Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha veszek egy telefont,...

Ha veszek egy telefont, honnan tudom, hogy nem lopott?

Figyelt kérdés

Függetlenül venném GSM boltban vagy magánszemélytől, nem szolgáltatótól. Honnan tudom ellenőrizni, hogy nem lopott készülékről van szó (akár külföldön lopott)?

Eredetinek tűnő garanciát meg számlát bárki tud nyomtatni, ezek sima papírfecnik.



2013. nov. 10. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy. Ha paranoiás vagy akkor inkább ne vegyél.
2013. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen paranoiás vagyok, lopott telefont meg soha senki se szokott árulni, pláne lopni. Magyarországon ismeretlen a jelenség. Számlagyár se volt még sehol.
2013. nov. 10. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Első megválaszolta. Te sehogy nem tudod ellenőrizni.

Vedd szaküzletben. Vannak szép számmal: edigital, speedshop...

De mielőtt megveszed, nézd meg a domain.hu keresőjével, hogy a domainnevek kinek a tulajdonában állnak. Utána a www.e-cegjegyzek.hu oldalon keresd ki ezeket a cégeket, léteznek-e még, valódi-e az adószámuk, nem állnak-e felszámolás alatt.

Mert helyiséget bérelni és berendezni bárki tud, egy webáruháznak kinéző weboldalt összeütni szintén. Fő az óvatosság, be ne csapjanak.

2013. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces vagy. Webshopot készíteni és üzlethelységet bérelni kicsit több meló és pénz, mint egy garancialevél másolatot nyomtatni. Azt én is tudnék 10 percen belül, itthon, a nyomtatómon.
2013. nov. 11. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!