Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Gombokon jobb gépelni, vagy a...

Gombokon jobb gépelni, vagy a képernyön megjelenő érintős billentyüzeten?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsi vagyok hol tart az agymosás és az átnevelés.


Mert mintha az embereknek az egész és a billenytüzet nem csak gépelésre használata már tulságosan bonyolult lenne. Sőt már maga az egér is.


Mert értem én, hogy az a legegyszerűbb, hogy nyomkodod az ujjaddal a képernyőt, mint valami ősember, mert ez a legközvetlenebb.


Csak mikor valaki ipaden nyomja az irodai munkát, akkor kicsit már elszomorodok, hogy ide jutottunk? Hogy lehet kezelni az office-t villám sebességgel, ha ismered a billentyükombináciokat, erre meg inkább pötyög mindent egyesével a képernyön? Remélem mondjuk kirugják, mert nem ér a munkája végére idő hiányában.


2013. nov. 13. 00:12
 1/9 A kérdező kommentje:

ipad air-t is már ugy reklámozzák, hogy "nincs szükséged asztali gépre, ha ilyet veszel, mert ez már annnnnnyira gyors és nagy és jo"


IGEN?


Ja, mert az agymosott apple-fan pénzeszsákok nem is tudják, hogy amúgy van asztali gépe is az applenak? Nem csak noti meg a imac, hanem rendes dobozos.

2013. nov. 13. 00:15
 2/9 anonim ***** válasza:
És ott vannak az agy mosottak, akik csak a számítógépekről tudnak elmélkedni, és elfelejtették, hogy a "dobozos" gépek előtt meg még volt egy olyan dolog, hogy könyv. Meg papír, és toll. És nem annyi volt a kézügyesség, hogy billentyűkombinációkat használtak, hanem vonalakat húztak, kört rajzoltak, és tollal írták a betűket. A könyvekbe pedig emberek érdemes, és olvasásra méltó gondolatait írták, és nem hülye blogokat.
2013. nov. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ööööö, na jo sztem ne kezdjünk bele fejtegetni, hogy a számitógépet nem szorakoztatóeszköznek találták ki eredetileg, hanem tudományos számitások elvégzéséhez. Amit papiron csak nehézkesen vagy leginkább sehogy se tudtak volna kiszámolni (numerikus közelitések, meg ilyesmik, ugyebár)
2013. nov. 13. 00:20
 4/9 A kérdező kommentje:

valószinüleg régen is épp annyian irtak maguknak naplót, mint ma "hülye blogot"


ettöl függetlenül vannak nem hülye blogok is. De ha még nem találtál rájuk, akkor vagy nagyon be vagy gyepesedve, vagy igazán nem valo neked az internet.

2013. nov. 13. 00:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Most akkor mi is a kérdés? Egyetértek, fizikai billentyűzetet jobb használni, de mobil eszköznél arra a kevés adatbevitelre célszerűbb az érintőkijelző, hiszen így nagyobb lehet a kijelző (azt meg ugye mindig használja az ember, ha a gépet használja).

Apple-s kirohanásod meg totál nem értem, hogy jön ide. De ha már "rendes asztali" gépet emlegeted: új frissítés óta Mac Pro sem mondható éppen hagyományosnak, Mini pedig sosem volt az.

2013. nov. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak mert mióta elterjedtek ezek az okostelók és azzal neteznek az emberek, azóta drámaian leromlott az a csekély helyesírási szint is, ami korábban volt. :/ Pedig hát már nagy telepatikus módon javít mindent a szoftver.


Ja de elsősorban azon rágtam be amugy, hogy valahol azt olvastam, hogy az érintőkijelzős bevitel azért jobb, mert az az emberi test mozgatásáért felelős részeket tök közvetlenül müködteti. A billentyüzeten valo gépelés meg az egérhasználat viszont már sokkal magasabb szintü koordináciot igényel. Amit meg ugye a gondolkodásminimumra törekvő átlagember lehetöleg szeretne elkerülni.

2013. nov. 13. 00:29
 7/9 anonim ***** válasza:
én máshogy közelíteném meg, de szerintem nincs különbség közte, maga a gépelés között. én ugyanúgy gépelek vakon fizikai billentyűzeten, mint érintőképernyőn. Szerintem a helyesírás az olyan, hogy aki nem tud, az fizikai billentyűn se bír csodát művelni. abban egyetértek, hogy azt nem tudom hovatenni, aki szerint a tabletek pl kiválthatják már a szgépeket. természetesen a kezelőfelület pont annyira más, szóval nem lassabb semmivel azon gépelni, szöveget szerkeszteni, de a tabletek szvsz korrigálásra vannak, asztali gépen normálisan megírni, megszerkeszteni bizonyos dolgokat, tableten meg maximum 1-2 hibát ha kiszúrunk.
2013. nov. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát fizikai billentyüzeten legalább érzed a gombokat és nem ütsz félre olyan könnyen. Az érintésről meg nincsen semmi visszajelzés, ugye.


Amugy oké, hogy egy bizonyos szintig be lehet vonni a termelésbe ezeket a mütyüröket is, de az igazi nehézvonalas munka az mindig az aktuális technológiai szint csúcsát jelentő asztali gépeken fog menni.


Egy mérnök sosem fog fotelba ülve, tableten kapargálva dolgozni egy több ezer alkatrészből álló projecten. Meg talbeten nem igazán fognak több száz gigabájtos adatbázisokat manipulálni.


Arról persze simán szó lehet, hogy a grafikus vagy a mérnök valamit talbeten vagy telon leskiccel, esetleg még kisebb szimuláciokat és számitásokat megcsináltat.


De hogy komolyan mondom, hogy valaki a napi munkáját tableten végezze olyan meggyözödéssel, hogy az jó, hát attól eldobom az agyam.


Pl voltam dolgozni diákmunkán ilyen callcenterbe és sokan a teloszámokat kattingaságokkal másolták egyik programból a másikba (naponta mondjuk 3-4 százat)


Arról nem is beszélve, hogy a kiba szélesvásznú monitor ott volt mindenkinél és akkor két ilyen kis kurta ablakot nem bírtak egymás mellé tenni, hanem mindig váltogattak a teljes képernyősre tett programok közt. Amiknek a hasznos része kb a képernyő 30%-án elfértek!


Aztán bezzeg sirni azt tudtak, hogy tovább kell maradni, mert lassan fogyott a munka.

2013. nov. 13. 00:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Én dolgozom tablettel mindennap, főleg pdf-t és egyéb hasonló dolgokat olvasok rajta, mondjuk könnyebb, mint a laptomat cipelni. Az ipad szerintem jobb válsztás ilyen szinten.

Nekem hasznos.

Gépelni, ha tudok fizikai billentyűn gépelek.

Meg van a maga üzleti rétege, ha éppen mutatni kell valamit, könnyebb az ügyfélnek így megmutatni. Ha viszont haza jövők bekapcsolom a Macbook és a pc-t mert sokszor kell két külön rendszeren dolgoznom.

De láttam olyat, aki ismerte a 10 ujjas vakírást, és tableten nagyon keményen gépelt, persze angolul.

2013. nov. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!