Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » GSM-ben megéri telefont...

GSM-ben megéri telefont vásárolni?

Figyelt kérdés

Egy fekete iPhone 4S 16GB-os mobiltelefont szeretnék vásárolni egy barátom a

által ajánlt GSM boltban 90k forintért. Kérdésem, hogy nem verhetnek-e át? Honnan tudjam, hogy nem a harmadik tulajdonosa vagyok-e a készüléknek vagy, hogy nem fogják-e letiltani?

Tudom, hogy le lehet ellenőrizni az Apple széria és IMEI számait, de csak nem állíthatok be a boltba, hogy szeretném megtudni a telefon adatait, hogy megnézzem, nincs-e semmi probléma vele. Ha meg már megveszem, és itthon ellenőrzöm le, és probléma merülne fel, akkor meg nem tudom, hogy csak úgy beállíthatnék-e.

Illetve ha letiltják a telefont, akkor mi lehet a garancia arra, hogy az ott aláírt adásvételi használható lesz? Őszintén nem igen bízom ebben a boltban, de még mindig jobbnak tartom, mint magánszemélytől venni ugyan ezen az áron.

Egyébként a telefon maga nagyon szép állapotban van, dobozával, tartozékaival, iOS 7-el stb.


Garanciát mindenképpen fog hozzá adni, csak nem tudom, hogy az pl. egy letiltásra vonatkozhat-e? Mert a mobil Telekomos.


Azt hiszem a legjobb lesz, ha besétálok, és utána kérdezgetek, csak hát ezek az eladók is magyaráznak mindent, hogy eladják az árut.


Ezért is lennék kíváncsi válaszaitokra/véleményetekre.



2013. nov. 6. 17:12
 1/1 anonim válasza:
én nem soká fogok menni reklamálni egy gsm üzletbe mert az imei szám nem egyezik az adásvételi szerződésén lévővel mindenki maga döntse el hogy meg éri e a kockázatot persze ettől függetlenül biztos vannak olyan gsm boltok ahol lehet jó telókat kapni
2013. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!