Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy kell helyesen tölteni az...

Hogy kell helyesen tölteni az akkumlátort?

Figyelt kérdés

Hogy az êlettartama ne csökkenjen. Meg kell várni még teljesen lemerül, vagy mindig tölteni kéne hogy ha már egy kicsit lemerült?


Ezt olvastam:


"Lehetőség szerint mindig tartsuk az eszközt feltöltve! A régebbi típusú akkumulátorok idejéből téves beidegződés a folyamatos teljes kimerítés-feltöltés igénye: a modern, lítium ion és lítium-polimer telepek esetében ez akár az élettartamot is csökkentheti! Bőven elegendő havonta egy teljes kisütés."


Ez igaz?

Az ezelőtti telomat szinte mindig töltöttem, de hamar tönkrement az akkumlátora, most az újjal nem akarom ugyanezt...

Köszönöm!



2013. nov. 2. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
10-15% alá ne engedd és kész
2013. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még mindig akkumUlátornak hívják.

Ne engedd teljesen lemerülni, ennyi. És ne tedd fel folyton töltésre, ha amúgy tudod, hogy estig bírni fogja. Ráér majd otthon.

2013. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ha hagyod teljesen kisülni, az gond. Ha nem tudod tölteni, akkor inkább kapcsold ki.

Én inkább 15-20 mondanék.

2013. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 b95 ***** válasza:

Ha lemerül, akkor tölteni kell, ennyi.

A Lítium akkuk kb. 1000 teljes töltést/kisütést bírnak ki többé-kevésbé öregedés nélkül. Ha pl. kétszer feltöltöd, de mind a két alkalommal csak 50-50%-kal, akkor az egy teljes töltésnek felel meg. (Az öregedés ellen egyébként nem tudsz semmit tenni.)

Arra nem szükséges figyelned, hogy teljesen lemerül-e, mert a telefon még azelőtt kikapcsol, hogy az akku elérné a tényleges 0%-ot.

2013. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:

én nem szoktam megvárni hogy le merüljön sőt rendszeresen 60-70%on már rá szoktam tenni a töltőre ha kéznél van.

régi telómnál is így tettem mikor még csak az volt,6éves már és még 4-5napot elvan 1 töltessél,ma már viszont mivel másik van ezt tényleg csak akkor rakom fel mielőtt lemerülne.

szerintem azzal hogy mindig magas a töltés% az akuban tovább bírja mint ha 80%okat változik.

2013. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 2. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!