Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon bekapcsolása?

Telefon bekapcsolása?

Figyelt kérdés
Ha bekapcsolom a telefont akku nélkül, és hívni akarok valakit, újraindul... Miért?

2013. nov. 6. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a telónak nagyobb áramfelvétele van mint amit a töltő tud biztosítani.
2013. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nagyobb, 2.5A-s a táp...
2013. nov. 6. 18:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy HDD ház tápja
2013. nov. 6. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, attól még az elsőnél a pont.

Tudod te hogy amikor a telefon ráduóadója sugároz, abban a pár milliszekundumban mekkora a végfok áramfelvétele? És a tápegységtől a teledonig tartó vezeték ellenállása hány tized ohm? mekkora feszültség fog esni a vezetéken?


Na ugye... szóval a tény: akku kell bele, különben az életben nem fogsz telefonálni vele, ha csak nem az bázisállomástól 5 méterre vagy, és nem kell adóteljesítmény.

2013. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam 4db AA elemmel is, újraindul. Hány A-s táp kell hozzá? Codegen 400w elég?
2013. nov. 6. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az akku helyre köss be legalább egy 4700 uF 10V-os elektrolitkondit, vele párhuzamosan valami 1-2 uF-os kerámia kondit. Nem csak az áram a baj, hanem az hogy nem elég "sima" a feszültség. Egy kapcsolóüzemű táp alapból teleszemeteli a kimenő feszültséget szép nagyfrekvenciás összetevőkkel.

Szóval már az előző válaszomban írtam: tegyél bele akkut, vagy kondizzál. Tök mindegy milyen tápot akasztasz rá, a feszültsége nem lesz sima, és a vezetéken is fog feszültség esni.

Ha ezt nem teszed meg, kötheted te akár a paksi erőműre is direktbe, akkor sem lesz jó.

Ne kérdezz rá még ötféle alternatív megoldásra, tegyél bele akkut. Pont.

2013. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!