Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire elég ekkora adatforgalom?

Mire elég ekkora adatforgalom?

Figyelt kérdés

T-Mobile-os vagyok, most új sim-kártyát szeretnék vásárolni, mert micro-SIM-re van szükségem.

Úgy gondolom, hogy a 3000Ft nem olyan sok egy olyan kártyáért, amin netezni is van lehetőség. :)

Ez a Domino Surf feltöltőkártyás díjcsomag. Amiben van 150Mb/30 naponta. A kérdésem az, hogy megéri e? Mennyire elég 150Mb egy hónapban? És honnan tudom, ha átléptem? Jelzi azt valamilyen módon nekem a T-Mobile vagy megtudom nézni a készülékemen (Nokia Lumia 920)? Nem akarok vele sokat netezni, néha ha nem vagyok otthon, akkor FaceBook, hogy tudjak ingyen beszélni a családtagjaimmal, meg felmegyek néha ide-oda megnézni valamit... az lenne a legjobb, ha valahol meg tudnám nézni ezt, hogy mennyi adatforgalmat generáltam... :D És még azt írják, hogy ha lejár a 150Mb, akkor 200FT-ért automatikusan aktiválnak még 10 megát aznapra. Most annyit én is tudok, hogy ha van pénzem a telón, akkor lehúzzák, de ha nincs, akkor mi van? :DDD


2013. nov. 5. 15:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg be lehet állítani, hogy "x"Mb után ne lehessen fellépni netre, csak WiFivel?
2013. nov. 5. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:

hát facebookozni bőven elég ez a mennyiség, csak képeket és videókat ne nézz...

ha lejárt a neted akkor kapsz majd egy sms-t, hogy az adatforgalmat lecsökkentették... akkor az még elég facebookra, csak egyebet lassan fog betölteni!

2013. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"3000Ft nem olyan sok egy olyan kártyáért, amin netezni is van lehetőség."

Nem biztos, hogy értem a lelkesedésed, minden kártyára rendelhetsz netet.


De nézzük a Surf csomagot:

890 Ft havi díjért ad 150 megát és előnyösebb percdíjat.

Ha a 150 mega lejár, átvált a napi 10MB/195 Ft-s csomagra. Hát speciel fizetne a tököm naponta 195 Ft-t, inkább elszórakoznék a kedvezményes Gonet csomagokkal, azokat elméletileg 3 havonta váltogathatod.


És ezért a havidíjért adja a 29/39 Ft-s percdíjat. Egy excelben 2 perc alatt kikalkulálhatod, hogy a telefonozási szokásaiddal megéri-e a havidíjat pengetni: Ha összehasonlítom pl. a Domino Nap tarifámmal, havi 70 perc beszélgetés után kezd javulni a Surf beszélgetési díja a Naphoz képest (34 Ft átlaggal számolva)


Szóval pl. nekem rohadtul nem kéne, de mondjuk én keveset pofázok.

2013. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1 évben jó ha 2x hívok valakit. :DDDDDD
2013. nov. 5. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!