Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia Z1 vízállóság? Igaz,...

Xperia Z1 vízállóság? Igaz, hogy ha megszólal a hangszóró, akkor beázik vagy az hogy 3 óráig nem használhatom a fülhallgató bemenetet?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő kamu. Az első azért, mert a hangszóró is szigetelt, a második pedig azért, mert a jack csatlakozót nem éri víz, ha zárva az ajtaja. Egy 5-10 percet azért érdemes várni, de minimum át kell törölni a készüléket.
2013. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*Most látom, hogy Z1, nem Z. Ott kicsit érdemes várni.
2013. nov. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Hát nekem spec a Z-m kádban mozizás közben véletlenül kétszer is úszott, utána folytattam ott, ahol abbahagytam, mindenféle probléma nélkül.

A hangszóró beázás független a hangszóró működéstől, teljesen szigetelt.

A telefon leírásában megadott korlátozások csak túlbiztosítások a garanciális reklamációk meg a csempe-hülye felhasználók ellen.

A Z1 még megbízhatóbb vízzel szemben, mint a Z, IP58 az IP57 helyett, normálisan lezárt fedőkkel olyan vízálló, mint egy tengeralattjáró.

Csuromvizes telefonnál nem kell a kupakokat nyitogatni, mert beázni csak ott tud. A beázást viszont nem kell teleöntésként elképzelni, mert a Sony telók elektronikája mindig is hírhedten páraérzékeny volt.

A fülhallgató aljzatban a kupak alá becsukott egyetlen csepp víz hazavághatja a készüléket, annak a fejlődő párája már eljut odabent mindenhova.

Szóval nyitott kupakokkal csak óvatosan.

2013. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!