Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos okostelefonom...

Androidos okostelefonom nagyon belassult! Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Pár napja a telefonom teljesen megőrült. Minden alkalmazás elindítására vagy bármi más megnyitására (pl. üzenetek) sokszor perceket kell várnom. A Facebook alkalmazás már el sem indul rajta, a többi, ha nagy nehezen megnyílik, csigatempóban működik és folyton lefagy. Már a böngészőt sem tudom úgy megnyitni hogy le ne fagyjon párszor.

Felszabadítottam egy csomó tárhelyet az SD-kártyán, lefutattam egy vírusírtót is és még mindig nem javult.

Valaki segítsen, mit csináljak vele? Mi lehet a baja? Alcatel OT-995-ösöm van. :C


2013. nov. 13. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Telepítsd újra.
2013. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
0%

Nem az SD-n lévő hely kevés, hanem a rendszermemória. Link2SD-vel átrámolhatsz appokat a belső memóriából az SD-re, azzal sokat fog javulni. Még megér egy próbát egy takarítás Clean Master appal, de lehet hogy ez is kevés lesz és tényleg nem úszod meg újrahúzás nélkül.

FB-ot meg tiltsd le és böngészőből fészelj. Mindjárt lesz egy háttérfolyamatoktól megszabadított rendszermemóriád.

2013. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
töröld le a facebook alkalmazást. nekem az segített, mert az nagyon lassította a telómat. nem árt néha ki is kapcsolni az okostelefont. ha ezek sem segítenek akkor vedd ki az sd-kártyát és állítsd vissza a gyári beállításokat.
2013. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyári beállítások visszaállítása!
2013. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen, a telefon azt írta ki hogy lefagyott a kezdőlap is xd

nekem hard reset volt a megoldás.

2013. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#2: Meg fogom próbálni amiket mondtál, köszönöm! Bár a fb nekem nem megy a háttérben, meg más sem nagyon, le van tiltva a háttérbeli adatkapcsolat vagy mi a fene.


Lehet megpróbálom majd a gyári beállításokat visszarakni, de egy hónapja sincs, hogy a szervizben "újraindították" az egészet, vagyis akkor visszaállt minden a gyárira. :S


Egyébként nincs sok alkalmazás rajta, épp azóta, hogy vissza lett állítva gyárira az egész. Régen sokkal több minden futott rajta, és teljesen rendben volt. :(

2013. nov. 13. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Sokat használsz Task Killert, Clean Mastert, meg ilyen sz*rokat, amiknek semmi értelme. Jah meg vírusírtó... az telefonra MINEK?


Gyári beállítások visszaállítása, húzd újra a szoftvert. Ilyen sz*rokat ne használj... Amúgy a telefonod sem egy csúcskategória, azért csodát ne várj tőle.

2013. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"Clean Mastert, meg ilyen sz*rokat"


Ühüm. A Sony is azért telepíti GYÁRILAG az összes új készülékére, mert nem jó semmire. Persze.

2013. nov. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Sony nem telepíti gyárilag egyik készülékére sem. Xperia SP-m van, ismerősömnek Z-je és NINCS ilyen rajta.


Talán informálódni kéne. :)) Mellesleg ki van írva Sony oldalra is, hogy Nem ajánlják ezek használatát, mert instabillá teszik a rendszert.

2013. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Sokat használsz Task Killert, Clean Mastert, meg ilyen sz*rokat, amiknek semmi értelme."


Nem, nem használom ezek közül egyiket sem.


"Gyári beállítások visszaállítása, húzd újra a szoftvert. Ilyen sz*rokat ne használj... Amúgy a telefonod sem egy csúcskategória, azért csodát ne várj tőle."


Lehet, nem egy "csúcskategória", amivel egyébként tisztában vagyok. De ha megszoksz egy készüléket, akkor tudod észreveszed, ha hirtelen megváltozik a teljesítménye. A kérdésemnek köze nem volt ahhoz, hogy mennyire szuper-hiper-menő a telefonom vagy sem.



Egyébként köszönöm még egyszer a válaszokat, sikerült orvosolnom a problémát! Nem kellett újrahúznom vagy resetelnem, csak töröltem néhány adatot és újratelepítettem az akadozó alkalmazásokat. :)

2013. nov. 15. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!