzt a kártyáról?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 02:37
 1/3 anonim ***** válasza:

semmilyen gps sem kapcsolódik semmilyen műholdhoz, pontosabban csak a műholdak jelét veszi, de a kommunikáció nem kétirányú.

mindössze a gps műholdak által sugárzott pontos időt érzékeli a gps készülék, és ennek alapján egy belső szoftver számítja ki az aktuális pozíciót.

2009. nov. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké én is így gondoltam a műholdhoz kapcoslódást, csak fél háromkor lehet zavarosan fogalamzok... Mindegy, a többi kérdésre választ tudtok adni?
2009. nov. 15. 03:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem Nokia 6650-em van, de az elv ugyanaz. Ha van inernet kapcsolat a szolgáltatótól lekért adatok alapján gyorsabban ál rá egy ismeretlen pozícióra. De ha már megtalálta a pozíciót, nem kell semmiféle internet kapcsolat. Ki kell kapcsolni a GPS-A funkciót.

A fentieknek ellentmond az, hogy ha a telefonnal kapott Nokia Map szoftvert akarod hangos navigációra használni, az fizetős. Tegyél rá inkább egy Garmin szoftvert, az tökéletes okostelefonra.

Van olyan szoftver is, ami nem tárolja a térképet, hanem folyamatosan internetről szedi le. Ilyen szoftverhez természetesen kell internet kapcsolat.

2009. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!